Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mást kaptam, mint amit rendelt...

Mást kaptam, mint amit rendeltem, de jól jártam vele. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Rendeltem többek között egy merevlemezt, de kihoztak helyette egy majdnem 10-szer drágább processzort. A probléma azzal van, hogy a számlán a merevlemez van. Így visszaveszik, ha szólok nekik, hogy nem ezt rendeltem? Gondolom ki kéne fizetni a szállítási költséget is, szóval macera, ráadásul nem kicsit jártam jól. Ti mit csinálnátok a helyemben?
2019. aug. 15. 10:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Megtartanám ha szükségem lenne rá ha nem jó pénzért eladnám.
2019. aug. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Majd szólnak, ha bajuk van.
2019. aug. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
En szolnek nekik. Es biztos vagyok benne, hogy a szallitasi koltseget is allnak, mert az joval kevesebb, mint amennyit buknanak, ha nem kuldod vissza.
2019. aug. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem ebben az esetben köteles vagy szólni. Szerintem ez ahhoz hasonlít mint amikor valaki véletlenül átutal neked egy indokolatlan összeget, ebben az esetben kötelességed szólni a banknak, hogy hiba történt, ha ezt elmulasztod, ne adj isten a pénzt elköltöd akkor téged vesznek elő.
2019. aug. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha akarod, add vissza, egyébként ezt már ők bukták.

Nem tudják bizonyítani, hogy Te mit vettél át.

Egyébként valószínűleg az áll mögötte, hogy a címkét valaki véletlenül elcserélte.

Szal a futár is fel van mentve. Azt veszik majd elő aki a címkét rosszul rakta fel.

Jah, meg biztos, hogy aki a merevlemezed megkapja, fog pislogni.

2019. aug. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Garancia így is él a procira hogy a számla nem stimmel? Mert ha nem akkor inkább szólj nekik.
2019. aug. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 belapus ***** válasza:
100%

Aki a merevlemezt kapta a processzor helyett, az biztosan jelezni fogja.Tehát az áruház tudni fogja, hogy csere történt.Azt nem föltétlen, hogy ki a másik érintett, de lehet, arra is rájönnek.A korrektség ( már ha ezt elvárod másoktól is ) azt követeli, hogy vedd fel a kapcsolatot az áruházzal.Ilyenkor általában futárt küldenek érte.

Hasonló történt már velem is.Az én csomagomba beletették másnak a rendelését is.Leleveleztem velük.Futárt akartak küldeni, de miután nem sokkal később éppen abban a városban volt dolgom, ahonnan rendeltem, én vittem vissza nekik.

2019. aug. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Elvileg szólni kell, mert ha tudják hogy véletlenül kicserélték, akkor talán ki is tudják majd nyomozni...
2019. aug. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell fizetni, mert nem a te hibád
2019. aug. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha mégis kéri, akkor hagyd a procit magadnak :D
2019. aug. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!