Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek akkor ha rendeltem...

Horvath lazlo kérdése:

Mit tehetek akkor ha rendeltem egy telefont jófogáson 42 ezer forintért . és egy törött kijelzőjü előfizus telót kaptam! Név meg van de 250 km-re lakik tőlem? Fel lehet jelenteni?

Figyelt kérdés
2018. jan. 20. 12:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
38%
Írtál alá adás-vételit?
2018. jan. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrséget nem fogja érdekelni a távolság, és át is vertek téged, tehát van okod feljelentést tenni. Más dolog hogy ilyenkor azt fogják mondani hogy neked kell bebizonyítani, mert a másik fél mindent le fog tagadni és majd rád fogja hogy ő elküldte, de te le akarod húzni a telefonnal és pénzeddel is. Akkor vagy jó helyzetben ha ő másokat is megkárosított már és többen is feljelentették.


Máskülönben: nem szabad magánszemélytől vakon, megvenni semmit, simán átvernek vele.

2018. jan. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
47%

Azt látom hogy nem sokat értesz hozzá.

Milyen előfizus telefon?

Az előfizetés az kártyára vonatkozik, az hivószámhoz tartozik. Egy telefont törlesztő részletre is lehet venni.

2018. jan. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Buktad
2018. jan. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
nem fogad el semmilyen kártyát se 70-est se 30-ast
2018. jan. 20. 12:51
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha se 30-ast se 70-est nem fogad el akkor 20-ast csak elfogad.
2018. jan. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 szántóvető ***** válasza:
100%
jogilag semmit hiszem nálad tört be.marad a piszkos út aminek sok változata létezik,viszont téged vonhatnak felelősségre érte.
2018. jan. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Tehát kártyafüggetlenről volt szó, de te szolgáltatófüggőt kaptál, sérülten. Azt gondolom, hogy a sérülés esetében nincs szerencséd, mert soha nem fogod tudni bebizonyítani, hogy nem nálad sérült meg. Egy esélyed lett volna, ha a telefont futárral küldi, előtte bontod ki és így tanúként igazolhatta volna a sérülést. Postán maradónál, és a futár előtt ki nem bontott csomagnál esélyed sincs.

A szolgáltatófüggetlenség egyszerűbb, mert ha van írásos nyoma annak, hogy ő függetlenként hirdette a telefont és mégsem az, akkor élhetsz az elállás jogával. DE a slusszpoén: mivel sérült a telefon, ő követelheti rajtad a telefon javítási költségeit. Drága tanulópénz volt.

2018. jan. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

azt írta hogy 30-as. de nem fagadja el a 20-as at sem egyáltalán nem tudom használni. teljesen kétségbe estem

ha feljelentem el érhetek valamit? vagy drága lenne a nyomozás ?

2018. jan. 20. 12:59
 10/22 anonim ***** válasza:
33%

""drága lenne a nyomozás?""

:D :D :D Basszus te melyik bolygón élsz?

2018. jan. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!