Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megteheti egy bolt hogy...

Megteheti egy bolt hogy Nyíregyházi üzletükben vásárolt termék garanciális ügyintézését csak a Budapesti üzletükben hajlandóak intézni?

Figyelt kérdés
Elküldtek azzal hogy csak a központunkban foglalkoznak garanciás ügyintézéssel, postázzam oda. Ez nekem oda 2000 és vissza 2000ft-ba kerül kb mert max DPD-vel lehet feladni mert nagy. Megkérdeztem állják-e a postát és persze nem, visszafelé sem akarják.
2019. aug. 19. 17:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Sőt most néztem a dpd kalkulátort, alábecsültem őket.. :D Bőven 5000 felett lesz az oda vissza út.
2019. aug. 19. 17:09
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, abban a boltban kötelesek átvenni a terméket garanciális ügyintézésre, ahol vetted. És a leadástól kezdve, amíg vissza nem kapod, semmi mást nem kell tenned, sem postázni, sem hasonlók.

Ha nem veszik át, írj a vásárlók könyvébe.

2019. aug. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Át kell venniük helyben és nekik intézni a többit.
2019. aug. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Át kell venniük

Menj vissza és közöld, hogy addig nem mész el, amíg nem intézik

Ill tehetsz panaszt a központi ügyfélszolgálatukon

2019. aug. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen megteheti egy bolthálózat, hogy csak egy üzletük foglalkozik ilyen ügyekkel.

De ahogy a többiek is írták, ez nem téged, a vásárlót kötelez bármire is, hanem őket, a boltot. Nekik az ott vásárolt terméket vissza kell venniük és majd belső postával elküldik oda ahová kell. Neked nem kell máshová utaznod, csak ha gyorsabb ügyintézést szeretnél.

Inkább a fordított eset szokott előfordulni, amikor valaki Nyíregyházán vesz valamit, de az ország másik részén lakik és nem akarja oda visszavinni a problémás terméket. Akkor mondhatják, hogy abba az üzletbe kell visszavinnie, de ma már ez is ritkább, a nagyobb üzletláncoknál bármelyik üzletükben vásárolt terméket bárhol cserélnek.

Te semmiképpen ne postázz sehogyan terméket. Még a végén ráfogják, hogy a szállítás közben sérült meg. Ragaszkodj ahhoz, hogy az a bolt intézze a garanciális problémát amelyikben te vásároltad. Ha hibásat adtak el neked akkor az nem a te problémád kell legyen a garancián belül, hanem az övék. Persze ez növeli az idejét a javításnak.

2019. aug. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ők kötelesek ott átvenni, ahol te vásároltad, VISZONT neked jogod van ahhoz, ha az neked jobb, hogy közvetlenül a megadott megadott szervizbe viszed, mert mondjuk az neked közelebb van, de tiéd a döntés joga.
2019. dec. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!