Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Haszonélvező nem fizeti a...

Shifuapa kérdése:

Haszonélvező nem fizeti a közterheket mi a teendő a tulajdonjogosnak?

Figyelt kérdés
A haszonélvező nem fizeti a rezsit. Én mint tulajdonjogos nem lakom a házban nem is vagyok oda bejelentve albérletben lakom. Értesítést kaptam hogy elmaradások vannak az ingatlanon melyet tőlem akarnak végrehajtani a közműtől. Én jeleztem ezt korrekten a haszonélvezőnek, de ő csak kinevetett. Mi a teendő kinek kellene ezeket fizetni? Pereskedni nem szeretnék örülnék ha volna valami könnyű megoldás. Köszönöm
2019. aug. 20. 06:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#7, #10-nek:


Nagyjából igazad van, mindössze egy pontosításra szorul:


Nem kikapcsoltatni kel, (azaz szüneteltetni a szolgáltatást), mert az megtámadható. A víz esetén például nem lehetséges egy lakcímen két szerződés, két bekötéssel.


Felbontani kell a szerződéseket, innentől semmi akadálya hogy a maga nevére kössön a haszonélvező.

2019. aug. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

#7 Melyik részét nem sikerült megérteni?

"A szolgáltatókkal kötött szerződésnek mi köze van az ingatlanhoz? SEMMI!"

A már meglévő szolgáltatások hozzátartoznak a haszonélvezet tárgyához.

"Majd én eldöntöm hogy kötök -e szerződést valamelyikkel, és ha kötöttem, akkor eldöntöm hogy felbontom -e vagy sem!"

"SEMMI KÖZE AZ INGATLANHOZ!!!!!"

Van, ha az érinti a haszonélvezetet.

"Milyen okkal kér birtokvédelmi eljárást? Ennek csak kizárólag akkor lenne helye, ha Ő MAGA nem köthetne a szolgáltatóval szerződést!"

Birtokvédelem nem ezt jelenti, megjegyzem nem is a birtokvédelem a lényeg, hanem a haszonélvezetben bekövetkező változás.

"Ha, tegyük fel hogy az ingatlanra nincs bekötve a gáz, akkor birtokvédelmi-eljárás keretében kötelezi?"

Ilyet senki se állított.

2019. aug. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#7, #12-nek:


"A már meglévő szolgáltatások hozzátartoznak a haszonélvezet tárgyához."


Mármint éppen azt próbálod megértetni velem, hogy törvény kötelezne arra hogy fizessem a haszonélvező rezsiköltségét? Te vagy nagyon nem értesz a joghoz, vagy engem akarsz h'lyének nézni!


Ha én felbontom a szolgáltatóval a szerződésem, akkor a haszonélvezőnek adott a lehetőség hogy beballagjon a szolgáltatókhoz, és szerződést kössön velük!

Jééé! És ez még pénzébe sem fog kerülni! Gondoltad volna?

És minő furcsaság, hogy az ingatlan haszonélvezetében sem következik be változás!


Még egy kezdő ügyvéd-gyakornok is úgy söpörné le a felperes beadványát az asztalról, hogy öröm lenne nézni!

2019. aug. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#13 vagyok:


Ezenkívül megjegyzem hogy a felperes rosszhiszeműsége pedig már igazolódott a felhalmozott rezsitartozás alapján.

Ide még ügyvéd sem kellene a haszonélvezővel szemben.

Nincs az a bíró, amelyik helyt adna a birtokvédelmi eljárásra vonatkozó kérelemnek!

Mint már említettem, tanulj még picit! :)

2019. aug. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ismét #13:


Az én első (és val'szeg egyben utolsó) kérdésem az lenne a felpereshez (haszonélvezőhöz), hogy mi akadálya annak hogy ő maga szerződjön a szolgáltatókkal?


Ha nem válaszolna (mivel nem tudna), akkor megjegyezném hogy valószínűleg az lehet az oka, hogy szeretné ha továbbra is az alperes fizetné azt amit elfogyaszt!


Ülés berekesztve.

2019. aug. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!