Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben levonhatnak/b...

Ebben az esetben levonhatnak/behajthatnak bármit is?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy felszólítást egy privát ügyvédtől a BKK nevében hogy fizzesek be pár régi pótdíjtartozást. Amikor ezek történtek még kiskorú voltam. (Minden eset több mint 5 éve történt). A legutóbbi felszólítás több mint egy éve volt, azóta nem történt semmi vagyis elavultnak minősíthető az egész, így van? Nem tudom, miért pont most kezdtek el ezzel foglalkozni megint, de sehogy sem fogom tudni kifizetni. Van esélye annak hogy megszüntetik az eljárást ha a koromra és az 1 éves elavulási időre hivatkozok?

2019. aug. 21. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
A legutóbbi felszólítástól csak egy év telt el, te magad írtad le, akkor hogy évült volna el? Annak meg hogy hány éves voltál sok köze nincs a történethez, nem a korod után fizetsz, hanem kilométer alapján vannak sávok meghatározva.
2019. aug. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

"de sehogy sem fogom tudni kifizetni"



Emiatt nem is kell aggódnia egy percig sem, be fogják azok vasalni rajtad, ha nem most, majd húsz év múlva, csak akkor már több milliós tétel lesz.

2019. aug. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Értesítettek téged arról hogy pótdíjat kell fizetned? Igen.

Befizetted? Nem

Felszólítottak arra hogy ezt tedd meg - most már külön ügyvéd által? Igen.

Miből gondolod, hogy ha vette magának a fáradtságot a BKK, hogy ügyvédhez eljusson a pótdíj tartozásod, akkor majd lazán elengedik csak mert te megint nem fizeted be?

Most komolyan meg akarod várni hogy bírósági ügy legyen belőle amikor majd letiltják a fizetésedből már a perköltséget is mellé téve kamatostul?

Nincs elévülési idő, hiszen kaptál felszólítást. Csupán most átkerült egy magasabb szervhez a tartozásod, mert a BKK másképpen nem tud hozzájutni, vagy te befizeted magadtól vagy a bíróság kötelez rá és letiltják a jövedelmedből. Ez az ügy folyik azóta, ezért nem kaptál több felszólítást. A következő majd a bíróságtól fog érkezni.

Szerintem inkább keresd fel a BKK-t és kérj részletfizetési lehetőséget vagy találj ki valami sanyarú gyerekkort és kérd, hogy engedjék el a tartozásodat az eltelt 5 évre tekintettel.

2019. aug. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, egyébként gyanús ez az egész mert nem ajnálott levélként érkezett a felszólítás, sima levélként az ügyvédtől. És ha jól tudom egy felszólítás után ha letelik az 1 év, onnantól elavultnak minősíthető az egész. Több mint 1 év eltelt az utolsó (hivatalos) felszólítás óta, nem történt semmi. Olyanról is hallottam hogy kiadja a BKK az adataimat harmadik félnek, és megpróbálnak behúzni azzal hogy ügyvédtől érkezik a levél hátha megijedek és ugrok a tárcámért egyből. Ami még érdekesebb, hogy a közvetlen BKK-tól érkezett felszolításon jóval kevesebb tartozás szerepel. Szerintem kikérem a jegyzőkönyvet az esetekről, nem emlékszem hogy aláírtam volna bármit is amikor elkaptak.
2019. aug. 22. 05:54
 5/10 ConnectCare ***** válasza:
Nyilván megpróbálják behajtani, hátha kifizeted, de valószínűleg már elévült. Gyanús, hogy pont ezért nem fizetési meghagyást küldtek, hanem egy jóval olcsóbb ügyvédi felszólítót.
2019. aug. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

5 év az elévülés az igaz, de újrakezdődik amint kapsz egy levelet róla. Sajnos be kell fizetned. Nem tudsz kibújni alóla. A törvény is úgy lett megalkotva, hogy behajtható legyen az ilyen büntetés. Egy ügyvé nem írna neked, ha nem lenne biztos benne hogy jogilag érvényt tud szerezni


Biztos lehetsz benne, hogy behajtják. RÁdterhelik. AMint lesz jövedelmed a kamatos kamattale gyütt folyamatosan levonják az egészet. Annyit tudsz tenni, hogy méltányosságot kérsz. Részlketfizetést. Leírod, hogy hátrányos helyzetű, sanyarú sorsú társadalom által kitaszított autista vagy. Kéred őket hogy legyenek könyörületesek féld

2019. aug. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 ConnectCare ***** válasza:
56%

Az új Ptk. szerint a sima felszólító levél már nem szakítja meg az elévülést.


És azért az ügyvédek is ismerik a blöff fogalmát :).

2019. aug. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem amiről hallottál ott nem az adataidat adják ki 3. félnek hanem a követelést adják el egy követeléskezelőnek és annak az ügyvédje ír levelet. Az elévülés nem azt jelenti, hogy megúsztad még egy trükk van akkor is amivel be tudják rajtad hajtani de ezt itt nem részletezném.
2019. aug. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Belőlem most préseltek ki egy majd 10 éves parkolást, bár éveken át komoly lakcímem se volt.

100 ezer felett lett, jócskán.

Ne várd ki.

2019. aug. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mennyi az annyi?


Gndolod, ha nem fizeted be, akkor egyszercsak megunják a cseszegetésedet vagy egyszercsak kicsúsznak a határidőből? Erre ne fogadj nagy tétekben. Látszik, hogy nem vagy még elég felnőtt. Ha bármi tulajdonod van, pl kocsi, azt lefoglalhatja a bíróság, amíg nem fizeted be. De a bejelentett fizetésedből is levonhatják Magyarországon.

2019. aug. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!