Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért tiltja a törvényt ezt?...

Miért tiltja a törvényt ezt? (Közösülés /idős-fiatal)

Figyelt kérdés

A törvény szerint egy 14 éves lefeküdhet bárkivel.

Egy 13 éves viszont nem.

Egy 13 éves aki már majdnem 14 mivel "butább"/"befolyásolhatóbb" mint egy 14 éves? A kor igazából csak egy szám,nem az mutatja a lelki állapotot/viselkedést/igényeket.

Egy 12 éves is lefeküdhet 18 alattival ,ami SZERINTEM megint hülyeség,mivel egy 50 éves sem szexel máshogy ,mint mondjuk egy 17 éves.

Sőőt... Egy 50 évesnek lehet kisebb nemiszerve ,mint egy 17 évesnek ,tehát ezzel sem lehet összekapcsolni a beleegyezési korhatárt...

Értem én,hogy valahol meg kell húzni a határt ,de valahogy máshogy.

Ha egy felnőtt ember fiatalokra vadászik akkor 14 éves is jó neki, tehát ez a szabályozás nem hatásos.

Viszont ha mondjuk egy épphogy 18-at betöltött összejön egy 13 évessel és lefeküdnek akkor abból lehet baj,még akkor is ,ha nem a szülők tesznek bejelentést ,hanem egy "ismerős" ,mert hivatalból indul eljárás... Pedig 5 év nemsok.


Szóval nemtudom értitek e mire akarok kilyukadni...:D


2019. aug. 22. 23:11
1 2
 1/19 anonim válasza:
84%
300 Ft egy kiló kenyér. Neked csak 295-öd van. A boltos nem fogja odaadni a kenyeret 5 Forinttal olcsóbban, pedig nem sokkal több a 300, mint a 295.
2019. aug. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Értem hova akarsz kilyukadni csak a megközelítésed nem jó.

Eredetileg az életkornak nem volt szerepe mert nem is tudtak számolni az emberek és nem tartották úgy számon hogy ki hány éves. Ha a lány érett lett és valaki el akarta venni akkor férjhez adták, aztán ha túl fiatal volt, akkor csak belehalt a szülésbe és ennyi.

A lányokra, gyerekekre a szüleiknek, rokonaiknak kellett vigyázni és ők tartatták be velük a "törvényt" vagyis hogy ne feküdjenek le senkivel, mert akkor teherbe esnek. éppen így ők vonták felelősségre is azt aki a gyereküket lefektette. Mindegy volt hogy 11 vagy 22 évesen, elkapták és vagy kicsinálták vagy elvetették vele.

A törvény ezután lépett be hogy ezt az önbíráskodást tegye keretek közé. Hogy a bírónak, akinek joga lesz a család helyett büntetni, annak legyen kapaszkodója. A korhatár társadalmi megegyezés kérdése és azért lett alacsonyabb, mert a társadalmi szokások már megengedőbbek lettek. Az amcsiknál még a beleegyezési korhatár is 18 év ha felnőttel létesít kapcsolatot, akkor is leültetik az illetőt ha 1 nappal a 18. születésnapja előtt kapják rajta egy kiskorúval. Mert ott ezt a határt szabták.

Nálunk más a megegyezés erről a korhatárról.

De pszichológiailag is jelentős korhatár a 14 éves kor. Főképpen a lányoknál, mert náluk addigra a nemi érés is java részt megtörténik és lelkileg is kezdenek komolyabbá válni, jobban meg tudják hozni a döntéseiket. Tényleg nagyon sokat számít pár hónap különbség is, a saját lányomon tökéletesen láttam azt az éles változást ami egy nyár alatt végbement és a kis nyolcadikosból szeptemberre egy majdnem felnőtt lány lett. Vagy éppen amikor óvodában tavasszal felmérik hogy iskolaérettek-e, a szülő még nem látja annak de valóban, a gyerekeimen is láttam, hogy az a pár hónap olyan szellemi, lelki fejlődést hozott, hogy valóban nem volt gond már szeptemberben az iskola kezdése.

És az is azért nem 5 vagy 7 évesen történik, mert a többségnek éppen 6 évesen alakul ki az iskolához megfelelő érettsége.

A pszichológia sok évtizede vizsgálja ezeket a folyamatokat.

A szexuális kapcsolat során soha nem a fiatalabbat korlátozza a törvény, hanem a nála idősebbnek, érettebbnek szab korlátot. nem azt mondja hogy te 14 évesen még nem vagy alkalmas a szexre, hanem a 19 évesnek szabja meg, hogy egy nála ennyivel fiatalabbal még nem szexelhet, mert az hozzá képest még gyerek és hozzá képest nem tudja helyesen felmérni ennek a szexnek a következményeit.

És soha nem arról szól hogy a szexnek ne lenne terhesség vagy nemi betegség a következménye. mert az bármilyen életkorban bekövetkezhet. Arról szól, hogy egy 13 éves még ezt nem tudja előre felmérni, míg egy 18-19 éves már igen.

2019. aug. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
En ugy tudom azt a 14et levittek 12re :D
2019. aug. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

#3 - Úgy van ,hogy 14 évesen már nincs megszabva ,hogy hány évessel feküdhet le.

12 évesen is élhet szexuális életet ,de csak 18 alattival.

12 alatti is élhet igazából ,mert ha 14 alattival lefeküdhet.

Bár azt a törvény nem szabályozza,de azért szerintem abból probléma lenne ,hogyha egy 13 éves fiú (vagy lány) lefeküdne egy 7 éves lánnyal(vagy fiúval).

2019. aug. 23. 00:08
 5/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
78%

"Egy 13 éves aki már majdnem 14 mivel "butább"/"befolyásolhatóbb" mint egy 14 éves? "


Egy 12 éves majdnem 13. Egy 11 éves majdnem 12. Egy 10 éves majdnem 11... Folytassam? Valahol meg KELL húzni egy határt.

2019. aug. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Valahol meg kell,de szerintem nem így. Azt sem tiltja semmi,hogy 8 éves összejöjjön egy 20 évessel ,csak nem feküdhetnek le.

Viszont ha együtt vagy valakivel és szeretitek egymást akkor nem a kort nézed,ha megkívánjátok egymást akkor ez van.

2019. aug. 23. 09:39
 7/19 anonim ***** válasza:
32%
A torveny nem tiltja hogy 20evesnek 8eves barátnoje legyen(ha nincs nemi érintkezés). Azonban az a 20eves aki egy 8eves iránt erez szerelmet, az beteg,kezelésre szorul. Plusz ott a szülő faktor, ugyanis egy normalis szulo ezt nem hagyja. A 8eves lany biztos nem szerelmet erez, maximum valami apai erzesekhez hasonlító ragaszkodast.
2019. aug. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerinted hogyan kellene működnie, mi lenne a máshogy? A többi ember honnan tudhatná meg, hogy jogkövető-e vagy sem?
2019. aug. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Valahol meg kell,de szerintem nem így."


Akkor hogy? 150 centi alatt nincs szex?


"Viszont ha együtt vagy valakivel és szeretitek egymást akkor nem a kort nézed,ha megkívánjátok egymást akkor ez van."


Hol van a "szeretitek egymást", és a "40 évesen befűzöl egy 10 évest" között a határ?

2019. aug. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem érted mire akarok kilyukadni:D

Bár egyébként (ez az én nézetem) egy lánynak egyszer el kell veszítenie a szüzességét,ha mondjuk ez 10 évesen történik mert kihasználja valaki akkor korán megtanulja,hogy később ne legyen ilyen naív. Plusz ha egy 10 éves el tud jutni egy 40 éveshez,akkor a szülők is hibásak.

2019. aug. 24. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!