Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha előreutaltam valamiért, de...

Ha előreutaltam valamiért, de nem küldte el a cuccot, azért beperelhetem?

Figyelt kérdés

Szóval kb 6000 ftos árut vásároltam a neten, előreutaltam, és azóta nem ír és az áru se jött meg, csak a nevét és a számlászámát tudom. Be lehet így perelni? Mert tudom, hogy a költségek kb ennyik ha nem többek lennének, de ha azt rá lehetne terhelni pluszban a végére akkor végülis lenne értelme, nem? Vagy hogy szokott ez működni?


és amúgy mi a különbség a perlés és a feljelentés között?


Köszi a válaszokat előre is!



2019. aug. 28. 00:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de ne várj sokat tőle,
2019. aug. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hol vetted? Mit ígért, mikor küldi? Mennyi ideje nem érkezik az áru?
2019. aug. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A jófogáson, azt írta szerdán (múlt szerda) feladja, elutaltam a megbeszélt összeget megadtam a címem, azóta nem jött meg a levél, pedig feladás után 1-2 nappal mindig megjött minden. És azóta az oldalra se lépett be, hiába kérdezem feladta-e, de gyanítom hogy nem ...


Az összeg nem nagy, de még mindig fent van a hirdetése, szerintem még páran úgy jártak mint én, és ha hagyjuk hogy meglépjen akkor úgyis folytatni fogja, szóval elég furának tűnne nekem, hogy ha ezt megengedné a magyar törvény...

2019. aug. 28. 01:06
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem éri meg 6ezer forintért. Sok értelme nem lenne, mert azért lássuk be, nem nagy összeg, és a fontossági sorrendben igencsak hátul lenne. Úgy lenne értelme maximum, ha sikerülne olyanokat találnod, akiket szintén átvert és közösen feljelentést tennétek, nagy értékű, többrendbeli csalás miatt. Máshogy nem igazán.
2019. aug. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem írj rá nyugodtan, hogy sikerült-e feladni. A Jófogás eseménynapója (utolsó belépés, üzenetolvasás ideje) nem igazán megbízható. Viszont küld neki e-mailt, ha ráüzensz - ez a funkció jól működik. Sokmindent adok-veszek én is a neten, van, hogy csúszik a feladás egy-két napot. Akkor aggódj, ha hetek alatt nem ér oda a cucc.
2019. aug. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

én írtam neki üzenetet pénteken, nem válaszol rá, de múlt kedd óta be sem lépett. Körbekérdezek hátha valaki ugyan úgy utalt neki, de az a furcsa hogy 3 hirdetése van, abból 2 Békéscsabára szól, a másik Kisvárdára, csak 230 km eltérés van a kettő között.


Lehet egyik város sem valós, csak név és számlaszám alapján elég információ lesz ez a továbbiakhoz?

2019. aug. 28. 01:31
 7/15 anonim ***** válasza:
Perelheted. A kártérítés összegé 6000 ezer forint. Tehát a per illetekéke pár száz forint lesz, mert százalékos aranyba megy. Az ügyvéd költség lesz draga. Biztos lesz 200-300 ezer. Persze ha nyersz a másik fél fizeti. De addig te. Szóval ha van rá pénzed akkor hajrá.
2019. aug. 28. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem 2 nap a posta. Kb a 6. nap kezdődhet az izgulás, csak mondom.
2019. aug. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Rendőrségen tegyél feljelentést.
2019. aug. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Feljelentés.

Ne várj tőle sokat, viszont ha többekkel ezt teszi és többen feljelentik, lesz belőle valami.

Senki nem jelenti fel, akár havonta a 4-5-6 ezrekből egy fizetést össze hoz.

2019. aug. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!