Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beperelhetem ezért a céget?

Beperelhetem ezért a céget?

Figyelt kérdés

A szerződésemben x. A bruttó alapbérem.

A cég mégis x-y ezerrel kevesebb alapbéres fizetést ad, pedig semilyen szerződésmódosítást nem írtam alá.



2019. márc. 29. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Be. Kártérítésként a különbözetet elkérheted, mást úgysem kapsz. (+ a perköltség, ügyvédköltésg, ha nyersz)


A kérdés az, hogy megéri? Dolgoztál 2 hónapot és mondjuk 2000 forint a különbség. Akkor 2000 forintért érdemes perelni? Csak mert a perköltség milliók is lehetnek, ha olyan sokáig elhúzodik.

2019. márc. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
8 éve dolgozom itt, és sajnos nem pár ezer ft-ról van szó
2019. márc. 29. 21:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ha 8 évig ezt lenyelted az nem olyan jó. Én azonnal szóltam volna. 8 évre visszamenőleg nem kérheted a pénzt. Talán 3 vagy 5 év amire perelhetsz munkaügy esetében. Ha közszférában vagy akkor semmibe sem kerül a perelés neked. Ha egy cégnél dolgoznol ami nem állami akkor keress egy ügyvéded, számold ki azt az összeget amivel tartoznak és azzal az összeggel kérj kártérítést elsősorban közös megegyezéssel, ha ez nem megy akkor pereskedés útján. Viszont arra készülj, ha ez nem állami munkahely akkor valószínűleg rossz lesz ott dolgoznod ezek után. Tehát valószínűleg munkahelyet is kell váltanod. Ha igazából szereted a munkád akkor csak beszélj velük, hogy azt a fizetést kéne megadni amivel felvettek és jó lenne, ha valamivel engesztelnének.
2019. márc. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egy hónapja kaptam kevesebbet, a cégvezető azt mondta hogy ennyire csökkentik. Kb 50 ezerről lenne szó, de ez havi szinten nem lenne azért jó
2019. márc. 29. 21:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát, ha csak most csökkentették le és eddig azt kaptad ami a szerződésedben volt akkor előszőr látni kéne a szerződést, hogyan módosíthat a cég a fizetéseden. De amúgy igen megteheti azt, hogy kevesebbet kapsz. Eddig kaptál 300 ezret, most kapsz 250 ezret. Ha benne van a törvényileg meghatározott minimumba akkor onnanstól annyit fizet amennyit Ő gondol. Ezt te vagy elfogadod vagy váltassz.


Én úgy értettem a kérdést, hogy te 8 éve ott vagy a munkahelyeden amikor jelentkeztél megállapottatok pl 200 ezer forintban, de 8 éve csak 150 ezret kapsz és nem 200 ezret pedig annyi van beleírva. Ebben az esetben mehetsz munkaügyi perre.

2019. márc. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Munkabért eleve csak emelni lehet, csökkenteni nem. Emiatt szoktak elküldeni embereket és újat venni fel kevesebbért, de már ott lévőnek csökkenteni a legszigorúbban tiltott.
2019. márc. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tehát be és nem kicsit fogják őket megkúrni.
2019. márc. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
És ebből nekem lehet hasznom a különbség kifizetésén kívül?
2019. márc. 30. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!