Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kirakhat anyukám az ő tulajdon...

Kirakhat anyukám az ő tulajdonában lévő ingatlanból kiskorú gyerekkel?

Figyelt kérdés
Adott egy családi ház anyukám tulajdona. Én és a fiam is itt lakunk mert egyedül maradtam vele. A viszonyunk anyukammal megromlott, konkrétan cselédnek néz. Kérdés hogy a fiamat ha jol tudom mivel kiskorú nem teheti ki, nekem pedig egy lakcimen kell szerepelnem a fiammal... Engem ki tud így tenni az ingatlanból? Persze a fiamat nem hagyom ott, anyám magat sem kepes ellatni... Meg amugy sem hagynám
2019. aug. 31. 17:15
1 2
 11/16 anonim válasza:
31%

Igazi ostoba vagy "kedves" utolsó :D

Ismered őt ? Nem , és pontosan ezért vagy ostoba !

2019. aug. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ azt hiszem megkaptam, de a stílust nem értem... Hiszen semmit nem tudtok azon kívül amit itt leirtam pár mondatban. Anyám napi szinten iszik, a párja újra akit ide fog költöztetni... Anyám szórja a pénzt ha én nem vásárolok ő megszól hogy neki nincs mit ennie. Persze a barátnőkre mindig van... Mindenből fizetem a rámeső részt de egyedül nem tudok a fizetésemből kifizetni egy albérletet. Ezért volt érdekes számomra a kérdés hogy kitehet e...
2019. aug. 31. 19:24
 13/16 A kérdező kommentje:

Egyébként pedig a semmire szülni... Felelőtlen kijelentés... Hisz amikor terhes lettem még szó sem volt róla hogy a gyerekem apja elhagy más nőért vagy hogy örülök hogy van munkám ahol tolerálják hogy a fiam tartós beteg és volt/van időszak hogy többet beteg az átlagnál...

Buta lennék? Lehet... De nekem senki ne mondja hogy ti tökéletesek vagytok és egy valasz helyett a kioktatás a jó ebben az alpári stílusban :)

2019. aug. 31. 19:35
 14/16 anonim ***** válasza:
75%
Én a te helyedbe már rég elköltöztem volna a gyerekkel együtt.Ha iszik az anyád a gyereknek igy jó szerinted?Mindennap azt látja,hogy a nagyi húllarészeg?Nem azon kellene parázzál,hogy nehogy kirakjon,hanem keress valami más megoldást és költözzél el.
2019. aug. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Folyamatban van hogy eltudjuk költözni viszont nehézkes mert mint írtam nem tudok egyedül egy albérletet fenn tartani... :( keresem a lehetőséget :) remenykedem amíg muszáj maradnunk addig nem ő fog kitenni. Erre irányult a kérdés
2019. aug. 31. 19:43
 16/16 anonim ***** válasza:
17%

Kitilthat a lakásból minden gond nélkül, de ki nem tud tenni legálisan, a törvény szerint. Rendőrrel is csak akkor rakathat ki, ha érvényes bírói végzést tud mutatni neki, mi szerint neked nincs jogod ott lakni. A jóhiszemű beköltözés jelenleg ezzel a joggal jár, hogy addig nem dobhatnak ki az akaratod ellenére, ameddig bírói határozat nem születik arról, hogy nincs jogod ott lakni. Ezzel a joggal persze általában visszaélni szoktak az emberek, pl. nemfizető albérlők.

Szóval, ha úgyis költözni akarsz, egy ideig még kihúzhatod mindenképpen. Keresel 2 szomszédot, akik szükség esetén tanúskodnak, hogy te ott laksz, és ha netán szó szerint ki lennél dobva, akkor rendőrt hívsz, előszeded ezeket a szomszédokat, és a rendőr ott marad, ameddig vissza nem engednek a házba.

Ha be vagy jelentve, az egy plusz pont a részedre. Igaz, a bejelentés semmiféle jogot nem keletkeztet, de a rendőr előtt igenis nyom valamit a latban, bizonyítja, hogy legálisan, a tulajdonos engedélyével beköltöztél.

2019. szept. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!