Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A végrendelet engem védené a...

A végrendelet engem védené a fiát, vagy lehetne ebből még probléma?

Figyelt kérdés

Édesapám egyre jobban épül lefele szellemileg, ezért hamarosan készítünk egy végrendeletet. Kérdésem az lenne, ha valaki a környéken íratna vele egy eltartási szerződést, hogy halála esetén övé a ház. Akkor a végrendelet engem véd?

Az égvilágon senki se tartaná el, de van a környéken 1-2 szemét alak, aki ezt alairatna apuval, és csak idő kérdése, mikor jut el oda szellemileg, hogy bármit aláírjon.

Tudom ezért kéne otthonba rakni vagy magunkhoz koltoztetni, de ebben a pillanatban nem megoldható még.


2019. aug. 31. 18:15
 1/6 A kérdező kommentje:

Nincs más gyereke, egyedüli örökös vagyok, és nem csak a köteles részemet szeretném megkapni.

Főzök rá bevasarlok neki, ennyit tudok jelen pillanatban tenni érte. Elme otthonba meg még nem akartam záratni, öreg otthonba meg nem veszik be.

2019. aug. 31. 18:18
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Intézheted, hogy te legyél a gondnoka, ha tényleg nem beszámítható, és akkor nem szerződhet.
2019. aug. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy van egy millios adóssága amit nem lehet tudnak behajtani rajta. Egyiket elkezdtem most neki törleszteni mert bíróságra került volna az ügy. Ha én leszek a gondnoka akkor zarolhatjak a számlákat ha nem tudják behajtani rajta, plusz a fizetésemet, mert nincs is annyi megtakarításom momentán.

Meg gyűjtögető és engem jelentenek fel helyette , de ezzel még nem lehet mit csinálni csak ha elme otthonba zárják.

Szóval sajnos a gondnokság kizárva :/

2019. aug. 31. 18:43
 4/6 A kérdező kommentje:

Számlákat=számlámat*

Autokorrekt mobilon gepelek

2019. aug. 31. 18:44
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, valamit valamiért. Ha kell az örökség, akkor azzal csomagban járnak a problémák is. Amúgy nem biztos, hogy ha most válsz a gondnokává, a korábbi adósságai miatt zárolhatják a számlád, csak az ezutániakért, de ezt beszéld meg ügyvéddel.
2019. aug. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez így ahogy leírtad nem működőképes ötlet. Hiába van végrendelete az csak arra a vagyonára terjedhet ki ami a halálakor az övé. Ha előtte 10 perccel köt egy olyan eltartási szerződést amivel az élete végéig tartó gondosodásért cserébe valaki másé lesz a háza, akkor onnantól már nem az övé amikor meghal. Tehát hiába van benne a végrendeletben hogy rád hagyja, attól még nem lesz így. Ezzel az erővel a szomszéd házáról is írhatna végrendeletet vagy a Margit hídról is, azok sem az övé, tehát azokat sem hagyhatja rád.

Ha komolyan aggódsz miatta akkor beszéld meg vele, hogy szeretnéd megvédeni attól hogy kihasználják, bántsák. Aki visszaélni akar egy eltartási szerződéssel az sajnos néha az eltartottat nagyon rossz körülmények között tartja és sietteti a halálát. beszél meg vele hogy ettől akarod megóvni és inkább vagy veled kössön már egy eltartási szerződést eleve - akkor nem lesz miről lemondania másnak a javára és biztonságban is érezheti magát, mert te kötelezően vállaltad az eltartását akkor is amikor már nem lesz kezelhető a helyzete - vagy pedig nyilvánítsák cselekvőképtelenné, helyeztesd gondnokság alá. Persze ne a tudta és beleegyezése nélkül, mert most még tud ő maga is megfelelően dönteni.

Ha viszont kettőtök között ehhez nem elég jó a viszony, azaz ő most nem bízik benned, akkor sajnos hagynod kell hogy tegye amit akar. Felnőtt ember. Ha majd tényleg úgy ítéled meg hogy már nem tud megfelelően dönteni mert tényleg leépült szellemileg, akkor tudod majd gondnokság alá helyeztetni.

2019. aug. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!