Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A főnököm elbocsátott a nemi...

A főnököm elbocsátott a nemi irányultságom miatt, hová tudok fordulni ilyenkor segítségért?

Figyelt kérdés
Kollégákkal beszélgettünk, hogy ki merre tölti a hétvégét. Mondom egész hétvégén a barátommal leszek. Meleg vagyok, tulajdonképpen nem titkolom, "nyílt titokként" vállalom, azaz nem hirdetem magamról színes ruhákkal, szőkített festett hajjal, stb., de ha szóba kerül vagy ha kulturáltan megkérdezik, elmondom normálisan. Férfi vagyok, férfias ruhákban járok, férfias témák érdekelnek, sport, stb. Viszont a főnök ahogy megtudta, mindent megtett hogy ne kelljen ott dolgoznom. Próbaidőben voltam, nem volt nehéz dolga. Nincs írva sehol, de egyértelmú, hogy a nemi irányultságom miatt bocsátottak el. Ilyenkor hová fordulhatnék segítségért?

2019. szept. 1. 18:53
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
9%
10es: fordítva ülsz a lovon. Egy esetleges perben a munkáltatónak kell bizonyítania, hogy más okból bocsátotta el. Igen, akkor is ha próbaidős.
2019. szept. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem az általánosságban igaz. Azt bizonyítani, hogy próbaidő alatt nem azért rúgom ki, mert pl. meleg, az elég egyszerű: nem azért tettem. :-) A próbaidő alatt mindkét fél indoklás nélkül elállhat az egésztől, eddig a tények, a többi csak találgatás.
2019. szept. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

11-es: a próbaidö alatt minden indok nélkül el lehet bocsátani a dolgozót, szóval a munkáltatónak nem kell semmit bizonyítania!


Másrészt mindig a vádat kell bizonyítani, nem azt, hogy valaki valamit NEM tett!

2019. szept. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
22%

Gőzötök sincs semmiről.


Kérdező, menj az EBHhoz.

2019. szept. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Ne tippelgessünk. Az a kérdés, hogy mi van a felmondásodban indokolásként. Íme a szabály:


Mt. 79. § (1) bek. a) pont: Azonnali hatályú felmondással - indokolás nélkül - megszüntetheti a fél a munkaviszonyt a próbaidő alatt.


Ha nincs semmi, vagy annyi van, hogy „a próbaidő alatti a felmondást a munkáltató nem köteles indokolni”, akkor jogszerűen járt el a munkáltatód. Éppen ez a próbaidő lényege. Van mindkét félnek 3 hónapja, hogy eldöntse, hogy akarja-e a munkaviszonyt vagy nem. Ha bármilyen okból nem akarják (igen, akár a nemi beállítottságod is lehet ilyen ok), akkor a jogviszony próbaidőn belül azonnali hatályú felmondással - indokolás nélkül – megszüntethető. Képzeld el fordítva: beállsz dolgozni valahova, ahol a második héten kiutál az összes kollégád. Lehet baromi rendes a főnököd, akkor is ott fogod akarni hagyni a munkahelyedet és a felmondásodnak semmi köze nem lesz a munkáltatód veled szembeni magatartásával.


Akkor tudsz jogi lépéseket tenni, ha a felmondásodban kifejezetten szerepel indokolásként, hogy „melegeket nem foglalkoztatunk”. De ha jól értem nem erről van szó…

2019. szept. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
26%
Nem, nem és nem. Az hogy nem kell indokolni, nem engedi meg, hogy diszkriminatív okból mondjon fel. Terhes nőt sem lehet próbaidő alatt elküldeni, csak azért, mert kiderült, hogy terhes.
2019. szept. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Sehogy nem tudod bizonyítani hogy azert rugtak ki
2019. szept. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
71%

Mivel próbaidő volt, indoklás nélkül felmondhat, de ha a nemi irányultságod miatt tette, akkor azt hiszem mindenkinek jobb így.

Sok olyan helyre kell munkaerő ahol elfogadnak.

2019. szept. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 Gabeszon ***** válasza:
39%
Miért kell segítség? Fogadd el és lépj tovább. Ez itt nem a filmvászon és ne álltasdd magad a nagy személyiségi jogokkal és társai. Látni kósza híreket innen onnan a nagy egyenlőségi harcosokról... és ha harcolsz és igazad lesz akkor mi van? Semmi...
2019. okt. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Nem tudod bizonyítani az állításod. Próbaidő alatt nem kell megindokolni. Ha meg odakrrül a sorazt mondja nem volt megelégedve a munkáddal.

ennyi sajnos.

2020. máj. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!