Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bűncselekmény az, ha valaki...

Bűncselekmény az, ha valaki egy le nem tiltott face priviben haragból több száz oldalnyi szitkozódik szöveget ír valakinek aki azt az írás közben el se olvassa, de nem fenyeget hanem csak szitkozódik?

Figyelt kérdés
(szemétnek nevezi, hülyének, idiótának, stb) de nem egyfolytában, hanem 2-3 napon át míg meg nem nyugszik. s az illető ezt nem olvassa el e 2-3 nap alatt hanem egyszer valamikor szembeszül vele, amikor a szöveg írója már dühében letiltotta őt. s úgy végződik az üzenete h soha többé nem akarlak látni, de még hallani se rólad. ez így kimeríti a zaklatás fogalmát?
2019. szept. 8. 16:01
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Szóval ha valaki egy több napos párbeszédből (amit ő kezdeményezett) durva sértésekkel kiszáll, majd én több napon át folytatom, tényfelsorolással, hogy mennyire nincs igaza, akkor zaklató vagyok?
2019. szept. 8. 16:48
 12/25 anonim ***** válasza:
A 'több száz oldalnyi szitkozó szöveget ír valaki' nem érvel és magyaráz, hanem tombol benne az állat. Ezt nem lehet kimagyarázni. Börtönbe emiatt úgysem mész, de egy pszichológus nem ártana.
2019. szept. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Ha nem akadályoztad az életében akkor nem hiszem hogy zaklatás. Max csipogott a telefonja, de valószínű még az se mert lehet hogy be se lépett a messengerbe. A telefonját tudta használni. Mondjuk ha a messengert akarta használni, az zavaró lehetett hogy villog. De 100 oldal az hogy jött össze néhány nap alatt?
2019. szept. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
"A 'több száz oldalnyi szitkozó szöveget ír valaki' nem érvel és magyaráz, hanem tombol benne az állat." Olyan a téma amit nehéz szitokszó nélkül leírni. Ha megtámadottad vádolnak s ellene tulajdonképpen becsületsértést követnek el akit anyagi kár is ért azután, hogy korábban segítséget adott az illetőnek (s ezután vádolják olyasmiért amiért a másik a hibás) akkor nehéz nyugodtnak maradni. De érvekre épülő írásról van szó. A szitokszó meg hülye ostoba idióta szintű szitokszó, ne mocskolódásra gondoljatok. . A több száz oldal face kisméretű masenger oldalra kell érteni s a több száz is valószínűleg túlzás. De 3 gépelt A4-es oldalnál biztos több. Az biztos hogy nem zavarta mert azóta se olvasta el. De inkább balek vagyok, mint beteg. A kettő azért nem ugyanaz. Esetleg korosan naiv, de ebből már kigyógyultam.
2019. szept. 8. 17:02
 15/25 anonim válasza:
24%
Nem bűncselekmény. Én annak idején sértegettem és halálosan megfenyegettem egy kolléganőmet, aki azt hitte, hogy biztos börtönbe kerülök, ha feljelent, de nem, hogy börtönbe nem kerültem, még priuszom sem lett, az egész feljelentést megúsztam azzal, hogy a rendőrségre be kellett mennem kétszer, a rendőrség meg átadta az ügyet az ügyészségnek és egy ügyésznő elrendelt számomra kettő év pártfogó felügyeletet, havonta pártfogóhoz kellett mennem és ezzel vége is lett a történetnek.
2019. szept. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
tekintettel, hogy ettől jóval messzebb vagyok...
2019. szept. 8. 18:35
 17/25 anonim ***** válasza:

[link]


Mi ez már...ismeritek a nyomorultat aki privátban irogat ocsmányságokat? Az ilyeneknek is járna a seggbekuki de kettesével

2019. szept. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Jaa hiszen az előző válaszoló az, sokmindent elárul róla
2019. szept. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Én?
2019. szept. 8. 19:52
 20/25 anonim ***** válasza:
Tea kérdező vagy, egyel fölötted levő world star hiphopra gondoltam ..
2019. szept. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!