Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez önbizalomhiány, vagy...

Ez önbizalomhiány, vagy degeneráció?

Figyelt kérdés
Írásban szépen, választékosan tudok fogalmazni, bő a szókincsem, jó szófordulatokat tudok használni, azonban élőbeszédben konkrétan olyan vagyok, mint egy agyi sérült, inkompetens kisgyerek, odanemillő szavakat használok, elfelejtem mit akartam mondani, és még ha meg is van, mit mondok, biztos, hogy nem az jön ki a számon. Sajnos ez a közeli emberekkel is így van, nem csak idegenekkel. Mit lehetne ez ellen tenni?

2019. jún. 22. 00:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon önbizalomhiányos vagy. A legkönnyebben úgy győzhető le, ha sokszor állítod magad ilyen helyzetbe, mert idővel megtanulod kezelni azt.
2019. jún. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem telik el úgy nap, hogy ne kerülnék ilyen szituációba, hogy beszélnem kell. :D Ráadásul egész sokat szoktam, csak éppen néha egetrengető baromságok jönnek ki.
2019. jún. 22. 00:19
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha a kettő közül kell választani akkor degeneració.


Egy olyan agyi elváltozás ami miatt képtelen vagy kommunikálni. És többek között ez különbözteti meg az embert az állattól. Hogy meg tudja értetni a másikkal hogy mit akar. Mivel ez nálad nincs meg igy a génjeid se öröklödnwk tovább. Ez a természet rendje.

2019. jún. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Utsó, miket beszélsz?😂 A macskám megérteti a kölykével, hogy menjen utána...
2019. jún. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A másik kutya meg azt ha egy erősebb him levizeli az oszlopot, vagy azt hogy menjen odébb ha belerúgnak...


Mi a kérdés?


Az emberi kommunikáció ennél kicsit fejlettebb...

2019. jún. 22. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Csak megcáfoltam, hogy csak az ember tudja megérttetni magát. Ugorjunk, fejtsük meg a kérdező gondját!👍🏼
2019. jún. 22. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Nem koncentrálsz rá.

Vagy éppen az agyadnak az a területe kissé tompább,ami nem baj.


Nem is tudom hogy mondjam neked.

Vannak azok az emberek akiknek zsigerből jön a beszéd és vannak azok akiknek gondolkodniuk kell pár szó után,hogy mit akarsz majd mondani és egyszerűen csak megakadsz benne. Egyszerűen csak nem úgy működsz,hogy gyorsan,racionális dolgokat tegyél egymás mögé.


Bár,ha azt kérdezed,hogy önbizalom hiány vagy degeneráltság,akkor nyilván az önbizalomhiány.

Én már nem tudom mit kell csinálni vele.

2019. jún. 22. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálam is ez volt a helyezt, Apukám mondta, hogy nem tehetek róla, sérűlt vagyok. Azóta nem beszélek verbálisan nagyon senkivel.
2019. jún. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálam is így van, nem tudok vitatkozni se. Nagyon az emberek szemébe se tudok nézni mert összekuszálódnak a gondolataim, felcserélem a szavakat betűket vagy mondat közepén elfelejtem miről is akartam beszélni. Ilyenkor kb vakon nézek ide-oda. Kivéve ha előtte jól átgondoltam (amire normális beszélgetés közben nem nagyon van alkalom) vagy gyakoroltam (pl kiselőadás)


Szóval szerintem degeneráció. Nem tudok egyszerre a környezetemre, a beszélgető partner reakcióira és arra figyelni mit mondok egy időben.

2019. jún. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Olvasással, beszélgetés a szülőkkel, hozzátartozókkal fejleszthető a dolog.
2019. jún. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!