Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni olyan esetben,...

Mit lehet tenni olyan esetben, ha valaki idegesítően fotózgatja a másik személyt bárhol?

Figyelt kérdés

Mi az amit az elszenvedő fél tehet ilyenkor? Nyilván nem verheti ki a kezéből a telefont, és nem törheti össze. De ha felszólítjuk az illetőt, hogy gyorsan törölje ki, vagy ezt miért csinálta, és az illető csak legyint rá, akkor kész ennyi, csak ennyit tudunk csinálni? Vagy mi az amit a jog megenged ilyen esetben? Ha valaki láthatóan rossz szándékkal fényképezget és idegesítő is bizonyos helyeken. Lehet tenni gondolom utólag feljelentést is, dehát ezzel nyilván senki se foglalkozna. Tehát ezt a cselekményt csak elszenvedni lehet, lefotóznak és kész vége? Ha kitöröltetni nem tudjuk az illetővel, vagy számonkérni, ha látszólag sötét.


Nem ilyen közterületen lévő dolgokra gondolok egyébként, hanem ami kifejezetten már zavaró a magánszférában, mit lehet tenni ilyenkor?

Volt valakinek ehhez hasonló?


2019. szept. 13. 20:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Becsukod a kis szömed.
2019. szept. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Trollok és egyéb hasonló buta emberek a válaszaikkal kérem off. Lehet valaki szolgalelkű és hagyja és nem zavarja (vagy hasonlóan ezt teszi) ha mondjuk egy látszólag undorító vagy bármilyen beteg alak ennyit el tud érni, hogy következmény nélkül fotózgathat például, de valóban a jog mit engedhet meg ilyenkor?
2019. szept. 13. 21:47
 3/12 anonim ***** válasza:
feljelentést lehet tenni zaklatásért
2019. szept. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én abból szoktam kiindulni, hogy ha valaki úgy gondolja, rá a jogszabályok nem vonatkoznak, akkor milyen alapon várja el, hogy azok őt védjék.

Tehát nyugodtan verd ki a kezéből véletlenül a telefont, majd nyugodtan lépj rá véletlenül. Akár még véletlenül le is öntheted forró kávéval naponta négyszer.

2019. szept. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez attól függ milyen súlycsoportban vagy te és milyenben a a fotós.
2019. szept. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez attól függ milyen súlycsoportban vagy te és milyenben a fotós.
2019. szept. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
önbíráskodás is lehet, ha így gondolkodsz.
2019. szept. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hogyne, majd megy a rendőrségre feljelentést tenni, hogy a gonosz szomszéd leöntött kávéval / rálépett a lábamra / megbotlott és kiütötte a kezemből a telefont mikor a magánterületén fényképeztem, zaklattam. Életszerű.
2019. szept. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen én is erre gondoltam, hogy még én, vagy bármilyen személy húzná a rövidebbet, ha próbálná megvédeni magát az ilyentől. Kiütni a kezéből vagy összetörni, vagy alaposabban számonkérni. Tehát a jogszabályokat szerint csak meghunyászkodni lehet, vagy utólag a semmit érő feljelentést megtenni amiből úgy se lehet semmi? Hát ez érdekes
2019. szept. 14. 17:42
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez gyávaság, és a gyávák / birkák véleménye.


Hallgathatsz rájuk, meghunyászkodhatsz, hagyhatod hogy kihasználjanak. Nézz körül az országban, nyolc és fél millió ember tesz így: tűrnek, mint a birkák.


Vagy állhatsz a sarkadra, kiállhatsz az igazadért. Mondjuk ehhez gerinc és tök kell. Sokan hírből sem ismerik ezeket.

2019. szept. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!