Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A rendőr hazudott. Hová lehet...

A rendőr hazudott. Hová lehet fordulni?

Figyelt kérdés

Tavaly télen csináltam egy rosszat, ezt követően beidéztek a rendőrségre egy hónap mulva, hogy tudnak mindent, hogy én tettem, mert az eseményt kamera rögzítette, én be is vallottam őszintén. Most lezárult az ügy és az iratismertetésre elmentem ahol a kezembeadta a rendőr az én példányomat, amelyet elhoztam ez egy vastag összefűzött kb 2000 oldalas példány, az egész táskámat elfoglalta.

Benne van az összes tanúvallomás, meg az összes irat ami keletkezett van benne kamerakép, de nincs is olyan amin az van, hogy a cselekményt elkövetem, hanem egy olyan kamerafelvétel van amin én vagyok és gyalogolok ez az elkövetési helytől kb. 500 m-re volt másik utcán amit egy épület kamerája vett fel rólam. Nincs semmiféle kamera ahol a cselekményt csináltam, mert személyesen is megnéztem a helyet mégegyszer ma, nincs kamera. A nyomozó hazudott. Tanúvallomások alapján lehettem meg.


Miért hazudott a nyomozó és miért egy fél km-rel arrébb lévő kamerafelvétel van rólam amin nem is csinálok semmit csak megyek?


Erre indítványt teszek, hogx nem volt a nyomozó őszinte én viszont az, mert őszintén beismertem.



2019. szept. 14. 21:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

"4.2. Taktikai blöff

A blöff az angol ’bluff’ szóból ered, amely elképesztést, nagyzolást jelent. Az a személy blöfföl, aki olyasmit hitet vagy próbál elhitetni rajta kívül álló személlyel, aminek valóságalapja, tárgyi alapja nincsen. Taktikai blöfföt bizonyíték megszerzése céljából alkalmaznak az eljáró hatóságok. A taktikai blöff igaznak hitt feltételezések tudatos felhasználásával olyan helyzet létre hozatala, amelyben a vizsgáló rendelkezésére álló adatok pontos köréről és tartalmáról tájékozatlan gyanúsított- a blöff sikere esetén- bizonyítékot szolgáltat önmaga ellen. A taktikai blöff tudatos tevékenység, szóbeli, amely kérdés feltevése formájában ölt testet. A blöff célja, hogy a bűnösség megállapításához a gyanúsított szolgáltasson alapot.A taktikai blöff bizonyítékot vált ki. A blöff eredményei lehetnek:- a leleplezés- ártatlanság miatt nem történik reakció a blöffre- blöff alkalmazásának felismerése esetén valótlan tények szolgáltatása történik. A helyes blöff alkalmazásához meg kell ismerni a gyanúsítottat, az ügy sajátosságait és alkalmazkodni kell hozzá. A blöfföt akkor alkalmazhatja a kihallgató, ha a bizonyíték megszerzését előzetesen minden más módon megpróbálták beszerezni, de ezek apróbálkozások nem jártak sikerrel.A blöff során a gyanúsított által tanúsított magatartást, az esetleges bizonyítékok bemutatása során keletkezett reakcióit, az eljárásra lényeges tényeket rögzíteni kell."


Számon akarod kérni a nyomingert, hogy végzi a dolgát? Sok sikert.

2019. szept. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hová lehet fordulni megpanaszolni a rendőr hazugságát, mert gondolom nem volt szabályos, én legalább őszinte voltam és elismertem, és meg is mondtam, neki is, hogy többet ilyet nem csinálok.
2019. szept. 14. 21:58
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Csináltál egy rosszat?😂😂😂😂😂 Ez aranyosan hangzik. Amúgy simán rászedett, ezzel nem tudsz mit kezdeni. Vállald a tetteid következményeit
2019. szept. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Te valami debil vagy?
2019. szept. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Amatőr voltál, így jártál.
2019. szept. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Öntudatoskodásodból ítélve első bűntényes lehetsz. A pampogás megy, de olvasni nem tudsz. A nyomozati munka része, hogy ügyesen csőbe húz. Be is vallottad, tehát jól dolgozott a nyomozó.


"hogy többet ilyet nem csinálok."

Óóóó, én úgy hinnék neked!

2019. szept. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"Tavaly télen csináltam egy rosszat,"

"iratismertetésre elmentem ahol a kezembeadta a rendőr az én példányomat, amelyet elhoztam ez egy vastag összefűzött kb 2000 oldalas példány"

Hát b+, én is csináltam már rosszat de ott nem 2000 oldal volt amit a kezembe nyomtak, hanem a rendőr példányával együtt is csak 3.

Az "egy rossz" szerintem nem kicsit szubjektív meghatározás a részedről.

Mit akarsz? Bevallottad? Pont.

2019. szept. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
A rendőröknek joguk van hazudni kihallgatáson bizonyítékokról, vallomásokról; csak a tárgyaláson kötelező igazat mondaniuk.
2019. szept. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%
2000 oldal? Megöltél valakit?
2019. szept. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

"Hová lehet fordulni?"

A fal felé.

2019. szept. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!