Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Telefonon, emailben adnak...

Telefonon, emailben adnak tájékoztatást hagyatékiról?

Figyelt kérdés

Nagyapám márciusban meghalt, anyukám még évekkel előtte, és tesómmal a helyére lépünk. Nem vagyok benne biztos, hogy anyukám testvére szólna nekünk a hagyatékiról vagy egyáltalán megnevezne-e, mint örökösöket.


Én Pesten vagyok, a nagypapa ilyen isten háta mögötti helyen élt, és csak meg szeretnék valakit kérdezni, hogy ki van-e már jelölve a tárgyalás időpontja. Ha az időpontot nem is, de azt, hogy van-e, elmondanák telefonon?


Bocsi, ha nagyon hülye a kérdés.


2019. szept. 18. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Most miből áll felkérni egy ügyvédet?
2019. szept. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

# 1

20-100.000ft-ból.

2019. szept. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Adnak tájékoztatást. Az önkormányzatnál lehet sőt kell is jelentkezni, hogy örökösök vagytok, ez még a hagyatéki előtt lehetséges. Ha már megtörtént vagy folyamatban van a hagyatéki akkor a közjegyzőt kell keresni, nem nehéz mivel valami névsorrend szerint kapják az ügyeket, az elhunyt neve alapján kideríthető kinél van a hagyaték.
2019. szept. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!