Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz, ha nem tudom a gyerektar...

Igaz, ha nem tudom a gyerektartást fizetni börtönbe jutok? Mi a következménye ha nem tudom fizetni? Negatív kommentekkel ne írj!

Figyelt kérdés
2018. dec. 22. 16:44
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
73%
Igen,és saját magadnak megválaszoltad a kérdést.
2018. dec. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
5%
Le lehet mondani a szülői státuszról, így nem kerülsz börtönbe, és a gyerektartást sem kérhetik számon. Tedd ezt szerintem, ha valóban nem vagy képes eltartani a gyereked.
2018. dec. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
32%

Nem tudok olyan esetről, hogy bárki is börtönbe került volna ezért. Ez szinte kizárt. Először is az összeget megpróbálják letiltani a fizetésedből. Ha ez nem megy, akkor évekig tartó jogi/hivatali huzavona veszi kezdetét..

A gyerekről persze le lehet mondani, de ez a fizetési kötelezettségeden nem változtat.

2018. dec. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
66%

Beszélj a csajjal, hogy az állammal előlegeztesse meg a pénzt, és te meg kérj a bíróságtól halasztást!


Ha a nőd nem nettó idióta, akkor felfogja, hogy attól nem lesz pénze, hogy te bemész a sittre, majd miután kijössz, nem kapsz melót a priusz miatt!


Keress egy ügyvédet! Pl.: [link]

2018. dec. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
98%

Miért írjátok, hogy le lehet mondani az apai jogokról vagyis a gyerekről??

Mert ez nem igaz! Nem lehet lemondani róla.

Olyan van, hogy ha az anyuka újra férjhez megy, és az új férj örökbe fogadná a gyereket akkor a biológiai apuka ebben az esetben az "új apuka" javára lemondhat az apai jogairól. Így az új apuka a saját nevére veheti a gyereket.

De ha nincs új apuka aki igényt tartana az apaszerepre akkor nem lehet lemondani a szülői jogokról.


Gyerektartás nem fizetése esetén Magyarországon is börtönbüntetés jár. Nagyon ritka amikor valaki ezért börtönbe vonul, mégpedig azért, mert vagy levonják a fizetéséből, vagy az állam megelőlegezi, és ő hajtja be valahogy, vagy az anyuka nem harcol a gyerektartás kifizetése miatt, és elfelejtődik.

2018. dec. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

És az állam meddig előlegzi meg??

Én leszázalékolt is vagyok..

Semmirevaló 4 órás munkát kapok csak mivel teljes munkaidőben sehol nem vesznek fel hiába adom be mindenhova az önéletrajzom..

Pedig b2 besorolásom van amivel annyit dolgozhatnék amennyit akarok ,ha a munkáltató beleegyezne de ez kizárt szinte mindenhol

2018. dec. 22. 17:31
 7/22 anonim ***** válasza:
11%
Igaz, hogy ez bűncselekmény is, de nem biztos, hogy emelnek vádat, hiszen első sorban ez polgárjogi vita is, és végrehajtással megpróbálják beszedni a pénzt. Ha tényéeg nem tudSz fizetni, nem találnak nálad annyi vagyont, amiből ez kijönne, akkor nem is igen lehet mi alapján vádat emelni.
2018. dec. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
43%

Tudom, hogy nem leszek népszerű, de te a csupasz pötsödre minek csinálsz gyereket???? Mit terveztél, miből fogod eltartani??

Azt meg nagyon nehezen hiszem el, hogy nem találsz munkát, mikor pont azon van a kormány, hogy az öt évesnél frissebb halottakat is visszavezetik a munkaerőpiacra. Ismerek olyan nénit, aki 70 évesen csoda, hogy él egy agyvérzés után, de napi 10 órát takarít, hogy az elhunyt fia hitelét fizetni tudja.


Azt se hiszem el, hogy 15-20 ezret nem tudsz fizetni, nincs miből levonni, és itt írogatsz. Netre, mobilra telik? Te hogyan, miből élsz meg?

Ezt a bíró is meg fogja kérdezni, csak szólok.


[link]


[link]


Még jó, hogy ott az anyja, aki megoldja, hogy legyen mit ennie, legyen fedél a feje felett, mert melletted ott pusztulna meg a saját gyereked. Vagy akkor el tudnád tartani, csak a gyerektartást nem akaródzik fizetni? Nehogy a Bahamákon dőzsöljön az exed abból a 20 ezerből, vigyázz a pénzedre!

2018. dec. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Direkt emiatt emeltem ki a címben hogy negatív kommenteket nem kérek..

Köszi hogy figyelembe vetted!

Másik,hogy te nem ismered a történteket....

Kellemes Ünnepeket! :)

2018. dec. 22. 18:21
 10/22 anonim ***** válasza:
34%

9: Mit kell ismerni? Nem tudod eltartani a gyereket, akit te csináltál meg, és nem ő kérte. Ha rajtad múlik, akkor mehet nevelő szülőkhöz, mert a saját vér szerinti szülő a minimum 15 ezer forintot nem tudja biztosítani.

Ez a kérdésből kiderült.

Egyébként két precedenst is linkeltem, amikor börtön lett a vége.

A börtönben is lehet dolgozni, az illetményből levonják a gyerektartást. Mondjuk ezt nem kérdezted, de hátha érdekel.

2018. dec. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!