Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Internetes vásárlással kapcsol...

Internetes vásárlással kapcsolatos kérdés, ha az eladó így viselkedik akkor átvertek engem ugye?!

Figyelt kérdés

Előre utaltam a pénzt hétfőn. Azt írta amint megérkezik az összeg küldi a terméket melyet egy apróhirdetésben hirdetett. Azt írta hétfőn az eladó, hogy már meg is érkezett hozzá a pénz, és aznap este későn írta már fel is adta Postán a terméket!


A termék azóta sem érkezett meg! Ami a legfurcsább hogy csomag számot nem hajlandó írni. Mindig kitérőt keres amikor a csomag számát akarom elkérni nem adja meg teljesen mást válaszol. Akkor átvertek ugye?


2019. szept. 25. 20:13
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Már csak ezért sem kell feljelentéssel fenyegetőzni, hanem a tudta nélkül megtenni a feljelentést.

Szerintem már ült csalásért, egy rutinos visszaeső lehet. Tipikus, a kezdeti mentegetőzés után a megkereséseddel való fenyegetőzése, itt gondolom a legtöbben meghátrálnak és ráhagyják, az ilyenek ezért tudják sokáig csinálni.

2019. szept. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Talán igazad lehet,van benne valami, ezért nem bukott le. Megfenyegetett hogy bajba kerülök, stb. ha a Rendőrségre megyek. Én nekem nincs félni valóm , csomagot és levelet sem kaptam és Ő nem tudja igazolni hogy elküldte. Ha eljön a címemre és az idáig üres fenyegetés valósággá válik mindenképp természetesen telefonálok és Rendőrt kell hívjak függetlenül attól hogy előre utalással fizettem és semmit sem kaptam.
2019. szept. 26. 22:41
 23/28 A kérdező kommentje:
Trágár, minősíthetetlen stílusban egyfolytában írogat. Már már kezd zaklatásba átmenni a dolog úgy érzem. Összefüggéstelen dolgokat ír. Szerintem valami nem stimmel nála. Soha nem gondoltam volna hogy idáig fajul egy internetes vásárlással. Az biztos hogy soha többet nem veszek semmit a neten.
2019. szept. 26. 22:59
 24/28 A kérdező kommentje:

Úgy értem most is csak SZERETTEM VOLNA VÁSÁROLNI. Nem kaptam semmit, pedig előre elküldtem a pénzt, a termék árát postaköltséggel együtt.

Nem gondoltam volna hogy idáig fajul a dolog. Szomorú. Ezek után eszembe se fog jutni bármit is a netről rendelni / "vásárolni". Még engem zaklat és hívogat valószínűleg - részegen - . Katasztrófa :-(((

2019. szept. 26. 23:16
 25/28 anonim ***** válasza:
31%
Mondd meg neki, hogy újra kifizeted előre, csak küldje végre a csomagot!
2019. szept. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Ha egyszer nincs mit küldenie? 🤷 Rájöttem sajnos csak a pénzre pályázik áruja nincsen.

Állítólag holnap vissza küldi a pénzt. Kíváncsi leszek bár sejtem mi lesz. Sajnos sanszos arra is azt mondja elveszett az utalási bizonylat pedig ő elküldte 😀

2019. szept. 27. 00:58
 27/28 anonim ***** válasza:

Remélem, hogy levélben fenyegetett meg. Annyit írj, hogy a pénzedet akartad, nem kaptad meg, téged hagyjon békén, ne zaklasson, ne pláne ne fenyegessen. Se többet se kevesebbet.


Ne áruld el neki, hogy nyomoztál utána, és milyen bizonyítékaid vannak. Megjegyzem, hogyha a bizonyíték előtárásával te akarsz belőle több pénzt kiszedni, azzal fenyegetve, hogy különben feljelented, akkor te is bűncselekményt követsz el, így ő is sakkban tud téged tartani, hogy hallgass, és még annyit se kapsz, mint amennyi megilletne.


Akkor is tegyél feljelentést, ha megkapod a pénzed. Már ne válaszolj neki, ne mond, hogy feljelented, ne szembesítsd azzal, hogy tudod, hogy csaló, szard le!


Nagy valószínűséggel csak a szája jár, azért nem utazik át a fél országon, hogy valakit megverjen, pláne, mert azzal csak súlyosbítaná a helyzetét.


Irány a rendőrség, feljelentés fenyegetés és zaklatás és üzletszerű csalás miatt.


Ha nem kapod meg a pénzed, akkor zaklatás, és fenyegetés mellett üzletszerű csalás áldozataként, ha megkapod, akkor üzletszerű csalás miatt csak bejelentést tehetsz, de ez is állampolgári kötelesség.

2019. szept. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
30%

Ha nem jelented fel, mást is át fog verni és akkor már az a te lelkeden is szárad :)

Nagyon védik itt a cigányokat magyarok, de meg is érdemlik, ha ennyire nem foglalkoznak a csalókkal.

2019. szept. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!