Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hegesztéssel kapcsolatos...

Hegesztéssel kapcsolatos fontos kérdés?

Figyelt kérdés
Itthonra szeretnék vásárolni koppintós awit. azaz a gép már megvan hozzá. de nem tudom milyen munkakábelt rendeljek hozzá. engem a lehető legolcsóbb megoldás érdekel. nézegettem munkakábeleket. de nem tudom hogy milyen tartozékokat adnak hozzá adnak e hozzá több fajta gázterelőt pl ehhez a típushoz : [link]

2018. okt. 28. 23:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem adnak hozzá semmit, amire szükséged van külön kell megvenni hozzá.
2018. okt. 29. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Jobban jársz ha elviszed a gépet egy hegesztéstechnikai üzletbe,és ott összedobnak egy 17-es vagy 9-es kábelt,azaz a géped csatlakozásainak /teljesítményének megfelelőt fogsz kapni. Hallgass rám!
2018. okt. 29. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Még erre is gondoltam [link]
2018. okt. 29. 15:32
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez már egy készlet valamennyire, de nem találok adatokat róla, hogy pl milyen vastag volfram elektródát adnak hozzá.
2018. okt. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
[link] eszerint az oldal szerint 1.6 miliméter átmérőjűek a wolfram elektródák.
2018. okt. 30. 07:38
 6/10 anonim ***** válasza:

Az már jó lenne csak elég rövidek (73 mm). A normál méret azt hiszem 175 mm. Ráadásul úgy látom, hogy piros jelölésű, ami tórium tartalmú és a rádióaktivitása miatt veszélyes az egészségre. Köszörülni csak speciális elszívás mellett szabad.

Lehet, hogy jobban járnál ha az Iweld kábelt veszed meg és ahhoz veszel olyan alkatrészeket, ami a munkádhoz kell.

2018. okt. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Keress arra, hogy awi kopóanyag készlet, elektródát meg külön szerezz be, szerintem jó, ha van 1mm, 1,6mm, 2,4mm (ebből több is), esetleg 3,2mm, a WL15 vagy a WL20 lesz szerintem a legkiadósabb marhajó ívtartás mellett. Gázterelőből 6 meg 8 lesz igazán sokat fenn várhatóan, patronok is elég ha a volfrámjaidhoz valók megvannak, mondom mindezt úgy, hogy 1-4mm közt beszereztem mindent magamnak (aliexpress és két hónap várakozás). Argonhoz tökéletes a sima (asszem 10mm, 20 bar) drótmerevített kompresszorcső, erősebb bilincs neki (vagy fogóval összébb préselt szokvány gyenge minőség), és kész a rig, ha ott a gáz és a reduktor.
2018. nov. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. Már majdnem megrendeltem az iweld awipisztolyt és a hozzá tartozó alkatrészeket. de még előtte felnéztem Emagra és láttam hogy olcsóbb lett a készlet 1-2 ezressel. Így azt rendelem. A piros wolfram elektródát nem nagyon szeretném használni. és csak szénacél illetve rozsdamentest hegesztenék. Ehhez majd keresek valami megfelelő wolframot.
2018. nov. 1. 20:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Írtam a lantánosat és hogy miért jó, persze végigunhatsz te is párórányi ilyesmit fejtegető angol nyelvű videót, hogy az árakat is nézve ugyanezeket válaszd...
2018. nov. 3. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Lehet megszívom vele. Köszönöm a válaszokat ment a zöld kéz.
2018. nov. 3. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!