Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csak lakhely szerint illetékes...

Csak lakhely szerint illetékes rendőrségen tehetek feljelentést?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy egy olyan ember ellen kellene, akinek viszont nagyon jó összeköttetései vannak a helyi rendőrségen, sőt az ügyészségen is van rokona, és volt már példa arra, hogy "elintézte" lazán az ügyét magának, azaz esélyem nincs ellene.


Képtelenség vele bármit kezdeni, és más megyébe szeretném átkérni / elindítani a nyomozást.


Mitől függ ez ? Lehetséges ?


2010. júl. 15. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Melyik megyében élsz?
2010. júl. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bárhol tehetsz feljelentést, úgyis át fogják tenni az illetékes rendőrkapitányságra (ha jól sejtem, ez az lesz, ahol nem akarnád a nyomozást elindíteni). Akkor viszont írj egy beadványt, hogy kéred X kapitányságot kizárni a nyomozásból, mert... és leírod, hogy mik az indokaid.
2010. júl. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát okés, csak gondolom ezt a bitzonyos kérvényt ők maguk bírálják el és olyan indokot meg nem hozhatok fel amivel rágalmazást követek el :(
2010. júl. 15. 22:23
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az nem rágalmazás, ha megírod, hogy az X rendőrkapitányságon dolgozók között rokona van az illetőnek. Ez ugyanis kizárási ok. (Ugyanez a helyzet, ha olyan ügyészségre kerül az ügy, ahol a feljelentettnek rokona dolgozik.)
2010. júl. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1, jó, és ezt nekem kell bizonyítanom, megneveznem ? azaz hogy XY a rokona ?

csak mert megint elbukok ott, hogy kevés az ha én tudom, főleg az anyja révén valami rokona, azaz maga a rokoni kapcsolat is sztem elég nehezen lenyomozható csak, én pedig ezt pontosan megnevezni nem tudom


2, valaki esetleg tudja a pontos jogszabályt ami az illetékességet kizárja ? csak mert nem ez az egy dolog van, még bíró ismerőse is van, azaz végig az eljárás egy vicc lenne ellene (sajnos kisebb városban így megy ez ...)

Lényeg h szívesen elolvasnám a jogszabályt, hátha találok benne még olyat amire hivatkozhatok.


3, és végül akkor nekem kapásból egy másik városban kell megtennem a feljelentést és ott hivatkozni arra, hogy miért is nem a lakhelyem szerinti rendőrkapirtányságon teszem meg vagy a lakhelyem szerintin kell kérnem, hogy ne ők folytassák le az eljárást ?


utolsónak pedig köszi az infót, de látod ez magyarország, ugyanis így ügyész rokonnal a háttérben már zajlott le büntetőeljárás amiben az illető személy is érintett volt, és a kutyának nem jutott eszébe, xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

NA IDE ÍRTAM VALAMIT, DE CENZURÁZTAM, MERT ÉN IS FÉLEK ... még emiatt is bajba kerülök amit írok

2010. júl. 16. 07:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Büntetőeljárási törvény:

Bíró kizárása:

21. § (1) Bíróként nem járhat el

a) aki az ügyben mint ügyész vagy a nyomozó hatóság tagja járt el, valamint az ügyben eljárt vagy eljáró ügyésznek vagy a nyomozó hatóság tagjának a hozzátartozója

e) akitől az ügy elfogulatlan megítélése egyéb okból nem várható.


Ügyész kizárása:

31. § (1) A büntető ügyben ügyészként nem járhat el,

d) akitől az ügy elfogulatlan megítélése egyéb okból nem várható.


Nyomozó hatóság kizárása:

38. § (1) A büntető ügyben a nyomozhó hatóság tagjaként nem járhat el

d) akitől az ügy elfogulatlan megítélése egyéb okból nem várható.


(Megjegyzés: ha az illető rokona az érintett ügyészségen, bíróságon, nyomozó hatóságnál dolgozik, véleményem szerint elegendő indok az adott ügyészség, bíróság, nyomozó hatóság kizárására az ügyből.)


Gondolom, úgyis fogadsz majd egy ügyvédet, ő sokkal részletesebben, pontosabban elmagyaráz majd neked mindent.

2010. júl. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi de látod ez az "egyéb ok" a magyar jogban szinte mindenhol ott van, aztán értsen rajta az ember azt amit akar ... és ugye a jogra mondják h márpedig objektív jogszabályok alapján blabla, na hát ennyire objektív, éppen azzal szembesülök, hogy a jognál szubjektívebb terület szinte nem létezik.


Hát azt képzeld el, hogy persze voltam ügyvédnél, de neki sincs ötlete, azt mondja nem tud megoldást más megyébe való átkérésre, azaz elfogultság bejelentésére igazolható alapot nem tud, már amit el is fogadnának, hiába állítok én valamit, most két lehetőség lesz: vagy csak simán elutasítják mert "alaptalan" vagy még én kerülök kellemetlen helyzetbe amiért valamit "kitalálok" az illetőre, és persze bizonyítani nem tudom.


Hát tudsz okos lenni ? :(


egyébként nagyon köszi a beidézést!

2010. júl. 20. 07:08
 8/8 A kérdező kommentje:

"(Megjegyzés: ha az illető rokona az érintett ügyészségen, bíróságon, nyomozó hatóságnál dolgozik, véleményem szerint elegendő indok az adott ügyészség, bíróság, nyomozó hatóság kizárására az ügyből.) "


Na ezzel talán lehet valamit kezdeni, mert érted hiába személyesen nem ő jár el a nyomozásban, na de egy iylen kisvárosban ugyan meddig tart mondani a kollegájának, hogy hé Józsikám, ez XY haverja ... stb stb, ezt simán lerendezik egymás közt (és kb 1 éve erre konkrét példát is láttam már, szóval nem fantáziálok, eszméletlen amit megengednek maguknak)

2010. júl. 20. 07:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!