Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A házunkban kárt okozott egy...

A házunkban kárt okozott egy útépítő cég, most nem akarnak elegendő összeget fizetni. Milyen tárgyalási technikát javasoltok?

Figyelt kérdés

Az utcánkban útépítés zajlott, aminek során az egyik munkagép statikailag nem nagy kárt okozott a házunk homlokzatán, viszont nagyon csúnyává tette azt.

Teljesen reális összeget leírva átadtam egy kárösszesítőt a kivitelező egyik emberének, aki abszolút nem kifogásolta az összeget a papír átvételekor.


Most pár nap múlva visszatért ugyanaz az ember egy személyes megbeszélésre, de most már azt mondta, hogy nagyon sok ez az összeg, a töredékét sem tudják fizetni.

Sajnos ekkor nem voltam otthon, mert külföldön tartózkodom, ezért ezzel a témával idős édesanyámat "ijesztette meg" azzal, hogy ha ragaszkodunk az eredeti összeghez, akkor olyan szakértőket kell a helyszínre küldenie, akik sajnos nagyon sokáig fognak vizsgálódni az ügyben a helyszínen.


Természetesen tudom, hogy ez ordas nagy hazugság volt, és tudom, hogy egy ilyen cég felelősségbiztosítással kell, hogy rendelkezzen az ilyen esetekre. Tudom, hogy szimplán valamelyik főnöke azt mondhatta az emberünknek, hogy sok az összeg, ijesszen egy kicsit ránk.


Hétfőn felhívom a szóban forgó szakembert, és megbeszélem vele, hogy mit is szeretnének most valójában cselekedni, elérni?

És a lényeg, a kérdésem: Milyen tárgyalási technikát javasoltok ahhoz, hogy mindenféle pereskedés nélkül, de kis veszteséggel szálljunk ki a történetből?


2019. okt. 2. 21:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Polgári peres eljárás, egyértelmű. Esetleg fizetési meghagyás.
2019. okt. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt talán fel lehetne vetni, hogy papíron ismerjék el a kárt, adjanak előleget, aztán ha kész a ház, vita nélkül fizessék ki a számlán szereplő összeg fennmaradó részét.

Vagy ők is megcsináltathatják, de akkor feltehetőleg valamelyik amatőr kőműves emberüket bízzák meg vele.

2019. okt. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vagy mivel a kárt nem te okoztad, felhívhatnád a biztositót is.
2019. okt. 5. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!