Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi értelme olyan munkaügyi...

Mi értelme olyan munkaügyi vizsgálatnak amit a hatóság hetekkel előre bejelent? Nem csak a razziás vizsgálatnak lenne értelme?

Figyelt kérdés

Annak mi értelme hogy munkaügyi hatóság hetekkel előre bejelenti hogy jönni fog, nap óra pontossággal, és előre jelzi milyen dokumentumokat fog kérni a helyszínen?

ennek így van bármi értelme? Nem úgy lenne ez forró téma, ha minden bejelentés nélkül razziaszerűen beállítanának?

Hiszen amit kérnek azon dokumentumoknak minden és mindenkor rendelkezésre kell állni -ha szabályos és jogkövető a munkahely.

Annak mi értelme hogy tudják előre jön a hatóság, és ezzerrel gyártják a kamu dokumentumokat amik formailag ugyan megfelelnek de tartalmilag kamuk az utolsó szóig?

Pl jelenléti ívek havi jelentések olyan emberekről akik 8-10 órákat dolgoznak , de papíron csak 4-et. És most gyártják a kamu íveket a 4 órás munkanapokról.

Kimutatások szabis nyilvántartások soha ki nem adott szabikról, munkaköri leírások tök más munkakörben dolgozó emberekről.

És mindezt a hatóság teszi lehetővé azzal hogy előre szólt mikor jön.

Ha csak úgy beállított volna (razzia) akkor nem lett volna idő ezt a sok szar kamut összehazudni, és akkor aztán lett volna mit vizsgálni!!


Miért nem razziaszerűen jönnek?


2019. okt. 3. 11:20
 1/4 mindentudó99 ***** válasza:
És mi akadályoz meg abban hogy írj egy levelet kamu névvel címmel ? Akár hagyományos levelet is írhatsz ha félsz hogy a netes levelet megnézik honnan jött. Bár az is kizárt. Leírod teljes részletességgel hogy mi a problémád mik a szabálytalanságok és elküldöd az illetékes hivatalnak.
2019. okt. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"És mi akadályoz meg abban hogy írj egy levelet kamu névvel címmel "


Te is osztod az észt anélkül hogy utánanéznél.... hogy mi az akadálya a név nélküli bejelentésnek? CSUPÁN EZ (idézet a hatóság honlapjáról...)



A közérdekű bejelentés olyan körülményre hívja fel a figyelmet, amelynek orvoslása vagy megszüntetése a közösség vagy az egész társadalom érdekét szolgálja. A közérdekű bejelentés javaslatot is tartalmazhat.


1. A közérdekű bejelentés előterjesztőjének adatai


Közérdekű bejelentés kizárólag az Űrlap kötelező rovatainak kitöltésével tehető. A korábbival azonos tartalmú, ugyanazon közérdekű bejelentő által tett ismételt közérdekű bejelentés vizsgálata mellőzhető.


Az Űrlapon megadott személyes adatai – amennyiben a bejelentett ügy bármely vonatkozásában a NAV nem rendelkezik hatáskörrel – a hatáskörrel rendelkező hatóság részére továbbításra kerülnek.


2. A bejelentett beazonosításához szükséges adatok


Magánszemély esetén kérjük, hogy feltétlenül adja meg a bejelentett nevét, a jogsértés helyét, illetve amennyiben ismert, a bejelentett lakóhelyét, adóazonosító jelét, születési helyét és idejét, anyja nevét, esetleg telefonszámát vagy internetes elérhetőségeit (honlap és/vagy e-mail cím). Egyéni vállalkozó esetén a beazonosítást segítheti - a fentieken kívül - a bejelentett egyéni vállalkozó adószámának, székhely-, illetve telephely címének megadása is.


A bejelentett vállalkozást pontos elnevezése, adószáma, illetve székhelye, telephelye alapján tudjuk egyértelműen beazonosítani. További elérhetőségi adatok megadása (telefonszám vagy internetes elérhetőség) szintén javasolt.


NEM NEVESÍTETT ÉS VISSZAIGAZOLT BEJELENTÉSSEL A HATÓSÁG NEM FOGLALKOZIK.


csak ennyi.


Névvel én meg be nem jelentem... úgyse hiszem el hogy nem adják ki a nevem akárki akármit is mond.

2019. okt. 3. 11:54
 3/4 A kérdező kommentje:

csupán ennyi kell megadni



[link]


no comment....



„hogy mi a problémád mik a szabálytalanságok és elküldöd az illetékes hivatalnak.“


És hogy igazolom pl azt hogy 4 órás papírral 8-10-órákat vannak benn az emberek? hogyan mivel? A puszta szó ide édeskevés dokumentum meg mi van róla? Semmi.

Ja és még ha igazolom is, mi véd meg engem attól hogy hatósági vizsgálat + 1 nappal kirúgjanak? Csak úgy sima bosszúból ...

2019. okt. 3. 11:59
 4/4 mindentudó99 ***** válasza:
Fentebb írtam hogy kamu névvel adatokkal. Én már háromszor kiküldtem a munkavédelmiseket a munkahelyemre. Mindháromszor napokon belül jöttek. És a kérdésedben még Nav-ról szó se volt.
2019. okt. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!