Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek? Egy Biciklis...

Mit tegyek? Egy Biciklis leszórta spray-el a kutyámat, Azt a kutyát aki senkit nem bánt. Tegyek feljelentést? 27f

Figyelt kérdés

Mindenki azon az úton sétáltatja a kutyáit, ez egy ilyen bicikli út és Sétáló hely. Senkivel semmi gond nincs, a kutyusom nagyon szelíd és csupán szeret játszani. Soha nem harapott meg még senkit, és csak játékból megy a bicikli után, látszik rajta hogy nem támad. Eddig ezt mindenki látta. Viszont ma jött egy magas férfi gyerekkel, biciklijét megállította és elkezdett nekem kiabálni hogy azonnal fogjam meg a kutyámat, Hívjam be mert A gyerek, aki a bicikli hátsó ülésen ült, fél a kutyától és amúgyis tudjam meg, hogy ez nem kutya sétáltató. Én nem fogtam meg a kutyámat, közöltem vele , hogy mindenki itt sétáltatja kutyáját már azelőtt is igy sétáltattuk , hogy ez bicikli és SÉTÁLÓ út lett volna. Erre a kutyám aki jószándékú, ismerkedés céljából oda szaladt, a fószer pedig előszedett egy ilyen paprikasprayt, és leszórta a kutyámat. Szegény állat teljesen kikészült , megijedt , fetrengett, a Biciklis tovább állt egy szó nélkül, és a körülöttem lévők nem is segítettek. Sajnos nem tudtam fölvenni az eseményt, de azt tudom hogy Pontosan hol történt, És elvileg van térfigyelő kamera is. Mit tegyek szerintetek? Tegyek feljelentést? Nem szeretném hogy más emberek is így járjanak. Semmi értelme nem volt lefújni a kutyát. Közepes magas németjuhász és roti keverék.


És mielőtt a szememre vetniétek, hogy nem vagyok férfi, én egy 75 kilós ember vagyok Ő pedig legalább 100 kg volt és tiszta izom...



2019. okt. 17. 21:19
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
97%

1) Kutyát sétáltatni hivatalosan csak pórázon lehet.

2) Ha valaki megkér/felszólít/rádkiabál, hogy fogd meg a kutyát, mert a kisgyerek, aki vele van, fél tőle, és te erre nem fogd meg, hanem még ki is oktatod, hogy te már 30 éve így csinálod és jövő héten is így fogod, akkor ne csodálkozz, ha nem kedvesen fognak reagálni erre.

Sajnálom a kutyát, de a te hibád.

Nyugodtan feljelentheted, de téged is meg fognak büntetni.

2019. okt. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
98%

Nem volt pórázon a kutya?

Ha szabadon volt, a biciklis teljesen jogosan csinálta, amit csinált, ráadásul előtte még figyelmeztetett is, hogy hívd be a kutyádat.

Ha feljelentést teszel te fogod a rövidebbet húzni.

2019. okt. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Nem értek egyet. A kutyámon látszott hogy senkit nem akar bántani, sőt, még barátkozni is akart. Az a gyerek pedig, így örökké félni fog a kutyáktól, És lehet hogy állatgyűlölő lesz. Egyébként hol van az megírva, hogy nem lehet elengedni a kutyát semikor? Senki nem köti pórázra mindenki így sétáltatja.
2019. okt. 17. 21:34
 4/31 anonim válasza:
10%

Ilyet addig ütném amíg mozog, de a te esetetdben ez nem volt kivitilezhető(sajnos).

Szerintem már nem tudsz semmit se kezdeni, ott ki kelett volna rá hívni a rendőrt, persze az ember útólag okosabb.

Legközelebb szerintem jobb elkerülni az ilyen helyzetet és arébb vinni a kutyát.

Remélem semmi baja nincs a kutyádnak

2019. okt. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Szóval van egy nagytestű kutyád ami csupa jóindulat. Ez persze lehet igaz, de egy járókelő/biciklis ezt mégis honnan tudja? Nem köteles mindenki ismerni a testbeszédét és azt, hogy csak játszik.

A bicajosnak volt igaza, ha úgy érezte meg kell védenie a gyerekét a kutyád pedig a bunkó modorod miatt szenved. Mégis miért nem voltál képes behívni? Csak, hogy neked legyen igazad? Amúgy meg leírták, közterületen nem is sétáltathatsz póráz nélkül.

2019. okt. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként hol van az megírva, hogy nem lehet elengedni a kutyát semikor?"


Csak erre kijelőlt helyen, azaz kutyafuttotóba lehet elengedni!


[link]


De ha ennyire okos vagy nyugodtan jelentsd fel és meglátjuk kit büntetnek meg, majd írd le ide...

2019. okt. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 Platypus válasza:
100%
A kutyád szalad a biciklik után és nem tudod visszahívni, akkor sem, ha baj van. Szerencsétlen állat örülhet, hogy ennél nagyobb baja még nem lett az okos gazdája miatt...
2019. okt. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a kutyád, egyértelműen a te hibád volt, hogy lefújták.

A póráz futtatón kívül KÖTELEZŐ (ha mások is megszegik a szabályt és követed a példájukat arra szokták azt mondani hogy a kútba is utánuk ugrasz? Látod mi lett a vége). Másrészt behívás helyett kioktatni mikor szól, hogy megijeszti a kutya a gyereket..... téged kellett volna inkább lefújnia.

Én elhiszem, hogy nem bánt a kutya de a gyerekét féltő apa/anya szerinted majd hinni fog egy elfogult gazdának? Elárulom, hogy nem.

És igen, az ilyen gazdák miatt van meg a véleményük az embereknek a kutyásokról. Még te vagy felháborodva....a leg kutyásabb kutyás se állna melléd az ostobaságod védelmében.

2019. okt. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

" A kutyámon látszott hogy senkit nem akar bántani, sőt, még barátkozni is akart. "

Te láttad, de aki nem kutyás, nem ismeri a kutya testbeszédét.

" Az a gyerek pedig, így örökké félni fog a kutyáktól, És lehet hogy állatgyűlölő lesz. "

Nem így kell egy gyereket állatszeretővé tenni.

" Egyébként hol van az megírva, hogy nem lehet elengedni a kutyát semikor?"

Állatvédelmi törvényben van megírva. Nem " semikor", hanem csak a kijelölt helyeken lehet elengedni.

Az, hogy mások is elengedve sétáltatják sok helyen a kutyákat,még messze nem szabályos. Sok esetben csak akkor nincs belőle gond, ha azok a kutyások figyelnek másokra, akik nem kimondottan kutyakedvelők.

2019. okt. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Ejj cuni, cuni. Nem elég hogy nincs igazad, még magyarázod is, hogy pedig de.

Kutyulikán van ilyen nem támadok nyakörv esetleg?

2019. okt. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!