Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem jogszerűen elrendelt...

Nem jogszerűen elrendelt túlórára ha nem maradok ott, azért érhet -e szankció (jogszerű szankció)?

Figyelt kérdés

A túlórát az Mt szerint adott idővel előre el kell rendelni nem műszak vége előtt fél órával szólni hogy na akkor még 3 óra túlóra.

Ha én nem maradok egy ilyen nem jogszerű elrendelés után azért érhet-e JOGSZERŰEN szankció?

Mert nem jogszerű szankció az érhet lévén az egész szitu maga nem jogszerű.


2019. okt. 23. 20:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Jogszerű nem.
2019. okt. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tehát ha megteszem nagy hirtelen az addig kifogástalan munkámban hibát fognak találni és emiatt ebbe a kamuba kapaszkodva rúgnak ki?
2019. okt. 23. 20:54
 3/15 anonim ***** válasza:
2: Engem avval fenyegettek, hogy ha nem maradok bent, akkor nem is kell mennem másnaptól, és semmit nem fizetnek ki abból a hónapból. Végül maradtam, de a szerződésem lejártával el lettem küldve, nyilván evvel összefüggésben. Az indok az volt, hogy már nem dolgozom olyan jól (több, mint 3 éve ott voltam, vendéglátóipar volt).
2019. okt. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
3: Kihagytam egy részletet: Tehát a főnökkel egy ordibálós, fenyegőtőzős összebalhézásom volt, amikor hirtelen munka végén rendelte el, hogy maradjak bent 2-3 órát. És nyilván evvel összefüggésben küldtek el.
2019. okt. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"A túlórát az Mt szerint adott idővel előre el kell rendelni..."


ha azt a munkavállaló kéri. azaz akkor, ha te akarsz valamiért többet dolgozni.


egyébként nincs ilyen szabály. konkrétan semmilyen szabály sincs arra, hogy miként kell a munkáltatónak a túlmunkát elrendelnie. szabály csak arra van, hogy mennyi lehet a túlmunka összesen és naponta, meg, hogy mennyi pihenőidő jár két munkavégzés között, de a hogyanra nincs.


ha öt perccel a vége előtt a főnök azt mondja, hogy maradsz még három órát, akkor az jogszerű.


jó reggelt.

legközelebb majd másra kell szavazni...

2019. okt. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Khm....



"Ugyanakkor, a törvény szerint a tájékoztatást mindig olyan időben és módon kell megtenni, hogy az lehetővé tegye a jog gyakorlását és a kötelezettség teljesítését. Emellett a munkáltatónak a rendkívüli munkaidő elrendelése körében is tekintettel kell lennie arra, hogy a munkáltató utasítás a munkavállalónak aránytalan sérelmet nem okozhat. Minél rövidebb határidővel értesíti a munkavállalót a teljesítendő rendkívüli munkaidőről, annál nagyobb a valószínűsége, hogy a munkavállaló azt megtagadhatja az aránytalan sérelemokozás tilalma miatt. "


[link]

2019. okt. 24. 07:22
 7/15 A kérdező kommentje:

tehát mégse lehet 5 perccel a műszak vége előtt benyögni hogy túlóra mert én meg benyögöm hogy bocsesz ARÁNYTALAN sérelmet okozol nekem kedves munkáltató és NEM maradok. És jogszerűen teszem!


Ő meg erre, a korrekt és törvénytisztelő munkáltató (hahahahhahahahahaha) keres majd egy hazug kamu indokot (mert ez önmagában nem indok) és kirúg.


KIhagytam valamit?

2019. okt. 24. 07:30
 8/15 anonim ***** válasza:
Bakker, te Balu vagy! Én meg bedőltem.
2019. okt. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"tehát mégse lehet 5 perccel a műszak vége előtt benyögni hogy túlóra..."


tehát mégiscsak be lehet, azaz nem törvénytelen


"...mert én meg benyögöm hogy bocsesz ARÁNYTALAN sérelmet okozol nekem kedves munkáltató és NEM maradok."


ezt te benyögheted, de mivel ez a te kijelentésed, így ha ezért pl. fegyelmit kapsz mert a munkáltató nem látja bizonyítottnak az állításod, és ez neked nem tetszik, akkor biza neked kell bizonyítani, hogy aránytalan a sérelmed a bíróság előtt, amihez sok sikert, ha csak annyit csináltál helyette, hogy elmentél a haverokkal sörözni, vagy haza tévét bámulni, miközben a munkáltatónak meg bizonyítható anyagi kára származott a dologból.


"És jogszerűen teszem!"


ha hazugság, hogy ez neked aránytalan sérelmet okoz, akkor konkrétan jogszerűtlen.

2019. okt. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

egyébként, az általad linkelt cikk elején (gondolom, ahogy tovább olvastad, ez már kiment a fejedből) ez szerepel:


"A jogintézmény céljából eredően a rendkívüli munkaidő elrendelésének nincs határideje. Az előbbi példában, akár a közvetlenül a beosztás szerinti munkaidő vége előtt is közölhető a munkavállalóval, hogy váltótársa betegsége miatt még pár órát bent kell maradnia munkavégzésre, vagy a munkahely kapuján éppen kilép munkavállaló is ugyanígy visszahívható."

2019. okt. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!