Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a délutáni műszak 22.30ig...

Ha a délutáni műszak 22.30ig tart az még belefér a törvényi keretek közé?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Most lenne egy munka kezdetben délelőttös lennék 7től 15ig, de néha zárnék is az 2től 10.30ig lenne, de ez függ attól mennyire gyorsan zár az illető azaz én.

2.5 éves a gyerekem 22től 6ig nem dolgozhatok de mi van akkor, ha beleesik plusz fél óra? Ami már csak a zárás?

Vagy pl mi van akkor, ha valaki 5.40-től van 2ig ? Az már délelőttös műszak, de 5.40-6.00 még éjszaka/hajnal.


2019. okt. 26. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A műszakok nem órára vannak. Ha a szerződésedben az van, hogy az van, hogy a délelőttös műszak akkor kezdődik, akkor abba nem lehet belekötni, ugyan így a délutános. Án 12 órázom. Az éjszakás műszak este 6-kor kezdődik, és én azt már nem vehettem fel, míg 3 nem lett a gyermekem.
2019. okt. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ja ha tehát úgy határozzuk meg, hogy délutáni műszak 14től 22.30ig tart akkor az délutáni műszak hiába 22 után van🙂

Köszi.

Rugalmas munkaidő lesz egyébként nem a/b hét.

2019. okt. 26. 19:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ha szerződésben így van meghatározva, akkor ezzel nincs probléma.
2019. okt. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És hétvégére te járhattál?
2019. okt. 26. 19:33
 5/8 anonim ***** válasza:

Nappal igen, mivel folyamatos műszakban dolgoztunk. Nálunk a hétvége ugyan olyan munkanap mint minden másik (egészségügy).

Ha nálatok sincs meghatározva, hogy a munkahét hétfőtől péntekig tart, akkor nappalra ugyan úgy beoszthatnak.

2019. okt. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jajj de jó megijedtem tehát akkor úgy kell írni a szerződést, hogy belevegyük a műszakokat.

Étteremben dolgoznék és csak ezzel a 30 perccel kaptam idegbajt, hogy most belefér e még..

2019. okt. 26. 19:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem téved a válaszoló, a 2012. évi I. törvény a Munka törvénykönyvéről mást mond, a 89. § azt írja, hogy a huszonkét órai munka utáni munkavégzés éjszakai munkának minősül.
2019. okt. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziaszzok hátha segít valakinek a hozzászólásom: munkaügyessel beszéltem, teljesen tiszta jogilag, hogy 3 év alatti gyerek mellett járhatok hétvégére ill, hogy 22.30ig dolgozhassak - azaz zárhassak. Van egy formanyomtatvány amit a munkáltató ad, ezt alá kell írni. Egy normális céghez megyek dolgozni bejelentett, határozatlan idejű munkaviszony ők jártak utána.

Este 10 után vaóban nem dolgozhatok vagyis éjszki műszkot nem vehetek fel.

2019. okt. 28. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!