Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Küldöldön élő anyukák! Nálatok...

Küldöldön élő anyukák! Nálatok hogyan viszonyulnak a délutáni alvás kérdéséhez?

Figyelt kérdés

Magyarországon ugye alapvető elv, hogy az óvodás kor végéig, de minimum 5 éves korig a gyerek idegrendszerének szüksége van a délutáni alvásra, és a legtöbb oviban a 6-7 éves nagycsoportosokat is lefektetik, de tudom, hogy ez nem mindenhol van így, és sok országban nem altatják a gyerekeket az oviban.

Nagyon érdekelne, hogy melyik országban mi az álláspont/gyakorlat ezzel kapcsolatban. Ahol ti éltek, mennyire tartják ezt a kérdést fontosnak a családok? Kb. hány éves korig fektetik le a gyerekeket? Van olyan ország, ahol egy idő után inkább leszoktatják őket erről? Oviban van délutáni alvás?

A kérdést nem vitaindítónak szánom, nem arról szeretnék beszélgetni, hogy szüksége van-e egy x éves gyereknek az alvásra vagy nincs, hanem tényleg a helyi különbségek érdekelnének.


2019. júl. 17. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ausztria, vidék. Nem görcsölik túl a dolgot. Ha álmos a gyerek, alszik, ha nem, akkor nem.
2019. júl. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Franciaország. Szintén nem paráznak rá. Vannak szőnyegek lerakva annak, aki aludna, a többiek addig csendben játszanak.
2019. júl. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező aludni, de aki igényli annak külön szobában van rá lehetősége - Németország
2019. júl. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

Németország


A szülö kérheti az altatást, ezt egy csendes helyen teszi az összes olyan gyerek akinek a szülöje kéri, hogy legyen altatás. Ebéd után már várja öket a megágyazott hely, ott meseolvasás és elalvás van. Addig a többi gyereknek csendes pihenö van, vagy is gyöngyfüzés legóépítés, olvasás, mindenképpen halk és kevés mozgással járó játék.

Mivel nálunk 100 hely van (de sokszor csak 90 gyerek jár, mert integrált gyereknél kevesebb a hely), és abból 60 gyereket lehet csak ebédre otttartani, így eleve a délutáni csoportokban a 25 gyerek helyett már csak 6-15 gyerek van max.


Nekem a nagy elsö évben csak déleött járt és délután aludt. De erröl 4 évesen leszokott. A kicsinél viszont egy kínszenvedés volt a délutáni alvás és az esti elalvás is, így 2,5 évesen elhagytam a délutáni alvást. Max kocsiban aludt egy kicsit. ìgy este 19-20 óra között mentek, mennek aludni.


Mo-n azt látom, hogy kínozzák a gyerekeket(föleg a nagyobbakat) a délutáni alvással, és otthon csak 21-22 körül megy egy gyerek aludni este. Vagy is a magyar gyerekek éjszaka nem alusszák ki magukat így muszáj délután aludniuk. Ez még ovodásan nem baj, de ez a szokás megmarad iskolás korukra is, és az én kisiskolás magyar barátaim gyerekei is csak mind 21-22 órakkor mennek aludni. Míg az én gyerekeim már 19-20 között ágyba kerülnek normál iskolai napon.

2019. júl. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
40%
Véletlenül sem szeretnék vitát, de Magyarországon sem feltétlenül azért altatják a gyerekeket, mert annyira egyet értenek vele, hanem iszonyú pedagógus hiány van és másképp nem tudják megoldani. :(
2019. júl. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!