Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Belefér egy magán bölcsis...

Belefér egy magán bölcsis fegyelmezésbe, hogy egy óvónő megrángatja a 2 éves gyereket? A reggeli és délutáni összevont csoportokban elfogadható, ha óvónő van a bölcsis gyerekekkel is? Biztosan fel van készülve egy óvónő egy bölcsissel való törődésre?

Figyelt kérdés

A mi történetünk: a falunkba nincs bölcsi, így kénytelenek vagyunk magán bölcsibe íratni a gyerekünket (szerencsére az önkormányzat a felét kifizeti, de így is a fizetésem fele erre megy el, de dolgozni kell). Gondosan körülnéztünk, hogy mi esik útba munkába menet és melyik milyen ellátást biztosít. Kérdezősködtünk, sok helyre elmentünk, mire találtunk egy olyat, ami szívünkhöz közel áll és megnyugtató volt beíratni.

Ma mikor elmentem a gyerekért (sajnos éppen zárás előtt érek oda pár perccel), kicsit bekukucskáltam a kerítésen át és láttam, hogy éppen lecsúszik a kicsim a csúszdán. Mosolyogtam és éppen indultam volna befelé, mikor látom, hogy a gyerekem felvesz egy ott felejtett homokozó vödröt a földről és megnézi, hogy üres, majd kicsit arrébb dobta a fűbe, oldalra, mert érdektelennek találta. Erre odament egy óvónő és elkezdte rángatni a gyereket, hogy azonnal vegye fel a földről a vödröt. A gyerekem közben ment volna tovább csúszdázni, nem volt számára érthető, hogy mit akar az óvónő, ezért csak állt és tűrte, ahogy rángatja. Kb. 20 mp után bementem, a kisfiamat akkor engedte el és egyből hozzám szaladt a kicsim.

Én annyit mondtam jó hangosan a gyereknek, hogy legközelebb ha valaki rángatja azt rúgja bokán és kezdjen el kiabálni, hogy egy felnőtt felfigyeljen rá és megvédje.

Hallotta az óvónő, de nem szólt semmit.

Átöltöztettem a gyereket, majd mikor kifelé mentünk (még eléggé fortyogott bennem a düh) még az óvónő megállított, hogy nem rángatta a gyereket, de én csak annyit tudtam visszaszólni, hogy én láttam, mi történt.

Még szerencse, hogy a férjem is látta, így nem kell magyarázkodnom.

Nagyon érdekelne, hogy másoknak mi a véleménye, hogy diplomás óvónő, aki több évig tanul egy szakmát hogyan tehet ilyet.

Még jobb lenne, ha akár óvónők is tudnának írni.

Mielőtt bárki a gyereket kérdőjelezné meg: egy csendes, mosolygós, igazi gondozónénik kedvence típus, elfogadó és szófogadó gyerek az enyém. Sokszor megdicsérik, hogy milyen kis tündér és nem csak a családunkban, hanem minden társaságban így viselkedik.



2012. okt. 17. 20:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem fér bele.
2012. okt. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem fér bele! Én jelenteném a felettesének, és valószínűnek tartom, hogy megrángattam volna az óvónőt... Tudom, hogy nem helyes, de az én gyerekemet ne rángassa egy ilyen idegbeteg lotyó.
2012. okt. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

En biztos elkuldtem volna a budos pics*ba, ne mereszelje a gyerekemet rangatni!


En pontosan tudom mekkora rohadek tud lenni nemelyik ovono, szegeny anyam egyedul nevelt, nem volt ideje se penze messzi maganovodaba vinni, allamiban meg volt egy nyanya akinek az volt a perverzioja hogy nem engedett wcre. Evekig problemat okozott az ejszakai szobatisztasag es a mai napig megvisel ha ra gondolok.

Akkor anyukam nem mert leallni kekeckedni veluk, probalt veluk szepen beszelni, de annal inkabb kocsogok voltak. Balhezni meg nem merz, orult hogy felvettek, van hova jarni ami ingyen van.

Ja es nem olyan regi sztori, 20 eves vagyok, ez nem a kommunizmusban tortent.


Szoval ha fizetsz is az ovinak akkor ne mereszeljek bantalmazni a gyereket, beszelj a vezetovel, tegyel panaszt! Ne hagyd annyiban, egy szemet ovono komoly lelki torest okozhat egy kisgyereknek!


Bocsi a szovegert, telorol irok.

2012. okt. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmi ilyen nem fér bele, sem az állami, sem a magán oviba! Felháborító! Mi pont ezért irattuk magán oviba a kisfiunkat, mert hallottunk már rosszat az állami ovikról, de, hogy egy magán intézményben ezt, hogy merik megengedni maguknak! Félreértés ne essék, államiban sem fordulhatna ez elő, csak az ember valahogy azt gondolja egy magán intézmény nagyon kényes az ilyesmire.

Csodálom a lélekjelenléted, én lehet neki mentem volna, és jól megrángattam volna ezt a nőt. Pedig nem vagyok agresszív alkat!

2012. okt. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, már hogy férne bele? Az én fiam is kétéves és ha elképzelem, hogy valaki (legyen az óvőnő, szomszéd, rokon vagy bárki) megrángatja, hát nem is tudom, mit csinálnék.... Nem is érti egy ekkora gyerek, miért rángatják, sokkal többet ér a szép szó és a magyarázás. Ha kell, akkor 5x magyarázom el. Vicc, hogy az ilyen nevezi magát óvónőnek....
2012. okt. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a véleményt, hozzászólást.

Még mindig elég zaklatott vagyok, de holnap mindenképp beszélek a bölcsi vezetővel és elmondom a szomorú tapasztalatomat.

A lélekjelenlétem... egyszerűen annyira dühös voltam és egyben annyira elkeseredett, hogy nem akartam beszélni sem az óvónővel, rá sem akartam nézni, mert éreztem, hogy talán olyat is tennék, amit később szégyellnék. Inkább átöleltem a gyermekemet és hazavittem.

2012. okt. 17. 22:12
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Sem állami sem magán bölcsődében, de semmilyen gyerekmegőrzésre szakosodott intézményben nem fér bele. Jelezd nyugodtan a vezetőnek, én is azt tenném a helyedben.
2012. okt. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám ovónéni.Minicsoportban ergo ilyn kicsikkel van 2.5éves kortól ... felfelé. De nem viselkedik nem viselkedhet igy egy gyerekkel.Ő inkább legugol hozzájuk és elmondja hogy irgum burgum ez csunya dolog volt és hogy ezt nem szabad. Meg elmagyarázza miért.
2012. okt. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
nem fér bele semikor sem sehol,irto mérges letem volna és valoszinü kiabáltam volna az ovonövel ott helyben.
2012. okt. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és a megerősítést, kicsit már jobb a lelkem.

Ma reggel beszéltem a gyermekem gondozónénijével és elmeséltem a tegnap történteket. Láttam az arcán a megdöbbenést, de nem mondott rosszat a kollégára, csak próbált megnyugtatni.

Ahogy beértem a munkahelyemre, hívott a bölcsi vezető és kért engem, hogy neki is meséljem el a történteket. A végén elnézést kért és azt mondta, ki fognak valamit találni, a változásról pedig minden szülőt értesítenek a faliújságon keresztül.

Jól esett, hogy nem hadovált és nem akarta védeni a munkatársát.

További boldog gyereknevelést kívánok nektek.

2012. okt. 18. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!