Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elütött egy autó, mikot...

OliviaMoore kérdése:

Elütött egy autó, mikot ráléptem a zebrára. Én büntethető vagyok?

Figyelt kérdés

Körülnéztem, mielőtt átléptem a zebrán. Volt a fülembe füles, de az nem volt bekapcsolva, csak betettem mert épp futáshoz készültem. Mikor ráléptem a zebrára, egy lépést tehettem meg, mikot ütést éreztem, majd már csak a földön keltem.

A vezető nem volt ittas, előttem csak annyit mondott a rendőröknek, hogy nem figyelt..

Zúzódásaim vannak.

Büntethetnek engem is ilyenkor?


2019. okt. 30. 19:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

#5, #8-nak:


Ha én láthatóan állok a zebra előtt, a kresz MEGÁLLÁST ír elő a gépkocsinak!

Milyen féktávról beszélsz?! :D

2019. nov. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

11, ez nem egészen így van...


"Magatartás a gyalogosokkal szemben

43. § (1) Kijelölt gyalogosátkelőhelyen a járművel a gyalogosnak elsőbbséget kell adni. Útkereszteződésnél a bekanyarodó járművel - kijelölt gyalogosátkelőhely hiányában is - elsőbbséget kell adni a gyalogosnak, ha azon az úttesten halad át, amelyre a jármű bekanyarodik.


(2) * Azt a helyet, ahol az (1) bekezdés értelmében a gyalogosnak elsőbbsége van, a jármű vezetőjének csak olyan sebességgel szabad megközelítenie, hogy a jármű vezetője az elsőbbségadási kötelezettségének eleget tudjon tenni. A jármű vezetőjének a kijelölt gyalogos-átkelőhelyet csak fokozott óvatossággal és olyan sebességgel szabad megközelítenie, hogy a járművel, amennyiben szükséges, a gyalogos átkelőhely előtt meg is tudjon állni."


Elsőbbséget kell adnia, nem meg kell állnia, ha lát egy gyalogost. A kérdező egy lépést tett meg a zebrán, ez azt jelenti, hogy a kocsi 1-1,5 méteren belül volt, amikor kilépett elé. (Vagyis nagy eséllyel odaért a zebrához és már ment is át körülnézés nélkül. Tekintve, hogy nem halt meg a kérdező a sofőr tuti nem hajtott gyorsan)

Ha a sofőrnek van kamerája a kocsiban, akkor még a kocsijavítást is fizetheti a kérdező egy polgári per után, ha magától nem megy.


Az elsőbbség nem azt jelenti, hogy amint odaér a gyalogos már ugrik is ki az 5 méterre levő teherautó elé, aminek 20 méter a fékútja...

2019. nov. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Alex Fly ***** válasza:
54%
@12: ha az 5 méterre levő gépkocsinak 20 méter a fékútja, akkor nem tud megállni a gyalogátkelő előtt, hogy megadja az elsőbbséget a gyalogosnak -ergo szabálytalanul közelíti azt meg.
2019. nov. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Alex, neked ugye nincs jogsid?
2019. nov. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

#11, #12-nek:


Te el is olvastad, és értelmezted amit idéztél?


Ha egy autós elüt egy gyalogost a ZEBRÁN, azt sehogyan sem fogja tudni megmagyarázni! Akkor sem ha elvileg igaza lenne!


" a jármű vezetőjének csak olyan sebességgel szabad megközelítenie, hogy a jármű vezetője az elsőbbségadási kötelezettségének eleget tudjon tenni."

2019. nov. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Nos, még mielőtt a KRESZ nácik újra visszatérnének, a szabály valóban az, hogy elsőbbséget kell adni.


Viszont az, hogy az adott pillanatban az adott sofőr hogyan dönt (akár ismeri a KRESZ-t, akáér nem), az már más kérdés.


Elképzelhető, hogy párszor már megszivatták a gyalogosok, hogy az átkelőhely mellett kezdtek pofázni, és potyára állt meg, vagy éppen rossz napja van, fáradt, kirúgták a melóhelyről, akármi. Hozhat rossz döntést is.


Vagy az is lehet, hogy a gyalogos kivár (mintha csak el akarná engedni az autót) és az utolsó pillanatban ugrik ki. Olyant is láttam már, hogy a fazon megállt a zebra közepén (zöld lámpája volt) és integetett egy autósnak, hogy menjen el, miközben neki már pirosra váltott. Ilyen agyhalottak is vannak.


Szóval a gyakorlat azt mutatja, hogy ha bizony kedves az életed, akkor gylaogosként MINDIG körülnézel, és a vészesen közel lévő autók elé MÉG VÉLETLENÜL SEM lépsz ki. Ha elősbbséged van, ha nem. Ha megállt az autós, akkor mehetsz! A KRESZ szerint meg kell állnia. De NE azzal kényszerítsd ki, hogy kilépsz elé, pláne közelről.


Azt hinné az ember, hogy ennyit kiad a kózan ész, de egyeseknek nem. Szomorú, de ezt hívják úgy, hogy természetes szelekció!

2019. nov. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

#15, #16-nak:


Nem csak a gyalogosok között vannak agyhalottak!


Állok a zebránál, csaj megáll a kocsival és mutatja hogy menjek már.


Én meg mutatom neki hogy piros a zebra lámpája!!!


A pasi az anyósülésen az arcába temette a kezét, a csaj meg továbbment mert zöldje volt. XDXDXD

2019. nov. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Nem csak a gyalogosok között vannak agyhalottak!"


Kb 50-50%, a nagyobb probléma az autósokkal van, mert ha ők hülyék, akkor abba ártatlanok is belehalhatnak.

2019. nov. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Sajnos csak az autóst fogják megbüntetni, pedig ha egy zebrán elütnek egy gyalogost akkor az autós a hibás, de a gyalogos a hülye.
2020. jan. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!