Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetekben megvalósul az...

Ilyen esetekben megvalósul az informatikai rendszerek elleni támadások bűncselekménye?

Figyelt kérdés

Bár még messze vagyok a szakdogától, de már erősen gondolkodok a tartalmán, hogy később könnyebb legyen leírni. Ez egy részének a kérdése lenne.


Tehát ha valaki pl DDoS-os és azzal elérhetetlenné tesz egy játékszervert, az bűncselekmény.


Mi van ha egy gyerek játszik egy újonnan nyílt játékszerveren, amin ha valamit csinál, leáll a szerver? Például amiben vannak tárgyak, amiket lehet fejleszteni nagyobb szintűre. Pl legyen egy kard ami olyan jelentéktelen, "trash" hogy senki sem fektet bele energiát és játékbeli pénzt hogy azt fejlessze, alakítgassa, de pistikének valamiért tetszik és ő megteszi. Mondjuk +15-ig lehet és +10 felett valahol van egy hiba, nincs megadva a következő szint vagy tulajdonság, ezért amikor pistike fejlesztené tovább a kardot, a szerver nem tud vele mit kezdeni és leáll.


Tehát ilyen dolgokra gondolok.

Ha ez így önmagában nem "informatikai rendszerek elleni támadás" mi van ha pistike másnap amikor megint megy a szerver megpróbálja újra majd megint összeomlassza az egész szervert? Mi van ha harmadjára is megcsinálja?

És itt jön az a pont ahol ha valaki rájön hogy igen, ezt ő csinálja, vissza tud élni vele. Ha valaki visszaél és akár 10x megcsinálja, akkor a szándékosság miatt már beleesik az "informatikai rendszerek elleni támadás" kategóriájába?


Azért írtam egy egyszerű tárgy fejlesztéses történetet hogy az is megértse mit akarok kérdezni, aki életében nem játszott még semmilyen játékkal. Nyilván egy ilyen problémát a fejlesztők az első történés után azonnal javítanak, de vannak olyan helyzetek amikor nagyon nehéz rájönniük miért volt leállás.


2019. nov. 19. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Az ilyeneket tiltják a szerverről.
2019. nov. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az utolsó bekezdésemet is olvasd el.

Azért egy ilyen nagyon egyszerű esetet írtam le, mert feltételezem hogy nem mindenki ért hozzá, de ezt megértik.


Simán vannak olyan esetek amikor a fejlesztők hetekig nem tudják miért áll le egy szerver, addig tiltani se tudják az elkövetőt. Illetve az emberek 99%-nak nincs fix ip címe, ha a hardvert bannolják azt is ki lehet játszani stb.


+csak a jogi dolog érdekel

2019. nov. 19. 10:43
 3/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha úgy gondolja, hogy hiba van a játékban és szándékosan teszi tönkre, akkor igen, az már lehet bűncselekmény. Ha simán csak azt hiszi, hogy nincs szerencséje, akkor nem. A bizonyítás nyilván azé, aki szerint ő szándékosan csinálta.
2019. nov. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért egy szerver kifagyasztás szerintem nem bűncselekmény.

Ha már játék szerver ott van pl a magyar tauri. Régebben volt valami macro amivel arénában kifagyasztották az ellenséget és így nyertek.

Nyilván kaptak bannt, vagyis törölték a belépőt +ipp bann. De ilyenekből soha se lesz rendőrségi ügy. Majd a bíró a tárgyaláson előadja hogy Pistike szándékosan túlfejlesztette a kardot, ezért több száz játékos nem tudott nyugodtan goldot farmolni a mezőn. 3 év fegyház. Komolytalannak hangzik.

Tudom hogy csak példa de akkor is.

2019. nov. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jogilag: Ha egy rendszer hibájt szándékosan arra használsz, hogy a rendszert károsítsd, annak működésében hibát okozz főleg ha ezt nyereségszerzés céljából követed el akkor bűncselekményt követsz el.


Másrészt a példa több sebből is vérzik. A szoftverek átmennek egy nagyon komoly tesztelési folyamaton ami szinte teljesen kizár olyan helyzeteket amiben a felhasználó hatással van a szerver közvetlen működésére. A feni példa alapvetően a játékos oldali kliens leállását okozná nem a szerverét. Másrészt a szerverleállás okai egy megfelelően működő log esetén visszakereshetőek. Így a rendszer szinte biztosan nem kerül újraindításra mindaddig amíg a hiba megismétlődésének esélye fennáll.

2019. nov. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Wow classicban is bugoltak a játékosok pedig a blizzard nem egy kezdő kis cég.
2019. nov. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kezdek azon gondolkozni hogy más témát kellene nézni a szakdogára, ez túl bonyolult :D
2019. nov. 19. 11:45
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja és persze köszi a válaszokat, nem is hittem hogy ennyi jön :) A példa pedig azért volt ilyen, hogy mindenki értse, nem feltételeztem hogy az itteni válaszolók is benne vannak a témába. Írhattam volna térképek area adatjaira vonatkozó dolgokat amitől adott esetben kipurcan egy szerver de azt hittem ha annyira belemegyek akkor 0 válasz lesz.
2019. nov. 19. 11:47
 9/10 anonim ***** válasza:

"ezért amikor pistike fejlesztené tovább a kardot, a szerver nem tud vele mit kezdeni és leáll."


Ettől a szerver nem fagy ki. Rossz a példád. Infoból írod a szakdogádat? Mert úgy látom egyáltalán nem értesz hozzá vagy legalább a hálózatos/programozós részekhez nem.

2019. nov. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"A példa pedig azért volt ilyen, hogy mindenki értse, nem feltételeztem hogy az itteni válaszolók is benne vannak a témába. Írhattam volna térképek area adatjaira vonatkozó dolgokat amitől adott esetben kipurcan egy szerver de azt hittem ha annyira belemegyek akkor 0 válasz lesz."


lol

2019. nov. 19. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!