Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor tud valamit tenni a...

Ilyenkor tud valamit tenni a rendőrség vagy ilyenkor sem?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy ha meglopnak egy embert és az pont rendőr, feljelentést tesz, de nincs bizonyíték, mert csak ő egyedűl aki látta az esetet és egy ember nem elég tanúnak.


Ilyenkor sem tud mit csinálni a rendőrség, ha csak a sértett egy maga a szemtanú vagy ilyen esetben, hogy a sértett pont rendőr, ilyenkor tudnak mit tenni?



2019. nov. 21. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Önmagában a lopás tényét nem szükséges bizonyítani az eljáró hatóság felé.

Ehhez nem kell tanú.

2019. nov. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem, de ha nincs bizonyíték, nem nagyon szokták az elkövetőt megtalálni, de mivel a sértett pont rendőr, így megtalálják, mert minden energiát belefektetnek?


Ne azt gondoljátok, hogy én vagyok az elkövető, mielőtt valaki ezt írná. Nem.

Csupán érdekelnek a nyomozati dolgok és az érdekel per pillanat, hogy mennyire hatékonyan nyomoznak, hogy legyen elkövető, ha mondjuk egy sima állampolgárról van szó vagy egy olyan emberről aki pont rendőr.

2019. nov. 21. 13:09
 3/8 anonim ***** válasza:

“ Ne azt gondoljátok, hogy én vagyok az elkövető, mielőtt valaki ezt írná. Nem.”


Eddig a pontig eszembe sem jutott. :)

2019. nov. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
???
2019. nov. 21. 13:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Most komolyan: egy rendőr tétlenül végignézi ahogy meglopják? Én sem nézném végig, pedig nem vagyok az.
2019. nov. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor hadd irjam, hogy meglopják, észreveszi, a tolvaj így visszaadja a dolgot, ezt csak egyedűl ő látja de azért feljelentést tesz, mivel nincs bizonyíték ismeretlen tettes ellen lopás kísérlet miatt és, hogy az elkövető így is meg lesz gyanusítva vagy így nem, mindegy, hogy rendőr a sértett.
2019. nov. 21. 13:34
 7/8 A kérdező kommentje:
?
2019. nov. 21. 13:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Unus testis, nullus testis. Azaz: egy tanú nem tanú, mondta már a római jog is. Mindegy, hogy rendőr vagy nem.
2019. nov. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!