Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az egyetemünk előtt van egy...

Az egyetemünk előtt van egy kis tér, ahol a hallgatók megállás nélkül cigiznek. Nem lehet bejutni az épületbe úgy, hogy ne fujja valaki a szemembe a fustot. Nincs erre valami torveny, hogy egyetemek x sugaru koreben tilos dohanyozni?

Figyelt kérdés

Borzasztó, nem lehet úgy se be, se ki menni, hogy el ne kezdjek köhögni a sok füsttől.


BGE-PSZK épületéről van most szó, ugye ott egy kicsike térkővel kirakott rész, de folyamasoan cigisek álnak az útban, és én meg ki nem állhatom a cigi szagot, mellesleg a szememnek se tesz jót.


Tudom van valami olyasmi, hogy az ajtótól 5 méterre lehet csak dohányozni, de én mar nem birom.


Mit tehetnék? Komolyan már arra is gondoltam, hogy tűzoltó készülékkel közlekedjek és lefújjam mindenki pofáját, aki cigizik, de ugye azt mégsem tehetem meg


2019. nov. 26. 10:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%
Egy konstruktív javaslat, mondjuk ne vegyél levegőt arra három lépésre, míg elmégy ott.
2019. nov. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
24%

"Tudom van valami olyasmi, hogy az ajtótól 5 méterre lehet csak dohányozni, de én mar nem birom."

Tehát tudod, hogy nem csak az oktatási intézményben nem lehet dohányozni, hogy neked ne kelljen szagolni, hanem hogy még a bejárattól 5m-re sem lehet.

Mit szeretnél még? Tiltsák meg nekik mindenhol?

Ha nekik meg az nem tetszik amit te csinálnál inkább, mondjuk hogy ne lehessen mobilozni, mert szerintük káros az elektromágneses sugárzása? akkor már azt is erős korlátozásnak éreznéd hogy az egyetem területén és a bejárattól 5m-ig nem telefonozhatsz, nem? Elfogadnád hogy az ő kívánságaik miatt teljesen tiltsák meg neked a mobilod használatát? Vagy inkább elvárnád tőlük hogy veled szemben is legyenek elfogadóak és a te igényeid is érvényesülhessenek a KÖZÖSEN használt területen, azaz egy bizonyos távolság után már tehesd amit akarsz?

Bármennyire is dohányzás ellenes vagyok, attól még tudom, hogy nincs egyenes összefüggés a cigarettafüst és a rák meg egyéb egészségügyi problémák között. Vagyis nem halsz bele és nem is leszel beteg attól, hogy rendszeresen át kell menned ott ahol mások dohányoznak.

Ugyanakkor tudom azt, hogy a levegőben a dohányfüsttel szemben (ami büdös és látható) rengeteg olyan szennyező anyag van ami színtelen és szagtalan, ellenben sokkal károsabb. Tehát nem az okozza a legnagyobb kockázatot ha néha beszívsz egy kevés dohányfüstöt és sajnos nem mentesít a kockázattól az ha teljesen el tudod kerülni.

Amúgy nyugodtan megpróbálhatod hogy lefújsz valakit tűzoltó készülékkel. Csak ne csodálkozz azon ha rögvest feldugják neked azt a készüléket a hátsódba vagy lenyomják a torkodon megtorlásképpen. Aki erőszakkal tud csak mások felé fordulni az bizony azt is fogja visszakapni. Amúgy megérdemelten.

2019. nov. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
23%

Megint mennyi értelmes ember gyűlt itt össze, főleg az első és az utolsó.

Az egyik tarkón lőné a kérdezőt, a másik szerint ha valaki dohányzik, az kiírtandó.

Az internet névtelensége mögé bújva nagy a pofátok wannabe népírtó idióták.


Egyébként a bejárattól 5 méteren belül tilos a dohányzás. Ha máshogy nem szabályozták, ez van. Nem fogsz belehalni.

2019. nov. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Az utolsózás a 11:12esre vonatkozott.
2019. nov. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Ez mindenbe belehal.
2019. nov. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
63%
Meg kell mutatni hogy milyen nagylegények hamár pénz nincs autóra legalább cigi legyen.
2019. nov. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
21%
LOL 0%os lett a válaszom, amiben annyit hoztam fel, hogy nem kellene egymást kiírtani...Ez sokat elmond...
2019. nov. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
12%

Tehát tudod, hogy van erre törvény, és azt is, hogy akik ott dohányoznak, betartják. Akkor mi a csudáért kérdezed?


Hogy mit tegyél? Mint mondod, "kicsike" rész. Fussál... tegyél szemüveget... Hunyd be a szemed, tartsd vissza a lélegzeted. Indíts népszavazást, hogy mindenhol tiltsák be a dohányzást. A dohánytermelést is, a forgalmazást is. Jézusom...

2019. nov. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%

"nem kellene egymást kiírtani"


akkor nem kellene a másik képébe fújni a rákot okozó füstöt

bocsánat, ha valaki nem rákban akar meghalni

igazad van, a cigizők pici szíve fontosabb, mint az egészség és a tiszta levegő, a szívüket majd amúgy is elintézi a dohány

sokkal szigorúbban kéne szabályozni, hogy hol lehet rágyújtani, mert nem normális, hogy xy felelőtlen cigis miatt szívnia kell a normális embereknek majd évek múlva, amikor kialakult a rák

és ez nem csak ennél az egyetemnél van így, elte ttk-án is füstöl a sok gyökér

2019. nov. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
45%

#9 Pontosan azért írtam le hogy NEM fogsz rákot kapni attól ha beszívsz némi dohányfüstöt és NEM AZ a legnagyobb kockázatod az egészségedre - hogy ne írj le utána ilyen gyökérségeket ismét. De sikerült.

Ha valóban ilyen egyszerű lenne hogy aki cigizik az lesz rákos, aki meg nem cigizik és nem is szívja be a füstjét, az meg nem - nagyon jó lenne. Akkor csak ki kellene dobni a dohányt, mint növényt és ennyi, probléma megoldva. De nincs így.

Amíg vannak láncdohányosok és családtagjaik, akik prímán élnek 90 éves korukig, meg vannak olyanok akik cigifüstöt csak képen láttak, ellenben tüdőrákosok lettek, addig nem ilyen egyszerű a képlet. Márpedig vannak, szép számban.

A dohányzásnak vannak kockázatai, ellenben nem egyértelműen rákot okozó tevékenység önmagában. Itt is a mértékletesség és az életmód a lényeg. Egy pipázó vagy ritkán szivarozgató embernél, aki nem hajlamos a rákra, nem ugyanazt okozza a dohány, mint egy rákra hajlamos szervezetű embernél vagy aki alkoholistaként talpas cigit szív.

Itt is azt kell figyelembe venni, mint az alkoholnál. Meg kell tanulni kulturáltan viselkedni és EGYMÁST, egymás szokásait elfogadni, figyelembe venni. Ezért lettek meghozva a nemdohányzókat védő törvények, hogy nekünk is legyen lehetőségünk dohányfüst mentesen élni - ellenben akik szívni akarják, azok is megtehessék.

Csak arrébb.

2019. nov. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!