Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az egyetemünk előtt van egy...

Az egyetemünk előtt van egy kis tér, ahol a hallgatók megállás nélkül cigiznek. Nem lehet bejutni az épületbe úgy, hogy ne fujja valaki a szemembe a fustot. Nincs erre valami torveny, hogy egyetemek x sugaru koreben tilos dohanyozni?

Figyelt kérdés

Borzasztó, nem lehet úgy se be, se ki menni, hogy el ne kezdjek köhögni a sok füsttől.


BGE-PSZK épületéről van most szó, ugye ott egy kicsike térkővel kirakott rész, de folyamasoan cigisek álnak az útban, és én meg ki nem állhatom a cigi szagot, mellesleg a szememnek se tesz jót.


Tudom van valami olyasmi, hogy az ajtótól 5 méterre lehet csak dohányozni, de én mar nem birom.


Mit tehetnék? Komolyan már arra is gondoltam, hogy tűzoltó készülékkel közlekedjek és lefújjam mindenki pofáját, aki cigizik, de ugye azt mégsem tehetem meg


2019. nov. 26. 10:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
34%

"nem kellene egymást kiírtani..."


Miért nem?

2019. nov. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
78%

10. Rákot okozó szokásokat nehéz elfogadni. Nem érdekel a bullshit kifogásod, a leghülyébb érvelés volt, ami valaha olvastam.

A cigi bizonyítottam rákot okoz, nem véletlenül kötelező rányomtatni a figyelmeztetést a dobozra. És max csak a hülyét nyugtatja meg az, hogy "de valaki 90 éves koráig is elél pipázva, a nem dohányzó meg meghal tüdőrákban".

Nincs olyan, hogy valaki csak képen lát cigifüstöt, mert a sok gyökér mindenhol fújja az utcán. A zebránál várakozva, épületek előtt, utcán sétálva.


"EGYMÁST, egymás szokásait elfogadni"


Nekem pedig az a szokásom, hogy nem cigizek.


"nekünk is legyen lehetőségünk dohányfüst mentesen élni"


Nincs lehetőség, mert az utcán bárhol rágyújtanak és létezik egy olyan dolog, talán hallottál róla, amikor a levegő mozog és néha szél is lesz belőle.

2019. nov. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
38%

#11 Ennyire lehet komolyan venni téged...


Aki azzal érvel, hogy szennyezzük vele a levegőt és jajj rákot kap tőle a sok ember, az remélem még élezében nem ült autóba. A kipufogó mennyi rákkeltő anyagot is juttat a levegőbe? Városon belül lehet ám sétálni, biciklizni is. Ha ennyire félted az egészséged, még jobban is jársz vele.

2019. nov. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Molyember ***** válasza:
85%
Kérdező, részben igazad van, de azért nem kell ennyire rettegned, ennyi füst semmi problémát nem fog okozni. Gondolj arra, hogy az autók (a benzinesek is) olyan kicsi koromrészecskéket fújnak ki magukból, hogy némelyik még a vérdebe is bekerül. A maradék simán csak lerakódik a tüdődben. Színtelen, szagtalan, de ott van, és nem lehet felköhögni, örökre a tüdődben marad. Ha ebbe belegondolsz, rájössz, hogy az a kis cigifüst legfeljebb csak kellemetlen, de a helyzeten már nem ront.
2019. nov. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

"Városon belül lehet ám sétálni, biciklizni is"


És honnan veszed, hogy nem ezt szoktam csinálni és az autókkal nincs gondom? Szerinted honnan szedtem, hogy az utcán sétálva is a képembe fújják?

Nagyon szemfüles vagy, ez látszik a reakciódból, ezért megbízok a szakértelmedben, hogy a "rákot okoz" nem elég jó érv semmire.

Tudod mit? Hozok neked mindjárt egy kis benzolt is, hajtsd fel egy szuszra, az is csak rákot okoz, így nem lehet komolyan venni. Utána elutazunk Csernobilba is?

2019. nov. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az egyetlen értelmes választ a 13:03-nak.


Ti meg ne itt írtsátok egymást jézusom, milyen szomorú lehet az életetek

2019. nov. 26. 14:05
 17/19 anonim ***** válasza:
32%
Én életem geccividám.
2019. nov. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"létezik egy olyan dolog, talán hallottál róla, amikor a levegő mozog és néha szél is lesz belőle."


Aha, és az elviszi a füstöt. Erre gondoltál?

2019. nov. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

„Az elviszi a füstöt"


Igen elviszi magával haza, ad neki enni, inni majd le fekteti és este pedig kinyírja

2019. nov. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!