Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mindkét oldalon tilos a...

Mindkét oldalon tilos a megállás ha a tiltó táblát egy kétirányú forgalmú úttest bal oldalára teszik ki?

Figyelt kérdés

2016. szept. 13. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Kétirányú forgalmú út bal szélén akkor is tilos megállni, ha nincs ott megállni tilos tábla, tiltja a szabály a bal oldalon megállást.

Nem is hiszem, hogy a tábla a bal oldalon lenne, az a másik irányból érkezőknek szól, nekik az a jobb oldal...


A tábla az úttestnek arra az oldalára érvényes, ahol azt kihelyezték

2016. szept. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van néhány tábla, amit helyenként bal oldalon is megismételhetnek, de ez pont nem ilyen.

Mivel - az egyirányú utakat kivéve - csak előzés vagy kerülés céljából és idejére mehetsz át a bal oldalra, így menetiránnyal szemben sem az úton, sem az út mellett nem várakozhatsz.

2016. szept. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jé tényleg erre nem is gondoltam. Viszont akkor nem igazán ertem h miert bal oldalra tettek ki a táblát. Haza ertem belinkelem a helyet
2016. szept. 13. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!