Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben lehet börtönbünt...

Ilyen esetben lehet börtönbüntetésre számítani?

Figyelt kérdés
Ha valaki egy magánlevélben megrágalmaz valakit. Ezért milyen büntetés jár?

2019. nov. 26. 18:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Utolsó! Csak akkor hamis vád, ha a vádló!!! hozza a hatóság tudomására.

Ne húzzunk már rá minden ártalmatlan cselekedetre egy btk paragrafust.

2019. nov. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Ha valakiről botrányos engedély nélküli képet hozol nyilvánosságra amin felismerhető, az is rágalmazásnak számít és le is zárnak érte.
2019. nov. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Akkor ezért mit lehet kapni?
2019. nov. 28. 13:09
 14/25 anonim ***** válasza:
Röviden: semmit.
2019. nov. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Tehát ha valaki nekem magánlevélben azt írja,állítja, hogy tudja, hogy én bűncselekményt követtem el, és én feljelentem...akkor nem kap semmit? 20 éve dolgozok az igazságszolgáltatásban...vitáznék...
2019. nov. 30. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Tehát Tisztelt 11-es: ha én feljelentem a levél tartalma miatt, és a hatóság felszólítására megismétli, és nem igaz, akkor már el is követte a hamis vádat....ha nem ismétli meg, akkor meg a levél tartalma alapján, a rágalmazást....A BTK-t nem ráhúzni kell..hanem értelmezni
2019. nov. 30. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
És mit lehet érte kapni? Leültetik az embert?
2019. nov. 30. 08:22
 18/25 anonim ***** válasza:
Ha van állásod és már vádat emeltek illetve emelnének ellened, akkor a pénzbírság kiszabását tartom valószínűnek és ha az összeget nem fizeted be, csak akkor sittelnek le, de akkor sem hosszú időre.
2019. dec. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Magánlevélben NEM rágalmazás. A kérdés erre vonatkozott és nem többre. Ez NEM bűncselekmény.
2019. dec. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
A rágalmazáshoz az szükséges, hogy más előtt állítsa ezt. Ez egy magánlevél esetén nem valósul meg.
2019. dec. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!