Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg nincs semmiféle...

Tényleg nincs semmiféle igazság a törvényekben?

Figyelt kérdés

Két normális családi hátterű, büntetlen előéletű fiatal, akik "kalandvágyból" megtervezték és megvalósították egy motoros pizzafutár kirablását 3 év börtönt kaptak.


Egy notorius csavargó tolvaj, aki ellen vagy tucat kisebb nagyobb lopási ügy folyik, ill. kábítószerrel való visszaélés, közfeladatot ellátó személy elleni erőszak, szabad lábon mászkál.


Ez még is hogy fordulhat elő?!


2019. nov. 28. 08:38
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Ez nyugaton még rosszabb sajnos. Svédországban a 18 év alatti bevándorlókból álló bandákat hiába kapják el a rendőrök, nem kerülhetnek börtönbe, mert még fiatalkorúak. Ráadásul ott a rendőrök csak azokkal szemben mernek intézkedni, akiktől nem félnek. Sokszor kővel dobálják meg a rendőrautókat ezek a fiatalok, mert tudják, hogy nem lesz komoly következménye.

Túl engedékeny a rendőrség és a törvények!

2019. nov. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Azt elfelejtettem írni hogy annyira átmosta az emberek agyát az ottani kormánypropaganda, hogy a svéd lakosok tényleg elhiszik, hogy ezek a bevándorló fiatalok majd jó útra fognak térni és beilleszkednek majd a társadalomba, ha türelmes és kedves hozzájuk a svéd állam. Ez nem vicc sajnos!

Ezekről a bandákról beszélni az interneten nem szabad, mert gyűlöletbeszédnek tekinti a svéd kormány és a munkahelyéről is kirúghatják érte azt aki beszél róla.

2019. nov. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%

Ne felejsdt el, hogy a törvényeket mindig emberek hozzák - érdekkörök, politikai nyomás stb, hatására. Rengeteg igazságtalan törvény létezik.


Tavaly január 8-ig - mint végezett jogász különönsen - hittem abban, hogy legalább Nyugaton van demokrácia, vannak törvények, és van igazság. Nonkonfrom emberként két törvényt betartottam: egy ország jó törvényeit és a KRESZT.


Tavaly majdnem megölt egy német autós - a végén ő lett a nyertes. Nem án voltam az agresszor, én voltam az áldozat, ő volt a hibás, mégis én vesztettem. Embertelenül megaláztak, embertelen módon bántak velem és nem tudok többé ezen túllépni. Mivel egyébként is traumatizált vagyok, ez már az abszolúte elviselhetetlen kategória.


Meg fog ölni, az biztos. A törvényekben nincs igazság. Sehol sincs igazság, jogrend, csak a szavak róla. A Világ gonosz.


Soha nem volt jobb és spha nem is lesz jobb.

2019. nov. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
A három év az kevés. Igazad van. Legalább nyolcat kellett volna kapnia. A tolvaj is ülni fog nyugi.
2019. nov. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A törvényekben a törvényt hozók által vélt igazság van.
2019. nov. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%

Ennyit tudsz az ügyekről...ez nem sok infó.

Egyébként ha valaki "kalandvágyból" rabol, azt még el is kellene verni minde nap a sitten...

2019. nov. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 ConnectCare ***** válasza:
100%

Hogy fordulhat elő? Valószínűleg sehogy.


A magyar jogszabályok nem adnak lehetőséget arra, hogy a bíró kénye-kedve szerint tartson valakit fogva vagy engedjen valakit szabadon.


A pizzás sztorit értem, de a másiknál tuti, hogy hiányzik valami a történetből.

2019. nov. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

Ahogy mások is írták, a sztorikból sok hiányzik.

A magyar bíróságokon nem igazságszolgáltatás folyik, hanem jogszolgáltatás - és általában máshol is. A magyar jogrend kevesebb mozgáslehetőséget ad a bírók kezébe és az egymásra épülő fellebbviteli rendszer általában kiküszöböli a rossz bírói gyakorlatokat is - csak nagyon sokára. És nem mindig.

Az adott ügyekben nyilván te sem ismersz minden olyan információt ami alapján a bíró meghozta azt a döntését. A kalandvágy nem felmentő hanem súlyosbító érv egy ítéletnél, mert azt jelenti hogy a fiatalok tudatában voltak annak hogy amit tesznek az rossz, semmiféle okuk nem volt a tettükre ezen kívül. Ha most nem lesznek érte megfelelő módon megbüntetve, akkor legközelebb a gyilkosságot fogják kalandvágyból kipróbálni?

Ahogyan a csavargó meg nyilván a rendőrség szeme előtt van folyamatosan, ismerik és eddig sem tűnt el, ezután is elő tudják majd állítani. Nem fenyeget az a veszély hogy az eljárás elől megpróbáljon más országba szökni - ami a kalandvágyó fiataloknál könnyen megtörténhetett volna. Vagy bármi más lehetett az ok - te sem tudod, én sem tudom.

Sok az érthetetlen és értelmetlen ítélet nálunk is, mégis összességében azt kell mondani hogy itt jobb a helyzet mint nyugaton. A jogszabályok adnak kereteket, de nem az igazságot nézik, hanem hogy ezeknek a törvényeknek megfeleltek-e az emberek és tetteik, vagy hogy mi az amit rájuk tudnak bizonyítani és nem csak gondolni hogy úgy volt.

2019. nov. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%
#1,2-es, tökéletesen leírtad a mai svéd valóságot.
2019. nov. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!