Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az Igazságot szerető, emberekt...

Az Igazságot szerető, emberektől kérek tanácsot. Két ember becsapott minket. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Két esetről van szó.Első:Tavaly Novemberben eladtunk egy kályhát egy falubeli romaszármazású embernek.A facebook hírdettem meg eladásra,és akkor jelentkezett,hogy megvenné.20ezerben egyeztünk.Kifizette a felét, és azt ígérte segélykor fizet.2x kérdeztem facebookon, hogy mikor hozza a pénzt,majd hozzá, majd hozzá,aztán Januárban láttam, hogy letiltott.Egyébként nem volt ismerősöm.Apámal ha találkozott, mindíg csak ígérgetett.Tavaszal megelégeltük szóltunk a körzeti rendőrnek.Az lement hozzá,és azt mondta a rendőrnek,hogy lesz munkája két héten belül és kifizeti.Hozott is 5ezret két hét múlva.Azóta sem hozta a fent maradó 5ezret.Apám elment hozzá autóval,kb 3hete,és kérdezte,hogy mikor akarja kifizetni a fent maradt 5ezret.Nem tudott konkrét választ adni.Apám azt mondta neki,hogy oké akkor majd megint jön a rendőr.Erre azt válaszolta ez,hogy had jöjjön, majd azt mondom neki, hogy már régen kifizették, csak maguk elfelejtették.Az autóban az esemény rögzítő kamera felette a beszélgetést.Azt megmutattuk a rendőrnek, azt mondta nem tudok mit tenni.De látom, hogy milyen ember. Ez volt az első eset.


Második eset.Egy nagyon kedves hölgyet megismertem a facebookon, és mivel tudta, hogy nehéz anyagi helyzetben vagyunk küldött egy futár szolgálattal tartós élelmiszert ajándékba.Ezt mi nem kaptuk meg.Elküldte a hölgy újra,a csomagot.Tehát ez már a második csomag volt.A futár cégtől kikérte a csomag átvételi adatait, és nem a mi aláírásunk volt rajta.Amikor megérkezett a futár átvettük és megkérdeztük, hogy történt az előző csomag esete? Azt mondta a csomagot csak a cím szerepelt. Ő dudált egyszer, nem jött ki senki, állítása szerint sok roma származású ember volt az utcán, és úgy gondolta, hogy kinyithja a nagykapunkat, és leteszi a garázs elé.Utána elment.Azt mondta, hogy a futár cég nem fog kártérítést fizetni, de ha mi mutatunk számlát arról, hogy mi volt a csomagban, akkor honorálja.Mi úgy tudjuk 2x kell megpróbálnia kézbesíteni, és nem írhatta volna alá.A hölgy elfelejtette ráírni a telefonszámot, sajnos itt hibázott, hogyan tovább? Mit tehetünk? Írtam reklamációt a futár égnek, nem érkezett válasz. Hívni is próbáltuk 2x vártunk félórát. Segítséget kérünk önöktől.Mindkét eset igazságtalan, és szeretnénk megoldást.Nem mérgelődünk állandóan, de rossz esik ez a két eset. Reménykedünk, hogy igazság szerető emberek segítenek, és jó tanácsot adnak. Köszönöjük szépen!



2019. aug. 4. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Részletre nem adunk el semmit, de ha netán mégis, akkor írásba foglaljuk. 5 ezer forintért nem érdemes pereskedni, ezt buktátok.

2. Ha a cég nem tudja igazolni, hogy átadta a csomagot a címzettnek, meg kell térítnük a kárt. De ha nem lehet tudni, mi volt a csomagban, akkor mit térítsenek meg? Akárhogy is, a csomag feladója tud panaszt tenni, ti nem álltok szerződésben a futárcéggel.

2019. aug. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek a helyesírási hibákért.
2019. aug. 4. 20:06
 3/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
A futárcéges eset teljesen érthetetlen csomagot nem tehet le csak úgy. Mindenképp náluk kell reklamálni valahogy. A másik hogy ilyen hozomra nem egyezkedsz fizessen viheti azt a pénzt már felejtsd el. Senkiben se szabad bízni. A tanulópénzt megfizetted. 5000 el olcsón megúsztad. Szemét aljas világot élünk. Én ma vettem észre hogy eltünt a szépen összevágott hasogatott betárolt tüzifàmból. De nem baj elkapom az illetőt mert úgy is visszajön. Megkeserüli egy életre.
2019. aug. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Novemberben eladtunk egy kályhát egy falubeli romaszármazású embernek.A facebook hírdettem meg eladásra,és akkor jelentkezett,hogy megvenné.20ezerben egyeztünk.Kifizette a felét, és azt ígérte segélykor fizet."

Ilyen esetben tudomásul kell venned, hogy nagy eséllyel nem fogja odaadni a másik felét. Miért tenné? Te odaadtad neki a kályhát és ezzel ő megkapta amit akart, te meg nem tehetsz ellene semmit. Tanulópénz, soha nem adj oda semmit részletre szerződés nélkül! Sajnos azt a pénzt nem fogod látni.

A második esetben a csomagot küldő hölgy tud reklamálni és a futárcégnek kötelessége megtéríteni a kárt, mert az ő futárjuk adta oda olyannak aki nem illetékes. Azonban ha tényleg nem volt név a csomagon, akkor is csak olyannak adhatta volna oda, aki a lakcímkártyájával tudja igazolni, hogy ott lakik. Ez az elmélet, a gyakorlat tényleg az, hogy rengeteg esetben éppen az ott lakók kérik meg a futárt, hogy adja be a szomszédnak. csak a csomag küldője tud reklamálni, lehet, hogy neki nem éri meg a dolog, ezért nem járt jobban utána, hanem küldött inkább másikat. Legközelebb legyen név is akinek küldhetik és külön jelezni kell a csomagküldő szolgálatnak, hogy csakis neki adható át.

2019. aug. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4 es hozzászóló.A csomagot szerepelt a mi címünk, és a hölgy címe is.Csak a telefonszámunkat felejtette el ráírni.

A többi hozzászóló válaszát is köszönjük. Megértettük mindent! Köszönjük szépen! Mindenkinek adok egy zöld kezét.

2019. aug. 4. 21:03
 6/7 anonim ***** válasza:
5%
Semmit, már csak azért sem, mert cigányokról van szó. Nekik Magyarországon mindent szabad.
2019. aug. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit lehet tenni?


Tanulni a hibakbol!


Elotte erdemes utanaolvasni a dolgoknak! Masok tapasztalatai, stb. Ezt a szemleletet, mindenre ki kell terjeszteni!

2019. aug. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!