Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örököltünk 1 ház tulajdonrészé...

Örököltünk 1 ház tulajdonrészét a testvéremmel. A ház másik fele anyám volt férjéé, aki elhalálozott. Az örökösei valószínüleg lemondtak az örökségről. A közműszámla meg érkezik hozzá mert úgy tudják szerintem él. Ilyenkor ki rendezi a számlát?

Figyelt kérdés
A Víz el van zárva; az áram órája leszerelve,más közmű tudtommal nincs.Jogilag az elhunythoz közöm nincs. Nem tudom mi a teendő.

2019. dec. 4. 08:26
 1/10 anonim válasza:
100%
A valószinű itt nem játszik. Ha papír nincs róla, akkor nem mondtak le.
2019. dec. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Majd a közjegyzőnél kell lemondaniuk róla, és meg kell adni, hogy kinek a javára mondanak le. Nem vagyok abban biztos, hogy a ti javatokra csak úgy le tudnak mondani, hiszen nem vagytok rokonok, ha jól értem.

Ilyenkor lehet, hogy jobban jártok, igényt tart a házra, és elajándékozza nektek, vagy ilyesmi, ti meg álljátok az adókat, stb. mert különben az állambácsié lesz.


Ha még lehet fellebbezni, akkor fellebbezzenek szerintem, ha már csak úgy lemondtak, de kérdezzetek meg egy ügyvédet a neten van jogi fórum, a gyk megbízhatatlan.

2019. dec. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

MI az, hogy valószínűleg lemondtak? Hát ki a tulajdonos, kinek nevén van? Ha neveteken csak a fele van, nyilván a másik fele is tartozik valakihez....


És ki akar a házban lakni? Neki kéne a számlákat rendezni, aki benne lakik vagy tervez. Ha senki, és eladás lesz, akkor meg a bevételből kifizetni a tartozásokat, ha már tartozásoknál tarotok... Illetve ha valaki fizette eddig az alapdíjakat, akkor nála a bizonylat róla, tulajdonostárssal lehet megosztani, utólag bekérni a felét...

2019. dec. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

2#!

Lemondani még az örökhagyó életében lehetett volna! Főleg valaki más javára lemondnai….!!!

Halál után csak az örökség visszautasítása lehetséges! És akkor már a visszautasító nem mondhatja azt, hogy helyette kinek a javára menjen...! Olyankor a többi örökösé lesz. Ha nekik se kell vagy nincs többi örökös, akkor pedig állambácsié.

2019. dec. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Meghalt az apukám, pénz mellett volt egy lakás és egy telek 3 testvér. megállapodtunk, hogy a pénzt elosztjuk egyenlő részre, a lakásról a többiek lemondanak az én javamra, egy másik testvérem javára a többiek a telekről, ezt a hagyatéki tárgyaláson közöltük a közjegyzővel, nem apám életében az apámmal, hogy így írjon végrendeletet. Megtehettük, és nem az volt, hogy a 2/3 lakásrész és 2/3 telekrész az államé lett. Mivel jogerős, és a földhivatali tulajdonlapon is én vagyok a lakásra tulajdonosnak bejegyezve, biztosan állíthatom, hogy van ilyen.
2019. dec. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Előző: van ilyen, csak ezt jogilag nem lemondásnak hívják. Hanem osztályos egyezségnek. Aminek pont ez a lényege, hogy az örökösök egymás közt megegyeznek, hogy ki mit fog örökölni.


Kérdező: ha semmilyen közmű nem működik az üres házban, akkor milyen számla érkezik?

Első körben utána kell nézni, hogy a Földhivatalnál ki van bejegyezve tulajdonosként. (A betekintés ingyenes.)

Ha nem voltatok a hagyatéki tárgyaláson, akkor kizárt, hogy a tiétek lenne a ház másik fele. Hogy mégis kié, azt meg a betekintés során tudhatjátok meg. Amennyiben még most is a volt férj nevén van, akkor utána kell nézni, hogy volt-e már hagyatéki tárgyalás. Ha volt, de a ház tulajdonjoga nem került át senkire, akkor póthagyatékit kell indítani az önkormányzatnál, ők majd továbbadják a közjegyzőnek.

2019. dec. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, félreértettük. Itt nem az a kérdés, hogy kié lesz az ingatlan, hanem az, hogy kinek kell rendeznie a számlát.

Az örökösöknek kell elmenni a szolgáltatóhoz a halotti anyakönyvi kivonattal, hogy az örökös elhunyt, így a szerződés megszűnik. Majd az új tulajdonossal, bérlővel kötnek új szerződést.

A bejelentés elmulasztása kártérítést, stb. vonhat maga után.

2019. dec. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Simán van olyan, hogy az ingatlant valaki használja, a tulaj meghalt, de ezt nem jelzik a szolgáltató felé, ők nem tudják. Ezért kell intézkednie az örökösnek, még akkor is, ha lemond a tulajdonról.
2019. dec. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha minden örökös visszautasít egy adott örökséget, akkor végső soron az állam örököl. És se a visszautasítók, se az állam nem fog a közműszolgáltatóknál intézkedni. A visszautasítóknak onnantól semmi közük az elhunythoz, ha ráterhelnek százmilliót, az se fogja őket érdekelni.

De örökséget visszautasítani nem azért szoktak, mert nem kell az embernek egy fél ház. Hanem mert mondjuk jókora adósság is jár vele.

A kérdező nem örökös, tehát ő meg nem is intézkedhet hivatalosan. Nem hivatalosan lehet, hogy elfogadják tőle, ha visz valami bizonyítékot. De halotti anyakönyvi kivonata meg honnan lenne? Meg egyébként is, semmi kára nem lehet az ügyből, mert az ingatlanra terhelni is csak az elhunyt részére lehet, és a majdani eladásnál lesz kifizetve.

Azért én a kérdező helyében bemennék az ügyfélszolgálatra, vagy felhívnám őket, és megkérdezném, mi a teendő ilyen esetben. Főleg, ha majd el akarja adni a házat, nem kell még egy plusz probléma.

2019. dec. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A halotti anyakönyvi kivonatot elhalálozás után kiállítják az önkormányzatban. Ezt általában a temetkezési vállalkozó szokta intézni plusz pénzért, én magam intéztem el édesapám halála kapcsán. Így hozzájutottam. Azzal és egy számlával pl. bemegyek az elmühöz, függetlenül attól, hogy enyém a lakás, vagy sem, azon nyomban felbontják a szerződést.


Gondolj bele: egy halott nem jogképes, csak jogképes személyekkel lehet érvényben szerződés. Egy örökösödési per akármeddig elhúzódhat, ha a közjegyzői határozat ellen fellebbeznek, stb. és akkor elég sokáig még nincs tulajdonosa annak a bizonyos ingatlannak, de a közműszerződést fel kell bontani.


Amennyiben az örökös költözik be, akkor van egy kis türelmi idő, de akkor is kell.

2019. dec. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!