Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » El lehet valahogy kerülni ezt...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

El lehet valahogy kerülni ezt az egy éves kötelezettséget?

Figyelt kérdés

Felvettek egy helyre dolgozni 2 hónapja, és a főnök (mivel be voltam jelentkezve a munkaügyi központba) egy ilyen TÁMOP-os, "Út a munkaerőpiacra" elnevezésű program keretei között támogatást vett fel rám. Én erről az egészről nem tudtam, nekem egy szót nem szólt senki, csak tegnap beküldtek egy papírt aláírni a munkaügyibe, és ott tudtam meg. Elmondta a hölgy, hogy ez egy éves kötelezettséggel jár (persze csak miután már aláírtam), és addig nem nagyon kéne felmondani.

Na most, nekem ez a munka nem igazán jön be, januárban szeretnék váltani. Ha felmondok, és a főnök genyó, akkor gondolom rámverik a támogatás összegét, vagy legalábbis bizonyos részét. Kizárt, hogy egy évig itt dolgozzak, ugyanis nem tudom elvégezni a rám kiszabott munkát egészségügyi okok miatt - ha valaki ért ezen részéhez, örömmel várok privát üzenetet, ahol bővebben kifejtem.

Száz szónak is egy a vége: jöhetek ebből jól ki, vagy ha felmondok, mindenképp fizetnem kell?

A válaszokat előre is köszönöm!


2019. dec. 14. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem neked kell visszafizetni, sőt. A következő munkáltató is felveheti így rád. Gondolom, 25 alatt vagy.
2019. dec. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem neked kell fizetni - hanem a munkáltatótank kell visszafizetni. Hisz nem te kapod a kedvezményt (adókedvezmény ez, a járulékokat fizeti a munkaügyi), hanem ő. De beszéld meg a munkaügyiben az indokkal, hogy nem tudod végezni ezt.
2019. dec. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

El kéne olvasni, amit aláírtál... legalább utólag...

Semmi más következménye nem lehet rád nézve, csak ami abban áll, amit aláírtál.

2019. dec. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kötelezettség a munkaADÓra vonatkozik, nem rád. Neki nem szabad téged elküldenie, mert azért kap adókedvezményt hogy neked legyen állásod.

Próbálj meg alkudozni, béremelést, kicsit másféle munkabeosztást, mert most a cégnek lett fontos hogy ott maradj. Az egy év hamar letelik és közben nyugodtan kereshetett más állást. A végén kérhetsz egy jó ajánlólevelet a főnöktől, hogy milyen szuper voltál, hisz nem hagytad a céget pácban.

2019. dec. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hiába adnának magasabb bért, nem vagyok képes megcsinálni a munkát. Magasban kell dolgozni, villanyoszlopon, én meg pánikolok, nem tudok huzamosabb ideig ott csüngeni. Másféle beosztást nem igazán tudok kérni, mert nincs. Amúgy is lépni akartam januárban, csak novemberben, mikor kezdtem, nem volt más munkalehetőség.
2019. dec. 15. 10:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Beszélj a főnököddel és mond el neki hogy nem vagy alkalmas erre a munkára és félsz attól hogy vagy balesetet okozol vagy valami kárt, mert pánikolsz a magasban.

Mond el hogy a cégednek nem akarsz kárt okozni vagy rossz hírét kelteni, ezért inkább szeretnéd megkíméli őket attól hogy miattad valami baj legyen.

Mindenképpen úgy mond el neki a dolgot, hogy abból értse, a cégnek lenne rossz ha maradnál és nem neked. Hogy neked ez nehéz döntés, de be kellett látnod, hogy nem teheted meg ezt a céggel aki felvett és hogy kénytelen vagy más munkát keresni.

De előtte - ahogy a többiek írták már - olvasd el a szerződésedet, hogy mit írtál alá!

2019. dec. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!