Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha harcművészet gyakorlása...

Ha harcművészet gyakorlása közben szándékosan okozunk egymásnak bizonyos sérüléseket a gyakorló társammal, akkor az lehet büntethető súlyos testi sértés?

Figyelt kérdés

Tisztelt fórumozók!


Csont edzést szeretnénk gyakorolni a barátommal, melynek lényege, hogy mikro sérüléseket okozunk a csonton - egymásnak - amelyek nagyjából 2 hét alatt gyógyulnak. Ez után erősebbé válik a csont. Ez elengedhetetlen a legtöbb harcművészethez.


Azonban természetesen ezt nem támadás célzattal tennénk, hanem sport gyakorlás/ harcművészet gyakorlás miatt.


Elméletben (mivel a súlyos testi sértés közvádas), ha valaki feljelentene, eljárás is indulhatna ellenünk?


Köszönöm a válaszokat előre is!



2019. dec. 16. 04:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamelyikőtök orvoshoz kerül, az orvosnak kötelessége feljelentést tennie, hivatalból.

Azonban a nyomozás azért is van, hogy az esetleges bcs körülményeit vizsgálja.

Ebben az esetben nem lenne vádemelés, mert a harcba bocsátkozó felek saját döntésük és hallgatólagos beleegyezésük (ráutaló magatartás) alapján vállalták az esetleges következményeket.

2019. dec. 16. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%
Tehát közös megegyezéssel, tapasztalattal, a sport szabályainak betartásával támadtok egymásra gyakorlás céljából? Ha nincs edző, és úgy szereztek komoly sérülést, akkor lehet, hogy lesz belőle valami, mivel nem voltatok megfelelően körültekintőek; egyébként megáll a sértetti beleegyezés.
2019. dec. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönjük!


Értem, a "sértett beleegyezése" fogalom az, ami hiányzott nekem, legalábbis, korábban, mikor kerestem a jogszabályokat, azt én nem találtam, ezért is tettem fel a kérdést.


Így van, gyakorlás céljából beleegyezéssel.

Konkrét küzdelmet csak edzővel teszünk! Amit egyedül tervezünk, az konkrétan az alkar csontok repetatív egymáshoz ütögetése. A test regenerálja magát utána, amellyel megerősödik a csont. (nem mi találtuk ki!)


Említette a második válaszadó, hogy ha nem vagyunk elég körültekintőek, akkor lehet belőle valami. Gondolom abban az esetben GONDATLANSÁGért felelnénk. Azon gondolkozom, hogy vajon az említett alkarcsont edzés mechanizmusához elvárható volna-e egy edző felügyelete jogi szempontból? Hiszen ott előre pontosan megállapítható, hogy milyen sérülés lehet, és lesz is. Más, nemvárt, sérülést azzal nem lehet szerezni. Ebből a szempontból nem igazán lehet körültekintőnek lenni. A nagy mesterek is csak annyit mondanának, hogy tessék otthon gyakorolni.

Erről mit gondolnak? (ezt még hadd kérdezzem meg!)

2019. dec. 16. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!