Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A rendőrnyomozó miért ilyen...

A rendőrnyomozó miért ilyen rendes a családtagjaimmal, ha jelentős értékre elkövetett lopással gyanít engem?

Figyelt kérdés

Rosszkor voltam rossz helyen és történt egy nagyobb készpénzlopás amiért hosszú éveket lehet börtönbe lenni. Dolgoztam annál a multi cégnél Természetesen nem én követtem el, de aznap történt amikor felmondtam. Feljelentettek, de a rendőrség ismeretlen tettes ellen indított nyomozást bizonyíték rám nincs, viszont engem még egyetlen egyszer sem hallgattak ki, gondolom majd én leszek az utolsó. Az eset februárba történt, azóta is folyik a nyomozás de fog is még vagy félévig, mert telefonon el tudtam érni a nyomozót aki mondta, hogy igen van nyomozás emiatt és eddig tanúkat hallgattak ki. Fura módon a testvéremet és édesanyámat is beidézte tanúként.

Azt mondta testvérem és édesanyám is, hogy a nyomozó azt mondta nekik, hogy ő mint magánember tudja, hogy én sáros vagyok ebben. A nyomozó testvéremmel tegezést is kezdeményezett amibe tesóm belement és tegeződtek. Nagyon barátias volt a nyomozó a tesómmal és azt mondta a nyomozó a tesómnak, hogy beszéljen velem, puhítson meg és ott a rendőrségen én szépen valljam be, hogy én voltam és a nyomozó beszél az ügyésszel, hogy ne csináljanak belőle ügyet hanem csak egy nagyon enyhe büntetést maximum felfüggesztettet adjanak. Anyukámnak is mondta a nyomozó, hogy beszéljen velem, szépen mondjam el őszíntéh, hogy én követtem el és a nyomozó segíteni fog, hogy ne legyen nagy gond ebből?


Én ezt egy nagy csabdának látom, hogy így akarna megpuhítani a nyomozó ahogy tesómmal és anyukámmal is üzente, hogy valljam be őszintén, hogy én tettem és, ha bevallanám (amit el sem követtem) akkor szépen kihallgatna gyanusítottként és kattanna is a bilincs és mennék az előzetesbe, az ítélet is letöltendő lenne. Akkor utána mondhatnám, hogy átvert de csúnyán ő pedig örűlne, hogy végre megoldott egy ügyet.


Nem most jöttem le a falról, természetesen ez csabda, mert egy vadidegen nyomozó miért lenne barátias egy vadidegen emberrel, a családommal és velem, hogy segít, hogy ne legyen nagy baj. Ugyanis ez súlyos bűn a jelentős értékű lopás és börtön jár érte. A rendőrnyomozó felettesei gondolom csesztetik a nyomozókat, hogy minnél több ügyet oldjanak meg. Hülye én nem vagyok, ez mind azért van smit leírtam, mert ő nem engem sajnál, ez trükk, hanem sikeresen fel akarja deríteni az ügyet és rács mögé tenni.

Gondolom nincs a kezükben bizonyíték, hogy már ilyenhez folyamodik, hogy ilyeneket mond és üzen nekem a családtagjaimmal.


Szerintetek tévedek vagy teljesen jól látom és jól gondolom a dolgot, hogy ez egy nagy csabda?



2019. dec. 24. 22:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%
Csabda, ezen felsírtam. Bearanyoztad az estém.
2019. dec. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%

Helyesen: csapda.

Azért volt velük kedves, hogy közlékenyek legyenek, több infót szedjen ki belőlük, ill. rábeszéljenek, hogy valld magad bűnösnek.


Ha bűnösnek vallja magát az ELKÖVETŐ, azt a bíróság enyhítő körülményként értékeli, de nem jelenti azt, hogy nem lesz bünti., max a legenyhébb, de annak mértéke az esettől függ.


Az beszédes, hogy téged még nem hívtak be még tanúnak sem.


Ha bűnösnek vallod magad, és nem vagy bűnös, bűncselekményt követsz el, hiszen a hatóság félrevezetése bűncselekmény. Megjegyzem: bűncselekményre felbujtani valakit ugyancsak bűncselekmény, ha az szándékos.


VISZONT: bizonyítéknak elég annyi is, ha más nincs, hogy két-három tanú azt mondja, hogy látott, vagy valami jel arra utal, hogy csak te lehettél. Pl. együtt voltatok a milliókkal megrakott nyitott trezornál mindannyian láttátok, hogy tele van, ők kimentek cigizni, te egyedül bent maradtál, de azt látták, hogy senki nem ment be, mert a folyosón bagóztak, mikor visszamentek, sehol a pénz, de ez csak utólag tudatosult bennük, de határozottan emlékeznek rá, hogy így volt.


Ez már bizonyítéknak számít ellened. Igaz, hogy hamis tanúzás, de akkor is. Más kérdés, hogy ha később kiderül, hogy mégis ártatlan vagy, akkor Őket csukják le hamis tanúzásért, te meg kapsz valami kártérítést a letöltött időért, és ha akarod, perelheted a hamisan tanúzókat sérelmi díjért, és ha bizonyítható anyagi kár ért az ügy kapcsán, amiért bizonyíthatóan ők a felelősek, akkor kártérítésért.


De ha tudnak tanúkat összekaparni ellened, vagy hamis bizonyítékokat találnak, (az elkövető hamisított valamit, pl. átvételi elismervényt a neveddel) és ez meggyőzi a rendőrséget, az ügyészséget (ha őket nem, akkor elvileg nem jut el a bíróságra) és a bíróságot, akkor elítélnek, és nagyobb büntit kaphatsz.


Kaparj össze egy ügyvédet, és vele menj a rendőrségre, ha már behívnak. Lehet, hogy először téged is tanúnak fognak behívni, akkor is nyugodtan. Ne várj a kirendelt ügyvédre.

2019. dec. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
52%

Téged még nem hívtak be tanúnak, de édesanyádat és testvéredet igen, akiket arról próbált meggyőzni a nyomozó hogy vallj színt.


Nekem ez nagyon úgy hangzik, hogy még nincs elegendő terhelő bizonyítéka ellened és próbálja a könnyebbik utat kijárni.


De az eredeti kérdésre válaszolva a kedvességről: Azzal mit ért volna el, ha hidegen és ellenszenvesen viselkedett volna a családoddal? Valsz. a taktikája része, hogy ilyen kedves volt, de ettől eltekintve se lett volna különösebb oka, hogy máshogy viselkedjen.


Elég összeszedettnek tűnsz az ügyben a kérdés hangvétele alapján, de szerintem ne a nyomozó viselkedésével üsd el az időt, hanem a saját alibid megerősítésével, illetve a hétköznapi életed folytatásával. Amikre nincs ráhatásunk (nyomozás menete), afelől nem feltétlenül érdemes izgulni sem.

2019. dec. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
81%

Off: "Amikre nincs ráhatásunk (nyomozás menete), afelől nem feltétlenül érdemes izgulni sem."

Ez egy tök jó gondolat. minden összeesküvés-elméletes mindkét szemhéjának belsejére betetováltatnám. :D

2019. dec. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Bocsánat én hibáztam, igen helyesen *csapda* , így lell írni, de mivel gyorsan irtam ezért irtam "b" betűvel, mert úgy hangzik, ha mondjuk szóban.

Attol a válaszolótol is elnézést kérek aki lehülyézett.

2019. dec. 25. 02:06
 6/25 anonim ***** válasza:
91%
A nyomozó mindenféleképp ba akar húzni a csőbe, erre készülj fel. Bármilyen dumára szamíthatsz. Az az egy cél van, hogy az ügyet minél hamarabb lezárni. Nem a tettest felkutatni, elkapni. Lezárni.
2019. dec. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
44%
Jobb, ha készülsz a börtönre, mert így vagy úgy, de el fognak ítélni. Így működik a "magyar" "rendőrség" és "igazságszolgáltatás".
2019. dec. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

"Azt mondta testvérem és édesanyám is, hogy a nyomozó azt mondta nekik, hogy ő mint magánember tudja, hogy én sáros vagyok ebben."

Innentől jó ügyvéd, mivel nem ténylegesen felderíteni akarja, ha nem ellened össze szedni mindent. Mivel szerinte te vagy a tettes, arra koncentrál, ellened mit tud össze szedni. Az az áll kedvesség, tegeződés arra egy ki, hátha valamit elkottyantanak, amibe tud kapaszkodni.

A nyomozókon nyomás van, minél több ügyet sikeresen lezárni, minél előbb. Vagy is legyen vádolható személy. Az igazság az csak egy másodlagos dolog.

2019. dec. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Vagy igaz, vagy nem. Tény, hogy gyanúsított vagy, még akkor is, ha majd tanúként idéznek be. lehet,hogy még nem hivatalosan, hiszen ha hivatalosan lennél gyanúsított, akkor nem biztos, hogy tanúként behívhatnak, ezért fontos hangsúlyozni, hogy magánemberként.

Aztán ki tudhatja, hogy hány embernek adja be ezt a dumát, hogy kiugrassza a nyulat a bokorból?

2019. dec. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

A következőt tervezem csinálni:


Mint már mondtam, a nyomozótelő tudtam ügyesen kaparni aki az üggyel foglakozik és felhívtam telefonon, aki kicsit csodálkozott, hogy hogy tudtam meg, hogy nála van az ügy és tájékoztatott, hogy igen tényleg van ügy ismeretlen tettes ellen, a cég azt állítja, hogy én követtem el, de ne foglalkozzak vele, megnyugtat, hogy nem vagyok gyanusított, ellenem eljárás nincs folyamatban, nyugodjak meg, de ettől többet nem mondhat telefonban. Ennyit mondott nekem. Kérdeztem, hogy engem miért nem idéz be, hogy tisztázzam magam, azt mondta, hogy majd ha ott lesz az ideje engem is meghallgat.


Családtagjaimmal mint ahogy már írtam, mást üzent ,hogy tudja, hogy sáros vagyok ,hogy beszéljenek velem és vegyenek rá, hogy mondjam el őszíntén, hogy én tettem és beszél az ügyésszel, hogy ne legyen gond, ezért ne kerüljek börtönbe.


Nos erre mit mondjak. Pont ezért is nyugszok meg, mert ilyenhez már azért folyamodik a nyomozó, mert ellenem nincs bizonyíték a kezükben és nem tud begyanusítani.


Tisztában vagyok azzal, hogy az ügyésszel való beszélése is csapda, mert az ügyész az elkövető legnagyobb ellensége, a max büntit akarja kiszabni. Ilyen nincs, hogy a nyomozó jót akar nekem, valamint az ügyésszel a nyomozók ilyet ndm szoktak beszélni, hogy "ügyészúr, kérem, hogy x y-nnak enyhe büntetést indítványozzon már. Ilyet nem szoktak a nyomozók az ügyésszel beszélni, a tegeződéstől meg a nagy barátias viselkedés kedvesség, meg hogy azt is mondta a nyomozó, hogy ő nem is érti, hogy miért dolgozik nyomozóként, mert túl rendes ember, hogy sajnálja az elkövető embereket, hogy ne legyen gond nekik.


Természetesen én tisztában vagyok vele, hogy ez mind csapda, és nem hiszek neki, nem leszek olyan hülye, hogy hiszek neki. Nem is értem, hogy hogy lehet a nyomozó ennyire naiv, hogy jut ilyen eszébe, hogy ilyeneket vet be. Totál hülyének néz, mert nem vagyok az. Ezt úgy is hívják, hogy szemfényvesztés, átverés, meg taktikák.


Nem is bánnám, hogy ha beidézne, mint tanú, ugye mert nincs elkövető és tisztáznám magam.


Azt fogom csinálni, hogy írok egy hosszú levelet a nyomozónak "észrevételezés" címen, mert észrevételezni lehet és beleírom, hogy átadta a testvérem és édesanyukám az üzenetét, hogy ön mint magánember azt hiszi, hogy én sáros vagyok és, hogy puhítsanak meg, hogy valljam be, hogy én tettem. Odaírnám, hogy tisztábsn vagyok a nagy testvéremmel való letegezés és haveriasság, segítőkészség, beszélni az ügyésszel stb, hogy így akar a bizalmamba férkőzni, hogy valljam be és, hogy ez mind csak csapda, tudok róla, ne nézzen madárnak legyen szíves. Nem vallok semmity mert nem én voltam, ha én követtem volna el, akkor beismerem, de amit ő összetervezgetett az taktika, csapda. Erre nem tudom mit mond, ezért gondolom nem harapják le a fejem mert ez egy észrevétel amit a jog enged, hogy bárki bármiben irhat észrevételt.


Ügyvéddel nem akarok ez ügyben menni, mert gondolom száz-kétszázezerért jönne el velem meg ki, mennyiért.


De szerintetek is csapda és, ha már az akkor ez a terv jó ötlet és leszállnak rólam?


Ha nem lesz elkövető, miért nem tudja azt megtenni, hogy lezárja az ügyet, mert nincs tettes és megmondja a felettesének, hogy ez felderítetlen mert az igazi tettes nincs meg? Ugyan annyi marad a fizetése.

2019. dec. 25. 15:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!