Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nincs még jogerős ítélet,...

Ha nincs még jogerős ítélet, kaphatok erkölcsi bizonyítványt?

Figyelt kérdés

2019. dec. 25. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. dec. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hibás a kérdésed. Erkölcsit mindenki kaphat, csak az a kérdés hogy mi van beleírva? XD


Egyébként valószínűleg igen.

2019. dec. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Erre lennék kiváncsi, mert annyi mindent hallok. Pl. ha már eljárásban vagyok, akkor sem kapok. Mármint olyat ami tiszta.
2019. dec. 25. 18:22
 4/9 anonim ***** válasza:
Ártatlanság vélelme megillet, úgyhogy most még olyat kaphatsz, hogy nem vagy elítélve, eltiltva, satöbbi. Optimista vagy, hogy ezt kikéred, mert amihez kell, azt el fogod veszíteni, ha elveszted a pert.
2019. dec. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Emlékeim szerint, meg is kérdezik az igénylénél, hogy folyik-e ellened valamilyen eljárás és szerintem azt belefoglyák írni, hogy ilyen és ilyen büntetőeljárás folyik ellened,de még nincs jogerős ítélet.
2019. dec. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Már az benne volt a bűnügyi nyilvántartásba, hogy meggyanúsítottak és igen, az is benne van, ha vádat emeltek ellened. Viszont mivel nincs jogerős ítélet, így nem vagy büntetve, tehát kaphatsz tiszta erkölcsi bizonyítványt. Viszont egyes esetekben van lehetőség lekérni a bűnügyi nyilvántartásból az adataidat és ott láthatják, pl. rendőrség, bíróság...
2019. dec. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, arról van szó, hogy folyik ellened egy büntető eljárás, és te még gyorsan az ügy lezárta előtt szeretnéd kiváltani az erkölcsit, amiben nincs priuszod.


1. Ahol erkölcsit kérnek, max. 3 hónaposat kérnek, és ha elítélnek, akkor kb. nem nagyon lesz időd azt felhasználni. Mire szabadulsz, "érvénytelenné" válik.


2. Ha mégis hamarabb szabadulnál, de valamit bejegyeznének, ha új erkölcsit igényelnél, az bizony okirat hamisításnak számít. Én tuti, hogy nem kockáztatnám meg pl. egy felfüggesztetet, hiszen, akkor a felfüggesztettet és az okirathamisítást is le kell ülni.

2020. jan. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megkaptam, tiszta. Az állásra is felvettek. Majd a munkahelyemről visznek a böribe. Ott majd cidrázhatok eleget és s***be k**nak
2020. febr. 2. 18:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés munkahelyen kérnek erkölcsi bizonyítványt, de jogerős ítélet után miért volna rá szükséged?
2020. febr. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!