Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Erkölcsi bizonyitványban...

Erkölcsi bizonyitványban meddig szerepel ha jogerős itéletet kaptam?

Figyelt kérdés
2012-ben kaptam 1évet 2évre felfüggesztve önbíráskodásért! most viszont az uj munkahelyemre kikell kérnem az erkölcsit.. kérdésem az lenne hogy szerepelni fog benne? illetve mi az az idővallum mikor már nem látható benne?

2015. máj. 28. 08:52
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Amíg világ a világ és még két nap.
2015. máj. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Shai-Hulud ***** válasza:
16%
Elévülésig, ami ha jól tudom, plusz ugyanannyi idő, mint az ítélet volt.
2015. máj. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 vfrtom ***** válasza:
6%
Jogerős ítélet mindig fog benne szerepelni.
2015. máj. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Létezik a "mentesítés" fogalma, amely lényegében azt takarja, hogy bizonyos feltételek teljesülése esetén a korábbi büntetés semmissé válik, "emlékezni" sem kell rá.


Btk. X. FEJEZET


98. § (1) A mentesítés folytán - törvény eltérő rendelkezése hiányában - az elítélt mentesül a büntetett előélethez fűződő hátrányos jogkövetkezmények alól.

(2) A mentesített személy büntetlen előéletűnek tekintendő, és - törvény eltérő rendelkezése hiányában - nem tartozik számot adni olyan elítéltetésről, amelyre nézve mentesítésben részesült.

[...]


-----


99. § Az elítélt mentesítésben részesülhet

a) e törvény erejénél fogva,

b) bírósági határozat alapján vagy

c) kegyelem útján.


Jelen esetben, ha a bíróság vagy a köztársasági elnök nem mentesített, akkor a Btk.-ban leírtak szerint mentesülsz. Ez a 100. §-ban van leírva, de nem másolom be ide az egészet, ami rád vonatkozik, az a következő:


100. § (1) E törvény erejénél fogva áll be a mentesítés

[...]

d) felfüggesztett szabadságvesztés esetén a próbaidő leteltének napján,

[...]


(Tehát neked a 2012+2 év már lejárt, tiszta erkölcsit kapsz.)


Lényeg, hogy a büntetett előélet nem egy életre szól, nem kitörölhetetlen. Nincs olyan bűncselekmény, amelynek a nyoma örökké megmarad a büntetés letöltése után, legfeljebb nagyon sok időnek kell eltelnie.


Ajánlom mindenkinek a Btk. elolvasását. 3-ból 2 válasz nettó baromság. A 3. is csak kapisgál valamit. Pedig én sem vagyok jogász, semmi közöm hozzá, csak utánajártam a neten. Minimum ez elvárható lenne, ha valaki bekommentel a "Törvények, jog" kategóriába.

2015. máj. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Alapesetben a büntetés letöltésének vagy végrehajthatóságának megszűnését követő öt év elteltével lehet tiszta újra az erkölcsi.
2015. máj. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 4. válaszadónak külön köszönetaz érthető leírásért! Első büntényes is voltam, fiatalkorú is.. Remélem valóban nem fog szerepelni az erkölcsiben! Nyoma biztos hogy lesz míg világ a világ! De nekem most a tiszta erkölcsi bizonyitvány a lényeg! Két hét múlva kiderül.. :) Köszönöm még egyszer! Üdv!
2015. máj. 28. 13:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért tényleg tök jó, hogy három nettó baromság után valaki végre beírja a helyeset, be is idézi a törvényt, utána a következő megint írja a saját hülyeségét. Vajon az ilyen direkt akar félrevezetni, vagy azt hiszi, az ő szava felülírja a törvényt?


Viszont a kérdező is írhatta volna, hogy fiatalkorú volt, mert fiatalkorúra a Btk 126. § (1) bekezdése vonatkozik, ami szerint a fiatalkorú elítélt a törvény erejénél fogva mentesül az ítélet jogerőre emelkedésének napján, ha a kiszabott szabadságvesztés végrehajtását felfüggesztik.


Vagyis: soha nem is volt benne az erkölvsidben!

2015. máj. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!