Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesanyám meghalt. Tartozásai...

Édesanyám meghalt. Tartozásai voltak ezek öröklődnek? (Lent)

Figyelt kérdés

A napokban meghalt az anyukám, már 6 éve elköltöztem tőlük. Kiderült, hogy én vagyok az ingatlan örököse. Sajnos tudom, hogy tartozásaik voltak... (telekom, eon) nem kevés.


Én semmire nem tartok igényt, se az ingatlanra semmire...


Ennek ellenére, mire számíthatok? Egybe kell majd mindent kifizetnem?


Most kezdtem még csak dolgozni...


Köszönök az értelmes válaszokat! Ne haragudjatok nagyon szomorú vagyok és félek is...


2020. jan. 1. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
A törvény szerint nem csak a hagyatékot lehet örökölni,az adósságot is .Ha semmire sem tartasz igényt,eladod és ki fizeted a tartozásokat.A szolgáltatók adnak részlet kedvezmény .
2020. jan. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Először is részvétem. Legjobb tudomásom szerint lemondhatsz az örökségről, ebben az esetben a tartozást sem öröklöd. Tudom, hogy túl anyagiasnak tűnök, de ne hozz elhamarkodott döntést. Ha kevesebb az adósság mint amennyit kaphatsz az ingatlanért és egyéb ingóságokért, akkor nem érdemes lemondani róla. Neked is biztos szükséged van a pénzre, hisz írtad, most kezdtél el dolgozni.
2020. jan. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Ahogy írták, vagy lemondasz a házról is ès a tartozásokról is, vagy ha megèri akkor mindkettőt vállalod. Majd eldöntöd ha látod a pontos számokat.
2020. jan. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Vissza lehet utasítani az örökséget, de ha az infatlan többet ér, mint a tartozások, akkor hülyeség lenne
2020. jan. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem kell neked az ingatlan, akkor egyszerűen mondj le az örökségről egészében, így tartozásod se lesz.
2020. jan. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TR75 ***** válasza:
100%

Részvétem.


[link]


[link]

Ez három oldalas írás konkrétan az örökségről való lemondásról (az örökhagyó életében lehet megtenni) vagy az örökség visszautasításáról.


[link]

Ez pedig egy 5 oldalas írás a hagyatéki eljárásról.

2020. jan. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én visszautasítanám, mi nagyon megszívtuk egy ilyen örökséggel bár mi nem egyeneságiak révén kaptunk a nyakunkba egy rahedli illetéket ami meglepetésünkre a magánvagyonukból is behajtható lett. Ezenkívül cigánykodni a hitelezőkkel, írogatni az ellentmondásokat a FM-ekre, ilyen olyan költségek, egy ezres ide, három oda, hivatalok, súlyadó visszamenőleges hatállyal egy roncsautóért amit sosem használtunk, bontózás, kivonatás, a végére baromi nagy summa jött össze az illetékkel együtt. Ha visszamehetnék az időbe akkor visszautasítanám.
2020. jan. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha alapvetően szép a ház / lakás és csak minimálisan több a tartozás mint a ház értéke szerintem megéri megtartani. Mintha hitelt vennél fel, csak a tartozás (elgondolásom szerint) hamarabb ki lesz fizetve részletekben is. Utána pedig lesz egy fix saját lakhelyed, ahol nem másnak fizetsz bérleti díjat. De persze ha rühelled meg minden akkor megteheted hogy lemondasz az örökségről, így az örökölt adósságról is.
2020. jan. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!