Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem jelentem meg hagyatékin,...

Nem jelentem meg hagyatékin, ettől még örökölhetek?

Figyelt kérdés
1 évvel ezelőtt volt hagyatéki tárgyalás, de én nem is tudtam róla. A család nem kerített neki nagy ügyet ezért nem szóltak hogy küldtek nekem is erről levelet (ahogy a többi embernek) csak berakták a fiókba. Úgy van, hogy a "papám" halt meg, tőle megy 50-50%ba a fiának, meg anyánknak. Anya már meghalt, így az az 50% tovább szállt az 5 gyerekére, akikből elviekben 3-an lemondtak. (Nem tudom hogy alá írtak-e erről valamit, vagy csak telefonáltak a közjegyzőnek hogy ők lemondanak) tehát 25-25%ban vagyok a tesómmal. A hagyatékin egyedül a papa fia jelent meg, mert maga a hely is az isten háta mögött van, és elvileg a többiek ráhagyták az intézést. 1 ház van az öröklési listán 1,5 misiért, tehát nem egy hatalmas összeg, de a semminél jobb. (Nem akarok ilyen parasztosan hangozni, de semmi érzelem nem köt ehhez a papámhoz, mert 19 év alatt egyszer sem láttam vagy hallottam a hangját), + van a nője haszonélvezeti joggal. A kérdésem az, hogy ha a fia eladja a házat abból én / mi tesómmal látni fogunk valamit, vagy ha nem jelentünk meg az automatikusan kizárás?
2020. jan. 2. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel eltelt 1 év és te nem kaptál tájékoztatást arról hogy örököltél, így lehet hogy nem is kaptál semmit.

A Földhivatalnál kikérheted a ház tulajdoni lapját - már ügyfélkapun keresztül neten is lehet és ingyenes. Ha azon más van bejegyezve 100%-ra tulajdonosnak, frissen, mint örökös a haláleset óta, akkor nincs örökség.

A lakcím alján keresd ki a helyrajzi számot, az kell, vagy kérdezd meg a tesóidtól. Valamelyik hivatalos papírjukon rajta kellett lennie ami az ő örökösödésükkel kapcsolatos.

Ha van haszonélvezője a háznak aki benne lakik, akkor nem hiszem hogy eladták volna. Ki venné meg lakóval?

Van fellebezésre is lehetőség, de ehhez ügyvéd kell, az tudja megmondani konkrétan milyen jogaid vannak és mit kell csinálnod.

2020. jan. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"+ van a nője haszonélvezeti joggal."

Amíg az megvan, addig nyilván senki sem veszi meg, szóval pénz sincs belőle.

2020. jan. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Arra irányult a kérdésem, hogy a részem a házból megmaradt-e. Attól hogy nem pénz még az is az örökség része. Nem vagyok annyira buta, tudom a haszonélvezet mivel jár.
2020. jan. 2. 15:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha még nem telt le napra az 1 év a hagyatékátadó végzés óta, akkor rohanj az eljáró közjegyzőhöz, a hagyatéki tárgyalás megismétlését lehet kérni.

Ha letelt, akkor már csak azt a személyt lehet perelni, aki a te részedet kapta. Ennek nincs időbeli korlátja, bármikor perelheted.

De azzal kezdd, amit az első is ír, hogy utánanézel, ki a tulajdonos jelenleg.

2020. jan. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!