Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Joga van a gyalogosnak lekamer...

Joga van a gyalogosnak lekamerázni és gáz spray-t szorongatva a kezében utasítani hogy tegyem prórázra a kutyámat közterületen? Mit kell tenni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Történt ugyanis, hogy sétáltattam a kutyámat, ami egy amerikai buldog és egy pit keverék, de a világ legkedvesebb kutyusa. senkit nem harapott még meg, barátkozik. Jött velem szemben egy ilyen hülyegyerek, aki megállt, és odakurjantott hogy fogjam meg a kutyám mert ő biza fél tőle... nem tettem, mert az enyém is az utca és közöltem vele hogy NEM harap és ne féljen mert azt megérzik az állatok. Erre előszedett egy iPhone-t és elkezdett kamerázni és egy gázspray-nek tűnő valamit is elővett a zsebéből ( ebben nem vagyok biztos) és megint elkezdett kiabálni a távolból. Ha tudta volna hogy semmit nem ér a szaros gázspray-el, ha valóban támadni akar egy kutya de mindegy. Mondtam neki, hogy tegye el a kamerát mert nincs joga kameráznia a közteren és én nem is járulok hozzá de nem tette. A barátnőm szólt hogy hagyjam és megfogtam a kutyát, az meg el rollerezett mellettünk. Komnolyan, ha ennyire kutyafób ne menjen az utcára. Vagy most komolyan nem értem az embereket. Ti értitek ezt? Megfogtam végűl, de még gondolkodom rajta hogy felkéne jelenteni, csak sajnos nem tudom ki ő.


Ez a XVII. kerületi, rákospatak melletti bicikli ÉS sétáló úton volt.


2020. jan. 16. 18:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
97%

Közterületen KÖTELES vagy pórázon tartani a kutyát, függetlenül attól, hogy éppen csivava vagy bernáthegyi.


A kamerázáshoz ilyen esetben joga van, annyi kikötéssel, hogy kizárólag bizonyítékként használhatja fel ellened.

2020. jan. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből téged is fel lehetne jelenteni, mert közterületen póráz nélkül tilos kutyát sétáltatni!
2020. jan. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen meg kellett volna fogni a kutyát. Ennyi. Te pedig hülye módra viselkedtél.
2020. jan. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
97%

Na akkor foglaljuk össze.

Póráz nélkül sétáltatsz kutyát: szabálysértés

Volt nálad oltási könyv? : Nem- szabálysértés

Külön kérésre megfogtad a kutyát? : Nem, netto bunkóság.

Még neked állt feljebb "mert nem harap"? : Primitívség

Ide jössz öntudatoskodni utána? : szánalmas.


Csak súgom halkan, hogy ha a kutyád telibe kapja a paprika sprayt akkor vinnyogva fog nyüszíteni 1-2 órán át levegőért kapkodva és fetrengve.


Vajon miért van az, hogy az ilyen gyökerek akik KÜLÖN KÉRÉSRE sem fogják meg a kutyát még hőbörögnek, és fenygetőznek!?? Na meg nagyobb öntudat mint ész mi?!

Mert "tied is az utca" . Súgom jóbarát, hogy azé is aki félt a kutyától. És SZÓLT HOGY FOGD MEG AMÍG ELMEGY.

Ezt olyan nehéz lett volna megtenni?

Pff....

2020. jan. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
96%

Jól írják: Közterületen póráz viselése kötelező.

Lehet te tudod, hogy a világ legszelidebb kutyáka a tied, de egy vadidegen aki veled szemben megy, nem tudja, és nem tudhatod miért fél a kutyáktól. Neked kötelességed lett volna pórázt rátenni a kutyára. Egyébként a szájkosarat is emlithette volna-

2020. jan. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, közösségben élünk és a kutyák a közsség részeivé váltak. amúgy lehet a kutyám fetrengene, de engem nem lenne elég a gázspray-je hogy megállítson, mert kitaposnám belőle az életet ha leszórná a kutyámat, vagy bármelyik családtagomat, mivel a kutya pont annyit jelent mint egy családtag!


És ha azt mondom nem harap, miért nem lehet felfogni és abbahagyni a provokálását a másiknak? Ez már paranoia.... Örüljön hogy ott volt a párom.


bocsi, kicsit felhúztam magam. mert nem érzem jogosnak az egészet, szelíd nem támadó kutyával szemben...

2020. jan. 16. 18:24
 7/79 qkker1 ***** válasza:
100%

"Mit kell tenni ilyen helyzetben?'


Megfogni a kutyádat, míg elmegy a gyalogos, és nem puposkodni!

Rendszeresen három jól megtermett németjuhásszal sétáltam, póráz nélkül, mert megkötve nem szerettek szärni, de ha valaki közeledett megfogtam őket hiába voltak jámborak.

2020. jan. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
96%

Te most komolyan ennyire értetlen vagy???!

Akkora tahó kretén voltál mint ide Lacháza.

Vágod???

Az, hogy "kitaposod a belét" is annyira tipikus ....

Nagyobb az öntudatod mint az eszed, és fenyegetőzni van pofád. :D

A paprika spray meg rád is hat, akkor nem leszel ekkora ember.

Fogd már fel te szerencsétlen, hogy BUNKÓ VAGY!

Legközelebb FOGD MEG A KUTYÁT HA KÉRIK !!!!

Fel tudod dolgozni??? !

2020. jan. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 qkker1 ***** válasza:
96%

"És ha azt mondom nem harap, miért nem lehet felfogni és abbahagyni a provokálását a másiknak? "


Az ilyen büdös gyökerek miatt van ekkora kutyaellenesség Magyarországon! Te provokáltad azzal, hogy nem tartottad be a szabályokat!

2020. jan. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
100%

2 kutyám van. Egy belga és egy németjuhász. 1000%-ban brhívhatóak, mégsem engedem el őket közterületen, mert vannak erre vonatkozó szabályok, amit kötelesek betartani a hülye gazdák is, a békés együttélés érdekében.


Nem neked van igazad.

2020. jan. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!