Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Joga van a gyalogosnak lekamer...

Joga van a gyalogosnak lekamerázni és gáz spray-t szorongatva a kezében utasítani hogy tegyem prórázra a kutyámat közterületen? Mit kell tenni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Történt ugyanis, hogy sétáltattam a kutyámat, ami egy amerikai buldog és egy pit keverék, de a világ legkedvesebb kutyusa. senkit nem harapott még meg, barátkozik. Jött velem szemben egy ilyen hülyegyerek, aki megállt, és odakurjantott hogy fogjam meg a kutyám mert ő biza fél tőle... nem tettem, mert az enyém is az utca és közöltem vele hogy NEM harap és ne féljen mert azt megérzik az állatok. Erre előszedett egy iPhone-t és elkezdett kamerázni és egy gázspray-nek tűnő valamit is elővett a zsebéből ( ebben nem vagyok biztos) és megint elkezdett kiabálni a távolból. Ha tudta volna hogy semmit nem ér a szaros gázspray-el, ha valóban támadni akar egy kutya de mindegy. Mondtam neki, hogy tegye el a kamerát mert nincs joga kameráznia a közteren és én nem is járulok hozzá de nem tette. A barátnőm szólt hogy hagyjam és megfogtam a kutyát, az meg el rollerezett mellettünk. Komnolyan, ha ennyire kutyafób ne menjen az utcára. Vagy most komolyan nem értem az embereket. Ti értitek ezt? Megfogtam végűl, de még gondolkodom rajta hogy felkéne jelenteni, csak sajnos nem tudom ki ő.


Ez a XVII. kerületi, rákospatak melletti bicikli ÉS sétáló úton volt.


2020. jan. 16. 18:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is van paprikaspray,épp az ilyen bunkó harci kutya tulajok miatt.Tudod,amilyen a kutya olyan a gazdi is.Veszélyes kutya,ergo veszélyes gazdi.Az ilyeneknek nagy a szájuk és uszítják a dögjeiket az emberre.
2020. jan. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 anonim ***** válasza:
100%
Egy felsőbbrendű Troll Kutyával.
2020. jan. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 A kérdező kommentje:

Soha senkire nem uszítottam az állatomat, családtak, velünk eszik bmeg...


" csicskagyerek felrúgtalak volna a kutyáddal együtt"


:D haha

2020. jan. 16. 18:40
 24/79 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén remélem, hogy a "kamerázó" illető látja ezeket a sorokat és megteszi a feljelentést


Remélem rád ismer, és az itteni pattogásodat súlyosbító körülményként fogják fel a bíróságon


A kutyát el fogják vinni, rosszabb esetben eltiltanak a kutyatartástól


Pénzbüntetésre mindenképpen számíts



Utóirat: Azzal, hogy van egy kutyád, felelősséget vállaltál érte. Ebbe beletartozik az is, hogy fajtától és viselkedéstől függetlenül közterületen KIZÁRÓLAG pórázon viheted!


Ha ennyire nem vagy képes, hogy ezt az apróságot betartsd, akkor nem is való neked semmilyen állat.

2020. jan. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy provokatív kamukérdés.

Nem tudom elképzelni, h. valaki ilyen hülye legyen :)

Amúgy engem kétszer támadott meg kutya. Egyszer a kerékpárúton ugrott rám úgy, hogy én biciklivel mentem. Miután összeszedtem magam meg a kerékpárt a földről, a gazdája közölte, hogy nem bánatni akart, csak játékból ugrott rám.

A másik alkalommal kórházba is kerültem, az is úgy kezdődött, hogy a kutya rohant felém ezerrel, a gazda meg kiabált, hogy nem bánt...

2020. jan. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg annyira tipikus. :D

Gondolom a kis frusztrált gyúrmamarci susogós melegítőben devergo kabátban ment sétáltatni rambókát, azt rögtön jött az öntudat hogy "kitaposom a belét" amikor valaki szól hogy fogja meg a "harcikutyát".

Utána meg a "engem nem állít meg a paprikaspray" meg a "szerencse hogy ott volt a párom".

Gondolom miatta is kellet egy kis tesztoszteront villantani mi?

Tényleg egy szánalmas csicska vagy....

2020. jan. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 anonim válasza:
100%

Hidd el,hogy megállítana a gázspray.

Egyébként ha közterületen egy random kutya(nem is kicsi)rohan egy ember felé,akkor szerinted mi az első gondolata? Ha póráz nélkül viszed,akkor legalább arra tanítsd már meg,hogy ne rohangáljon ismerkedni.Nem véletlen félnek tőle az emberek.Rengeteg rossz sztori van.Juj pitbull,ez vadállat,tiltani kéne,ez ilyen harcos,kemény kutya...stb.Az emberek fejében először ez ugrik be.

Egy kicsit légy tekintettel másokra is.Hidd el,hogy neked és a kutyának sem fog ártani Miért nehéz pórázon vinni? Rengeteg hasonló esettől kímélne meg.

2020. jan. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/79 anonim válasza:
100%
Szóval, póráz nélkül sétáltál a kutyáddal az utcán. Neked ez természetes, tudod hogy nem harap, ezét nem látod akadályát. A fiú ahogy meglátott megkért, hogy fogd meg, mert fél tőle. Ő nem tudja, hogy nem harap a kutyád, akkor sem, ha te azt mondod. Te egy idegen vagy számára, nem adtál okot hogy bízzon benned. Ő valószínűleg nem egy olyan környezetben él, ahol közelről mégismerhetett volna egy kutyát, vagy rossz élményei voltak vele kapcsolatban, de ez mindegy is, a lényeg hogy félt. Képzeld el, hogy egy torony tetején állsz és egy idegen azt mondja, hogy nyugodtan ugorj le a gumimatracra. Neki ez természetes, de neked ez újszerű, és nem nyugodnál meg tőle, ha egy idegen azt mondja ne félj. Neked is biztos vannak félelmeid. Na mármost, amikor azt mondtad hogy az állatok megérzik a félelmet, akkor, mivel a félelemet nem lehet csak úgy megszüntetni, még jobban pánikba eset. Úgy érthette, hogy ha fél a kutya megtámadja. Ezért kezdett el fenyegetőzni, mert pánikolt. Bele kell látnod magad kicsit a másik helyzetébe is.
2020. jan. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 anonim ***** válasza:
100%

Na... nem az van amit vártál..? :D

Tudod mi a legnagyobb baj?

Hogy még FEL SEM FOGOD mekkora kretén vagy.

De mivel tudjuk hol történt a dolog mert elmondtad, legyél benne biztos hogy néha fog arra járni közterületes. :)

Legyen nálad egy random 50e biztos ami biztos.

Szép estét! :)

2020. jan. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 anonim ***** válasza:
100%
Értsd már meg hogy törvényt szegsz . nehogymár neked álljon feljebb.. ezt most nagyon benézted , akár ez a kérdés is felhasználható ellened bizonyitékként. sőt akár el is vehetik a kutyádat szóval most állj le.
2020. jan. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!