Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni ilyen esetben?

Mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Kibéreltem kozosen egy alberletet egy egyedulallo anyukaval s gyermekével( én is az lettem, gondoltam egymást tudjuk majd segíteni, ő is ezt akarta). Egyutt kerestuk a lakast, FBon ismertem meg, talalkoztunk is a gyerekekkel egyutt,normálisnak tűnt. Osszekoltozes utan jott a hidegzuhany, hazudott w gyereke apjarol is, a munkajarol, nem volt neki,kéregetett ismerosoktol,nyugtatozta magát, verte a gyereket, nyomdafesteket nem turo hangnemben beszélt vele. A cuccaink folyamatosan használták,ételeink, tűrtem. A szobánkban aludt, ott szexelhetett mert talaltam 1 ovszeres tasakot.. szembesitettem vele, tagadott, neki allt feljebb hogy mit vádolom milyen ember vagyok, szánalmas és onzo. A szerzodes a nevemen volt, felmondtam, azonnal koltoztunk. Masfel honapot laktak ott míg mi nem, es a baratnojevel uzent amikor elmentek. Nos 102.000 ft tartozas van a lakason, rezsiből. Allandoan pazarolt, napi 3 x mosott,stb. Illetve a tabletem is kolcsonadtam a gyerekenek de szettortek, es azt mondta 5 ft ot nem ér az a szar, magátol tort ossze. Szerinte. A csaj letiltott engem, a baratnojenek tudok uzenni. De nem fogja kifizetni ezt a penzt. Tablettel egyutt ez 120 ezer ft. Mit tehetek ilyen esetben? A szerzodes az en nevemen volt sajnos de a tulajjal tudom bizonyitani hogy ott laktak. Feljelentes? Foglalkoznak ilyennel? Vagy ez az osszeg keves hozza? Koszonom elore is
2020. jan. 18. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Engedd el a történteket. Örülj, hogy megszabadultál tőle.


Ha harcolni akarsz:

ügyvédi felszólító levélhez lakcím adatok 3500 Ft állami nyilvántartásból ( [link]


ügyvédi felszólító levél 15 ezer + ÁFA

ügyvédi fizetési meghagyás kibocsátás kérelem 25 ezer + ÁFA


Ha írásban nem él ellentmondással, akkor ez után behajtható a tartozás és a költségeid, ha nem akkor te döntöd el, hogy mész-e tovább polgári perre. Ennek ügyvédi költség kb. 200 ezer + ÁFA. Gyakorlatilag lehetetlen lenne megnyerned, de azért ügyvéd biztosítana róla (szóban hangzatos dumával, nem szerződésben), hogy szerződj le vele és nyersz.

2020. jan. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Javítva:

...

Ha írásban nem él ellentmondással, akkor ez után behajtható a tartozás és a költségeid, ha ÍRÁSOS ELLENTMONDÁSSAL ÉL, akkor te döntöd el, hogy mész-e tovább polgári perre.

...

2020. jan. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A szerződésed szerint a lakást albérletbe adhattad?


A nővel volt albérleti szerződés? Abban hogyan volt szabályozva a rezsidíjak viselése?

A kár megtérítéséről írtatok szerződést? Ha nem, akkor van tanúd arra, hogy ők törték össze a tabletet?

2020. jan. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első: én ügyvéd vagyok, és SOHA nem hazudnám azt egy ügyfélnek, hogy nyerni fog. Még akkor sem ígérek ilyet, ha jó esélye van. Mindig tájékoztatom a perlés kockázatáról az ügyfeleket, az adott ügyre vonatkozóan.


Ebben a konkrét esetben az esélyek a fenti kérdéseimre adott válaszoktól függően alakulhatnak, de 100%-os ügy soha nincs. Soha.

2020. jan. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A szerződés aláírásánál jelen volt, mikor én vettem ki, a tulaj tudta, hogy ő is jön, csak őt kihagyta a szerzodesbol... a tabletrol csak írásos beszélgetes van egy internetes alkalmazasban ahol elismeri, azaz szerinte gagyi és magától tört szét. 25 ezer az a tablet, 2 honapja lett vasarolva akkor amikor hozzajuk kerult. Rezsirol semmi nem volt le írva. Eleten elso alberlete volt, nem vagyok ebben tapasztalt.
2020. jan. 18. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!