Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy van ez a börtönkártérités...

Hogy van ez a börtönkártéritési ugy? A bunoző perel mert nem elég jo korulmények közt tartják azok pénzéből, akiket meglopott?

Figyelt kérdés
2020. jan. 21. 21:59
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
80%
Gondoljuk egy kicsit tovább a dolgot! Ha a volt elítélteknek az állam nem akarja kifizetni a megítélt kártérítést, azaz nem látja kötelező érvényűnek a bíróság döntését, akkor a jövőbeni elitélteken sem kell végrehajtani az ítéletet, így a probléma létre sem jön.
2020. jan. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
59%

"A magyar törvények szerint 3-3,5 nm az egy rabnak biztosítandó terület. Az Európa Tanács elvárása a 6nm-es hely, ugyanakkor az unióban is kimondják, hogy a rabokkal, a büntetésvégrehajtással kapcsolatos szabályozás tagállami hatáskör."


Ilyenkor hol van a nagy szabadság harc amit egykoron oly büszkén hirdettek. Ezen kívül hol van Pintér Sándor által bejelentett 8 új börtön? Azt mondták azok már 2019-re fogadni fogják az elítélteket.


Magad hoztad a leírást, "elfogadásra került egy 2019-ig tartó börtönépítési program"


"De ez nem számít, a jelenlegi kormánynak, amelyik épít újat és bővít, annak kell fizetnie amiatt hogy korábban nem bővítették a börtönöket."


Ja persze, de azért Gyurcsány idején négy év alatt csak felépült két börtön. Szóval hol is épült fel 2016 óta a börtön?

2020. jan. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
87%

A nyafogóknak:


Az a dolog veleje, hogy Magyarország 2004 előtt szeretett volna az EU tagjává válni. Ezért bizonyos jogharmonizációt vállalnia kellett. Ekkor változtzatták meg a börtönviszonyokra vonatkozó szabályozást IS, sok ezer egyéb mellett.

Az EU-tól mi magyarok az évek során annyi pénzt kaptunk, kvázi puszira, hogy az a teljes magyar éves GDP 1.5-szeresét teszi ki. Ez őrült sok pénz. Ennek fejében volt egyebek mellett az az EU elvárása, ami.

Az is ide tartozik, hogy a rabokat szabadságvesztésre itélik, nem sanyargatásra, velük való gec.zésre.

Itt gondoljunk bele abba, hogy nem csak elvetemült gyilkosok, rablók, millikárdokat sikkasztók ülnek a börtönökben, hanem gondatlanok, vagy többségében szegény, méltatlan sorsú emberek, akiknek sok esetben otthona sincs (hajléktalanok, egykori állami gondozottak, szegény sorból felnőtté cseperedők, alkesz, senkiházi szülők gyermekei) sőt, a gyilkosok, elvetemültek vannak a legkevesebben.


Az meg nem járja, hogy az állam elvárja ezektől a jogkövető magatartást, aztán éppen az állam sz.rik magasan azokra jogi normákra, amelyeket maga hozott.


Ha kártérítés illeti meg őket, az azért van, mert az állam sz.rt bele a jogi normák betartásába és betartatásába, nem azért, mert a bírák, akik megitélik az összegeket, soros györgy köpenye alól bújtak elő.

A kártérítés meg nem a semmire jár, hanem az elszenvedett kárt ellentételezi.


Lehetne azt, hogy a rabok egy nap csak egyszer kapjanak enni és 1 rabnak csak 1 nm járjon?

Igen, lehetne, csak törvényalkotás kérdése az egész.


Miért nem teszi meg ezt a fidesz, holott megtehetné?


Hát azért, mert akkor az EU kib.szna bennünket az unióból a vérbe és attól a perctől kezdeve az EU-s pénzeket sem lophatná el a szagos dakota és szorgos csicskásai.

2020. jan. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
0%

Annyira demagógak ezek a kérdések.

80 IQ alatt fogékonyak is rá sokan.

2020. jan. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:

Jelenleg vádlott vagyok, de nem követtem el amivel vádolnak, de vádlott vagyok akkor is és az ügyészség több év letöltendő börtönt kér rám büntetésűl. Tárgyalás lesz. Ami tőlem telik mindent megteszek, hogy ne ítéljenek el.


Hadd legyen már jogom!

2020. jan. 22. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

"Látom hogy pont ezt akartad kihozni, hogy a kettő nem egyenlő, csakhogy én csak nm-ekről beszéltem, mert ez van abban az írásban amit betettem. A légköbmétereket te hoztad be közé, feleslegesen."


Valóban félreolvastam, elnézésedet kérem, de akkor nem értem, hogy mire akartad felhívni a figyelmet. Csakúgy + információnak szántad?

2020. jan. 22. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:
25: jogod van hallgatni.
2020. jan. 22. 01:58
 28/42 anonim ***** válasza:

#26 Két válaszolónak címeztem egyszerre - az egyik voltál - mivel ez a két válaszoló írt hosszabban és a témát nem csak zsigerből kezelve.

Valóban, a cél a plusz információ lett volna, hiszen azért és azzal tettem be a linkeket, hogy érdemes elolvasni. Mert szerintem érdekesek voltak, nem a levegőben lógó állítások, hanem valós dolgok és ne csak olyasmikről legyen itt beszélgetés, hogy "anyád..." "nem, a te anyád..."

2020. jan. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
Nem mindenki bűnöző aki börtönben van, sőt azt hiszem 16% el sincs ítélve, csak le van tartóztatva. És valóban: ami jár az jár, attól hogy elítélt még nem jogfosztott!
2020. jan. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%

# 28


Valós dolog: 2020-ban azért beszélünk még mindig erről az problémáról, mert semmi sem valósult meg a 2016-ban bejelentett börtönépítésekből.


Másik dolog. Azt a Magyar Györgyöt támadják, aki már 2016-ban is kijelentette, hogy napi 10 ezer forintjába kerül az államnak egy elítélt és erre jön kártérítés. Sokkal ésszerűbb lenne nyomkövetőkbe beruházni és a nem súlyos, a társadalomra veszélyes embereket lakhely elhagyással büntetni és akkor magát kellene eltartania.

2020. jan. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!