Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Válás. Együttélés. SEGÍTSÉG!?

Válás. Együttélés. SEGÍTSÉG!?

Figyelt kérdés

Sziasztok 17 éves lány vagyok, nagyon fontos lenne választ kapnom kérdéseimre.

Apám tegnap adta be a válópert és nem tudom hogy lesz tovább, ezek után anyával minek nézünk elébe?

Anyával akarok maradni, mert apukám az év minden napján trágár szavakkal illet meg engem és nem bírom tovább vele.

Viszont!: az a gond hogy anyukámnak 35.000.- rokkant nyugdíja van és nem tudom ebből ,hogyan lehet megélni kettőnknek.

Apám rokkant nyugdíja 120.000.- Forint, az lenne még a kérdésem hogy mennyi lehet ebből(amit kiszabnak) a gyerektartás? asszonytartás? ha anyukám beadja a különélésit ,mert azt hallottam ,hogy másképp nem kapunk semmit.

Én még tanulok nappali tagozaton, középiskolában jár családi pótlék is 11.500.-, csakhogy nem tudunk elköltözni sem apától ,mert ugye 35.000 nyugdíjból nem lehet semmit sem kezdeni. :(

Kérném segítségeteket!

És megkérem azokat a válaszírókat, akik csak hülyeségeket írnak, hogy nem írjanak ide semmit !

Köszönöm 17/Lány Borsod megye


2010. júl. 22. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Asszonytartás? Mire fel? Anyukád nem dolgozott soha?
2010. júl. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Végig dolgozta az egész életét, 12 órákat dolgozott 4 órára bejelentve, mert más nem volt , most ötven éves és azért rokkantnyugdíjas mert megműtöttét öt csigolyáját , mozdulnia sem lehetne, és nem is tud már semmit sem csinálni.Megint műteni fogják.

És légyszi ne kérdéssel válaszolj a kérdésemre!

2010. júl. 22. 13:15
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Tudod, ha anyukád dolgozott, saját jogán kap nyugdíjat, akkor semmiképpen nem jár neki asszonytartás. (Attól, hogy neked nem tetszik, még nem hülyeség, ez van.)
2010. júl. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Apud jövedelme jobban megfelel a körülményeidnek!!!

Ha anyuddal maradsz, akkor apud fizet gyerektartást, részedre.

Nem tudom mennyire kompromisszumképes apud, sokat jelentene.

2010. júl. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Válás esetén sok minden egyéb körülmény is szóba jön még. A szüleidnek bizonyára van közösen szerzett ingatlana/ingósága, ami fele-fele arányban illeti meg a feleket. Nyilván nem csak édesapád szerzett vagyont a családban, de még ha az ő nevén is van, akkor is jár anyukádnak abból, ha a házasság alatt vették. Így gondolom a megosztással a lakáskérdés megoldott lehetne. A gyerektartást KÖTELEZŐ fizetni, amígy te tanulsz. Akár egyetemi vagy főiskolai tanulmányaid alatt is. Az asszonytartás is a törvény szerint megjár, hiszen kevesebb pénzből tudnátok kijönni. Ez független attól, hogy édesanyád kap-e fizetést vagy sem. Ez jár. Semmiképp sem kerülnétek kilátástalan helyzetbe. Egyébként ezt váláskor egy ügyvéd elmondja, úgyhogy ne aggódj emiatt!
2010. júl. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves 14:40 és 18:03-as nagyon köszönöm:) egy kicsit megnyugodtunk :)
2010. júl. 23. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!