Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Személyi jog megsértésének...

Szentpap91 kérdése:

Személyi jog megsértésének számit?

Figyelt kérdés
Volt párom facebookjára beléptem és észrevettem hogy másik hapsival beszélget intim illet hogyan csináltak ezt azt és ezt le mentettem a számitógépre, mivel van közös gyerekünk ezáltal most birosági per van közte és köztem gyermekelhelyezési ügyben és ezt a beszélgetést felhasználtam hogy miért is ment el valojában erkölcstelen életett élt, illetve a hapsit választotta a gyereke helyett .( gyermeket itt van velem) Ezt a beszélgetést senkinek nem muatattam meg nem posztoltam ki csak a biroságnak küldtem be és most a hapsi fenyegetözik hogy feljelent személyi jogok megsértésiért. Tehát mi lehet belöle illetve milyen büntetés járhat vajon.

2020. febr. 1. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Külön ügy a kettő , bizonyitod az igazad . Ő feljelent azt lesz talan valami de inkább semmi .
2020. febr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Helyesen jártál el.

Egy olyan fórumon volt a beszélgetésük amit te nem feltörtél hanem szimplán beléptél, mert korábban is megtehetted.

Csak olyanoknak hoztad a tudomására akik nem élnek vissza vele mert hivatalos személyek és csakis abban az ügyben használtad fel ahol ez fontos bizonyíték volt.

Hatóság előtt nem fognak tudni ezzel téged semmibe belekeverni, maximum elérik a facebookon hogy letiltsanak. Ennyi.

2020. febr. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

Már azzal törvényt szegtél, hogy beléptél az oldalára, pár éve már börtönt is lehet kapni ilyesmiért. Az, hogy korábban még ő adta meg a jelszavát, nem számít.


A beszélgetés nem bizonyít semmit, nem használható fel.

2020. febr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez bizony levéltitok megsértése bűncselekmény alapesete, max. 90 nap elzárásra büntethetnek.


Viszont ez magánvádra büntethető csak, ami azt jelenti, hogy ilyen ügyben a sértett nem a rendőrségen, hanem a bíróságon tehet csak feljelentést. És a sértett magánvádlóként képviseli a vádat, így őt terheli a bűnösséged bizonyítása.

(A rendőrség csak akkor nyomoz, ha a bíróság elrendeli, az ügyészségnek joga van át venni a vádat a magánvádlótól, de piti ügyeknél egyik sem gyakori.)


És ami még lényeges, egyes cselekményekre arányos válasz olyan cselekmény, ami ok nélkül bűncselekmény lenne. Pl. egy tolvaj feltartóztatásához arányos olyan cselekmény, ami ok nélkül garázdaság, testi sértés lenne.


Alaptörvényünk XVI. cikke szerint "A szülők kötelesek kiskorú gyermekükről gondoskodni. E kötelezettség magában foglalja gyermekük taníttatását." A Ptk. 4:24. § (1) bekezdése szerint meg a "A házastársak hűséggel tartoznak egymásnak; kötelesek közös céljaik érdekében együttműködni és egymást támogatni".


Bár polgárjogi kötelesség megszegésének bizonyításához nem lehet elkövetni még legenyhébb bűncselekményt sem, de azért megítélését erősen befolyásolja.

Ezért a legvalószínűbb, hogy ha bírósági békítésen (ami van magánvádas ügyekben) nem békülnétek, akkor a vége az lenne, hogy a bíróság nem büntetést szabna ki, hanem intézkedésként kb. 100 óra jóvátételi munkát alkalmazna (max. 150 lehet).

(Ez esetben nem lennél hátrányos jogkövetkezmények alatt álló, büntetlen előéletű személy sem.)



Btk. idevonatkozó része:

"Levéltitok megsértése

224. § (1) Aki

...

b) elektronikus hírközlő hálózat - ideértve az információs rendszert is - útján másnak továbbított közleményt kifürkész, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt elzárással büntetendő."


[link]

[link]

2020. febr. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!